Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem költözik el a...

Miért nem költözik el a szülőktől, ha megtehetné? Mit tanácsoljak neki?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 20 éves, a szüleivel lakik és állandóan panaszkodik, hogy mennyire nagyon nehezen jön ki velük. Anyukája 51, apukája 69 éves. Azt mondja a barátnőm, hogy "elbeszélnek egymás mellett" nem értik meg egymást.. (szerintem ez azért van, mert túl nagy a generációs szakadék közöttük). Arról is állandóan panaszkodik, hogy milyen kicsi a lakás, milyen lelakott, a szülők nem engednek semmit, de mindenbe beleszólnak, egyáltalán nem támogatják az álmaiban/elképzeléseiben stb.. Viszont főállásban dolgozik és nagyon jól keres, simán megengedhetné magának, hogy társbérletbe költözzön, DE mégsem megy.


Kérdezzem tőle hogy miért? Miért jobb ez így neki? És azt válaszolta, hogy fél attól, hogy teljesen egyedül marad. Fél, hogy mivel a szülei nem lesznek mellette, nem lesz semmi emberi kapcsolata a mindennapokban.. Tény, hogy rajtam kívül nincs más barátnője, nincs barátja se.. szerinted? Mit tanácsoljak neki?


2012. júl. 30. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedet már megválaszoltad! "azt válaszolta, hogy fél attól, hogy teljesen egyedül marad. Fél, hogy mivel a szülei nem lesznek mellette, nem lesz semmi emberi kapcsolata a mindennapokban" Akkor mire vagy kíváncsi? Ha ő nem akar elköltözni, akkor te nem fogod tudni rábeszélni.
2012. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmit ne tanacsolj! Illetve mar megtetted, mert megvalaszolta hogy miert nem akar tarsberletbe költözni.

Ereztesd vele hogy rad szamithat es uj embereket uj baratokat uj helyen is lehet szerezni. Majd ha megunja lepni fog.

Mert ha valakinek a tanacsara költözne, akkor a legözelebbi egyedelüallo elet okozta kiborulasat rakene az illetöre: "A te unszolasodra költöztem, most nezd meg mi van. Jobb lett volna otthon maradni."

Hagyd a fenebe. Ötletet mar adtal neki, majd ha magatol valtozast akar, akkor segits.

2012. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerintetek igaza van, tényleg egyedül maradna?


Ti is így éreznétek magatokat a helyében? Vagy túl érzékeny? Gyerek még?


Szerintem fél felnőni..

2012. júl. 30. 09:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Már meg is válaszoltad.
2012. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bennt akar rekedni tudatalatt egy rossz közegben....
2012. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem maradna egyedül. En 20 evesn költöztem el otthonrol, abszolut nem vagyok baratkozos tipus, megis sok uj baratot szereztem masfel ev alatt. Igaz, nem jönnek rögtön, idö kell mig megtalalnak.

Nagyon bunko modon kell elüldöznie mindenkit maga mellöl ahoz hogy egyedül maradjon.

Egyszerüen tul kenyelmes. Hagyd szepen beken. Te megprobaltad.

2012. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kényelmes otthon. Anyu főz, mos rá. Panaszkodni is biztos jól esik neki.

Én ha tehetném elköltöznék itthonról mert nekem sem jó édesanyámmal a kapcsolatom. Nekem is csak 1 ember van akire támaszkodhatok, akivel beszélhetek. De inkább maradjak "egyedül" (bár sztem se ő se én nem maradnék egyedül mert sztem te sem hagynád csak úgy kakiban a barátnőd ahogy engem sem hagyna az emberem) minth itt éljek. Csak h én ebben a házban rabszolga vagyok. Míg anyám semmit nem csinál csak szid engem, addig én főzök, mosok, takarítok

2012. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!