Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen kettős érzésnél mit...

Ilyen kettős érzésnél mit lehet tenni? Nem bírom már!

Figyelt kérdés
Lehet kicsit hosszú lesz, de a lényeg: közel 10 éve vagyok együtt a párommal (Én N). A kapcsolatunk már első hetekben szerelem lett, de valami hihetetlenül tomboló. Soha nem éreztem még ilyet előtte. 10 éven át szinte minden napunkat, minden szabad percünket együtt töltöttük, imádtuk egymást, minden annyira csodálatos volt.Én még mindig halálosan szerelmes vagyok Belé, ennyi eltelt, hosszú év után is imádom. És tudom, hogy Ő is engem, mert alapjaiban nem változtak meg a dolgok köztünk.Ugyanolyan kedves, törődő, érzéki velem, mint a legelején. Ami más lett: én elkezdtem a kapcsolatunkban kicsit előre gondolkozni már(nem most kezdődött ez, vannak ilyen jellegű gondolataim több éve már, csak nem mindig foglalkoz(tam)ok velük), ami nem hinném, hogy meglepő, mivel 10 éve vagyunk együtt, és közel a 30-hoz. Nem azt mondom, hogy szeretnék 1 éven belül házasságot és babát Tőle, de álmodozni és tervezni már jó érzéssel tölt el. Illetve töltene el...mert ő nem partner ebben. A megjegyzéseiből arra következtetek, hogy Neki ez meg sem fordul a fejében(sőt, ezt biztosra tudom, mert már mondta, hogy a gyerek nála nem téma) és ez nekem nagyon fáj. Tényleg nem rövid távon gondolkozok, nem most szeretném ezt én sem. Csak néha 1-1 üzletben olyan jó egy szempillást vetni azokra a cuki babaruhákra és megmosolyogni őket, hogy mennyire pici ruhák és hasonlók. De Ő mindig megfogja a kezem és húz tovább, hogy menjünk. Arra már nem is gondolok, hogy szeretné-e, ha egyszer a felesége lennék, mert félek, hogy nem. Bár ez nem létfontosságú dolog. Csak mégis fáj, hogy ennyi idő után sem tervez velem. És ami nagy baj, hogy elhatalmasodott bennem egy érzés, nem olyan rég. Azt éreztem, eltaszítom magamtól. Egyre türelmetlenebb lettem vele és csak azt éreztem, nem is akar engem igazán, nem akar úgy, mint én Őt. Imádom, nem tudnék Nélküle élni, mégis azt érzem, elkerget magától. Már sokszor nem tudom mit érzek iránta és nagyon nehéz. Volt már valaki ilyen helyzetben? Nem bírom már ezt a kettős érzést elviselni. Szeretem, imádom, de akkor mégis miért érzem azt, hogy miatta egyre inkább eltávolodok Tőle?:(
2014. szept. 12. 19:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10év,ennyi idő után minek vegyen már el.Ez házasságban is sok-sokk.Szerintem nem is fog soha.Ez meg,hogy imádod meg szerelmes vagy belé, az életed, meg nem tudsz nélküle élni beteges.Ő nem igy érez.Gyereket meg nem is akar, hisz nála ez nem téma.ha te annyira oda vagy érte,vagy bele nyugszol ez igy is marad és éltek ahogy.Vagy tovább lépsz és megtanulsz nélküle élni.
2014. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

bocs de 10év alatt ez sose volt téma?

mi 22évesen jöttünk össze és hamar szóba kerültek ezek a dolgok is.

szerintem a nagy szerelem részéről nincs, nem azért meg nem akar elvenni, hanem mert nincsenek veled tervei.

2014. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mi lenne, ha leültetnéd szépen és mindezt megkérdeznéd tőle? Hogy így egyáltalán hova tovább. Még ha esküvőt nem is, de gyereket se akar? Fél a felelősségtől? Mi mégis? Kommunikáljatok könyörgöm.
2014. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem neki így most nagyon kényelmes az egész kapcsolat, ezért is úgymond tabu a baba téma. Viszont van egy közhelyes mondás..vagy nem is mondás inkább élet 'séma'..A legtöbb nőnél eljön az az idő, amikor tudja h gyereket akar! Kicsit belénk is van ez kódolva..főleg 10 éves kapcsolat után, úgymond ez lenne a következő lépés. Én is azt mondom, hogy kerek-perec kérdezd meg tőle,hogy egyáltalán valaha akar e gyereket tőled..eddig 10 évet adtál neki magadból..gondolj csak bele..:(
2014. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 *Victorique* ***** válasza:

Sajnos, ha más az elképzelésetek a jövőről (főleg a babáról), akkor az a későbbiekben olyan nagy ellentmondás közöttetek, ami csakis a kapcsolat bukásához vezethet, még akkor is, ha szereted.

