Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha apa (svéd) le mond az...

Ha apa (svéd) le mond az apaságáról akkor én elvestem a kettős állampolgárságomat?

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 00:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem ismerte el anno, hogy a gyereke vagy, akkor igen. Ha a születési anyakönyvedben az áll, hogy ő az apád, akkor anno alanyi jogon megkaptad a svéd állampolgárságot is (már, ha ez náluk jár, mert nem mindenütt jár), csak gondolom nem lettek még kiváltva az okmányaid.
2013. dec. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha már megkaptál egy állampolgárságot, akkor azt nem lehet csak úgy elveszíteni.


Viszont apaságról nem lehet csak úgy lemondani, hogy akkor köszönöm szépen, tovább nem fizetek gyerektartást, stb.

Ennek megvan a törvényi háttere.

2013. dec. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Az apaságról nem lehet csak úgy lemondani (kivéve, ha mindkét fél, és örökbeadják a gyereket)


Az apaság nem csak egy jog amiről le lehet mondani, hanem egy kötelesség.


tehát ennek jogán te, mint gyereke nem vesztheted el a 2ős állampolgárságot. Ha te vagy az anya, akkor ilyen jogon nem kaphattál 2-ős állampolgárságot

2013. dec. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Erre a svéd jogszabályok lesznek az irányadók.


Itt szerintem ezt senki nem fogja tudni megmondani.

2013. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

Utolsó: de igen, meg tudja mondani, pl. az aki jogvégzett.


Nem, nem veszted el.

2013. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Én vagyok az, aki beírta, hogy erre a svéd jogszabályok az irányadók.


És jogvégzett vagyok, de a svéd jogot nem ismerem.


Az, hogy ki milyen feltételekkel szerezhet állampolgárságot, és azt milyen feltételekkel veszítheti el, minden ország saját maga dönti el. Vannak ugyan nemzetközi egyezmények, de azok csak nagyon kevés dolgot rendeznek. (Lásd: Elveszíti a szlovák állampolgárságát az, aki felvesz egy másikat.)


Hogy az apaságról való lemondás (ami a magyar jogban értelemszerűen nem létezik) a svéd állampolgársági jogban milyen következményekkel jár, ezt csak svéd jogvégzett ember tudja megmondani.

2013. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

6-os...

ha valaki 2-ős állampolgár...vagy ha csak köze van a másik államhoz (közös gyerek) akkor nem mindkettő állam jogszabályai vonatkoznak rájuk?

én nem vagyok jogot végzett, de mi így tanultuk anno, hogy ilyen esetben mindkét államé érvényes, és természetesen a szigorúbbat kell alkalmazni...


/legjobb példa:magyarként Hollaniában sem füvezhetek hivatalosan, mert vonatkoznak rám a mi törvényeink is, annak ellenére, hogy nem itthon vagyok, egy holland viszont nálunk ugyanúgy nem szívhat/

2013. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%

Nem egészen. :)


Amit te hoztál fel, az büntetőjog, és tényleg nem füvezhetsz magyar állampolgárként Hollandiában.


Ezt úgy képzeld el, hogy magyar állampolgárként a magyar állammal van viszonyod, svéd állampolgárként meg a svéd állammal. Attól vagy állampolgár, hogy a saját államod annak tekint, és ennek a feltételeit az állampolgárságot adó állam saját maga határozza meg, hiszen ha ő nem tekint állampolgárának, akkor ezt ki tudná tőle kikényszeríteni? ( [link] )


Az, hogy a svéd állam kit tekint állampolgárának, ő dönti el a jogszabályai alapján.


(És egyébként az sem biztos, hogy valaki a svéd apja után automatikusan állampolgár lesz.)

2013. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

jah igen... értem...de én most arra gondoltam, hogy nem mondhat le az apaságról, mert a magyar törvények szerint nem mondhat le... olyan pedig nincs (szerintem), hogy valaki a magyarok szerint apja, a svédek szerint pedig nem...


viszont a kérdésből nekem következett, hogy már 2-ős állampolgár (tehát ezek szerint az apja révén megkaphatta), viszont ha az előbbi szerint nem mondhat le az apaságról, akkor az állampolgárság is marad?


de szólj ha béna a logikám... mert mint írtam, csak következtettem...

2013. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

Figy, ez nem így van, hidd el nekem, de sajnos dolgozom, ennél bővebben nincs időm megmagyarázni.


:)

2013. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!