Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan tanácsolják a házasságtö...

Sokan tanácsolják a házasságtörőknek, hogy inkább ne vallják be a párjuknak a tettüket. Miért?

Figyelt kérdés
Nálunk évekkel később derült ki, hogy megcsalt a feleségem. A házasság ugyanúgy tönkrement, mintha azonnal elmondta volna. Már rég lehetett volna új, boldog családom és nem kellett volna hazugságokon alapuló kapcsolatban élnem. Akik szerint jó titkolózni, azok szerint ez a legjobb lehetőség?
2014. szept. 18. 07:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

A fekete-fehér vagyok:)Úgy látszik ez az elnevezés már rám ragad itt.

Kedves 20-as!Valószínűleg azért nem mondta el a kérdező neje hogy félreb..szott,mert vagy gyáva volt bevallani,vagy pedig ahogy egy másik kommentelő is teszi,nem igazán érdekelte hogy ezzel esetleg fájdalmat okoz.Neked pedig gratulálok a kapcsolatodhoz.Igaz lehetnek nálatok is gondok.Mással is találkozgatott,aztán kísértésbe esett és....De hősiesen eléd állt és elmondta.És ezért van ma is egy működő párkapcsolatotok.Ahol(bár ezt úgyis meg fogod cáfolni)te eléggé egy alárendelt szerepben vagy.Az a baj veled hogy túl toleráns vagy.És erre alighanem már a párod is rájött,és azt csinál melletted amit csak akar.

2014. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, mert zaklatott a munkahelyemen. Őszintén szólva azt hittem, hogy azt fogja mondani, hogy elhanyagoltam, vagy valamit, amit itt írtak az őt védők. Logikus lett volna. De nem. Kapaszkodjatok, azért csalt meg, mert igazam volt egy vitában. Leitta magát, mert fölöslegesen veszekedett velem és "csak úgy megtörtént". Ennyi, kész, nem is értem, hogy vehettem el egy ilyen nőt. Elém áll ezzel és könyörög, hogy nem jelentett neki semmit. Most már tényleg boldog vagyok, hogy kiderült és megszabadulok tőle.
2014. szept. 18. 14:49
 23/28 anonim ***** válasza:
41%

"De hősiesen eléd állt és elmondta.És ezért van ma is egy működő párkapcsolatotok.Ahol(bár ezt úgyis meg fogod cáfolni)te eléggé egy alárendelt szerepben vagy.Az a baj veled hogy túl toleráns vagy.És erre alighanem már a párod is rájött,és azt csinál melletted amit csak akar."

Tudod, ezen csak mosolyogni tudok. :) Azért van egy ma is működő párkapcsolatunk, mert miután egyszer hibázott (nem volt őszinte), belátta a hibáját és azóta őszinte, akkor is, ha tudja, hogy ezzel fájdalmat okoz, rossz színben tünteti fel magát, vagy éppen kockáztatja a kapcsolatunkat. Vagyis mivel őszinte, tudom, hogy megbízhatok benne. Egyébként ez kölcsönös.

Te mindjárt elítélsz és megítélsz számodra teljesen ismeretlen embereket pár leírt szó alapján, kedves "fekete-fehér". Elítéled a párom, aki szerinted azt csinál velem amit akar, magyarán nyilván a orromnál vezet és as többi, engem meg beállítasz túl toleránsnak és alárendeltnek, ami pedig már tényleg megmosolyogtató. :)

Ha elfogadsz egy tanácsot: ne bízd magad az emberismeretedre, mert elég nagyok a tévedéseid.

A kérdezőtől elnézést az offért.

2014. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg egy barom vagy, hogy egyetlen, évekkel ezelőtti, veszekedés utáni, részeg félrelépés miatt felrúgsz egy több éves házasséűágot,ű. Ha folyamtosan, hónapokig tartó kapcsolata lett volna, akkor még megérteném, de egy botlás miatt, ami ilyen régen történt, felrúgni mindent? Szerintem te nem szereted... Ő ha nem szeretne, akkor már elhagyott volna, vagy megcsalt volna többször is.
2014. szept. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Nem szeretem? Hát nagyon kiérdemelte a szeretetemet a félrelépéssel és az évekig tartó sunnyogással! Komolyan én leszek a rossz a végén? A részegség és az hogy régen volt ilyen jó érv?
2014. szept. 18. 19:15
 26/28 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező

Ne foglalkozz ezzel a sok hűtlen libával. Úgy gondolják, hogy azért mert nők nekik nem kell felelősséget vállalniuk a tetteikért. Jól tetted hogy elváltál tőle!

2014. szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Jól tetted hogy elváltál. Nem elég hogy megcsalt de éveken át hazudott neked.


Ne foglalkozz azokkal akik szerint még te vagy a hibás. Egyszerűen nem bírják feldolgozni hogy egy nő is lehet hűtlen. Szeretnék hinni hogy minden férfi szemétláda, és minden nő szent, és ez nem illik bele a képbe.


Egy férfinek is ugyanúgy fáj a megcsalás. És mint ki is derült nem arról volt szó hogy nem törődtél vele eleget, (bár az sem lenne mentség) hanem hogy egy vitában neked volt igazad. Mi lesz ha legközelebb is ő téved? Megint keres valakit feszültség levezetésre? Akinek ennyire könnyen megcsalja az másikat, az nem szereti igazán.

2014. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Tényleg az fáj leginkább, hogy csak most derült ki, nem akkor. Már lenne egy sokkal boldogabb életem. Most nem akarok azonnal új kapcsolatba kezdeni, de így nagyon messze van az új házasság és a gyerekek. Már most szerettem volna gyereket, mert megértem hozzá az évek alatt, de ilyen nőtől minek? Nem akarom sajnáltatni magam, de muszáj kiengedni a gőzt.
2014. szept. 20. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!