Ha régóta együtt vagy valakivel, teljesen normális dolog az, hogy magasabb szintre akarod emelni a kapcsolatotok. Az viszont nem, hogy a párod ennyire elzárkózik a témától. Mindenképpen beszélj vele az érzéseidről ezzel kapcsolatban.

2014. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Minden férfi-nő kapcsolatnak megvan a maga természetes forgatókönyve, ritmusa. Általában a férfiak lassabban érnek és talán biológiájuk meg neveltetésük miatt később ébren fel bennük a "szaporodási" vágy. Szerencsések azok, akiknek a ritmusa, vagy a késztetése azonos (akár úgy is, hogy egyikük sem vágyik gyerekre). Te viszont normális és egészséges nőként vágysz rá, hiszen eljött az az életkor, amikor a "biológiai óra" csengetését meghallja a nő. A párodnak nevezett férfi azonban nem érzi még belülről a késztetést. Benned a taszítás a természetes ösztöneidből fakad, mert úgy érzed, hogy a "párod" korlátozza természetes ösztöneid kiélését. Nyilván nincs mit tenni, meg kell beszélned vele a dolgot kellő komolysággal (és nem fenyegetve) és neki kell eldöntenie, hogy akar-e örömöt okozni neked azzal, hogy "gyereket csinál" neked (elnézést a fogalmazásért) és azt a gyereket majd úgy tekinti, mint az élet velejáróját, vagy nem. Az az érzésem, hogy a férfiak nagy része akkor kezdi átérezni az apaság gyönyörű (bár nem könnyű) voltát, amikor valamilyen módon már tud kommunikálni a gyerekkel. Tehát fel kell készülnöd arra is, hogy belemegy ugyan a gyerek dologba, de az életetek nem fog párhuzamosan menni tovább. Te viszont ne éld bele magad abba, hogy nem tudsz nélküle élni, dehogy nem !! Nem egyetlen ember van, akivel le lehet élni az életet és többet is lehet szeretni (akár egyszerre, akár egymás után). Próbáld meg tárgyilagosan elemezni a helyzeteteket, lehet-e az, hogy az ő számára a jelen állapot inkább a személyes kényelemről szól ? Minden jól megvan, nő is van, tennivaló is van, pénz is van, szórakozás is, más nem is kell. Vajon gondol-e ő arra, hogy a másik embert valóban szeretni azt is jelenti, hogy segítjük a másikat és megadjuk neki azt, amire vágyik, még akkor is, ha mi nem érezzük át annak a vágynak a fontosságát. Na, majd kiderül.
2014. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 *Victorique* ***** válasza:
90%
Ó, és én voltam hasonló helyzetben, igaz mi csak 2 éve voltunk együtt, de már korban akár aktuális is lehetett volna a baba, és nekem ez az elsők között szerepel. Nekem ez annyira fontos volt, hogy otthagytam, a mostani párommal meg teljesen közös nevezőn vagyunk. Igaz, hogy nekem az ex elég flegma, vagyis inkább közönyös volt, nem is tett semmit azért, hogy vele maradjak; azóta van barátnője, akivel teljesen az ellenkezője annak, mint amilyen velem valaha is volt. (Állítólag a csaj tojik a fejére, lehet ez kell a te párocskádnak is, hogy észbe kapjon)
2014. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%

Megrekedt a kapcsolatotok, nem fejlődik. 10 év alatt illet volna eljutni legalább a beszélgetésig, hogy ki mit vár a másiktól. 10 év után sem tudod, hogy feleségül akar-e venni?


Ideje leülni beszélgetni.

2014. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amíg nem fogjátok fel, hogy más másként gondolhatja a világot, addig ostobaságokat beszéltek.


Nem mindenkinél van ez a lépcső-dolog, hogy most komolyabb lesz, ha ezt meg ezt csináljuk. Van, aki alapból olyan komolyan áll a párkapcsolataihoz, mint egy házassághoz.

És van, aki szimplán nem akar gyereket.

2014. szept. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én szültem neki egy gyereket, nagyot változott imádja a lányát.


De 17 éve rosszul érzem magam, mert nem akar házasságot.

Ezt a kettős érzést azóta Én is viselem.

Ne várj tovább, egyre inkább eltávolodsz, ami lehet orvosság.

2014. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!