Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a gyereknek kéne alkalma...

Miért a gyereknek kéne alkalmazkodnia?

Figyelt kérdés
Nem egészen értem, hogy mért a gyereknek kell alkalmazkodnia egy új családi helyzethez, konkrétan egy nevelőapához, mikor ő csak belekényszerül ebbe a helyzetben, ellentétben a másik félhez, aki önként válalta, hogy összeköltözik, egy gyerekes anyukával.
2014. szept. 10. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ideális esetben mindenkinek alkalmazkodni kellene


de azért én rákérdeznék h nevelőapa miben alkalmazkodik ..

mert lehet h nem tudsz róla de ö is sokban !

2014. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten mindenkinek kell alkalmazkodnia.
2014. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván alkalmazkodik a nevelőapa is, de neki a saját döntése volt ez. Én például mindig is nagyon visszahúzódó, emberek között szorongó típus voltam (mondhatni szociofóbiás), és nehezen is alkalmazkodok más emberekhez. De ezzel mindig is tisztában voltam, ezért önszántamból nem is költöznék össze egy olyan emberrel, akihez nem tudnék alkalmazkodni, de nekem, mint a "gyereknek" nem volt választásom...
2014. szept. 10. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Te vagy a gyerek kérdező? Azt hittem egy kisgyerekről van szó..
2014. szept. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Költözz el.
2014. szept. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom, nem csak a nevelőapád, hanem édesanyád döntése is volt az összeköltözés. Azért mert te nehezen alkalmazkodsz, mondjon le egy esetleges boldog párkapcsolatról? Nem élhet csak és kizárólag érted.
2014. szept. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt, ez nem most kezdődött, szóval én is gyerek voltam még akkor.

Másrészt, ha tudnék elköltöznék.

Harmadrészt, minden nap megy a veszekedés köztük. Ez nem egy boldog párkapcsolat... Múltkor itthon se voltam, mert dolgoztam, de azon veszekedtek (mint utólag megtudtam), hogy én nem becsülöm meg őt. Ja, végülis most rugatta ki magát még egy munkahelyről...


De amúgy nem az én helyzetemet, akartam szóbahozni az előző kommentemmel, csak azért írtam, hogy az, hogy a gyerek nem fogadja el anyuka új barátját, nem biztos, hogy egyszerűen féltékenységből fakad.

2014. szept. 11. 09:43
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez anyukád kapcsolata, amibe pont annyira nincs beleszólásod, mint amennyire neki nincs a tiedbe.
2014. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, pont, hogy van beleszólása. Ha ő vinné oda állandóra a barátját, anyuka is beleszólhatna, ha valami zavarja.


Kérdező: normális esetben mindenkinek kéne, ez lenne a természetes, de a felnőttek zöme ezt leszrja, merthogy ő felnőtt (felsőbbrendű, WTF?!), a gyerek meg gyerek.


Mikor összeköltöztünk a mostohámékkal, ő élte ugyanúgy az életét, apa meg én alkalmazkodtunk. Mármint apa teljesen, én meg egy idő után menekültem abból a légkörből, mert hiába csináltam bármit, semmi nem volt jó.

2014. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én egyetértek abban, hogy nincs beleszólása a gyereknek az anyja kapcsolatába és fordítva. De itt most nem is erről volt szó. Én azt mondom, hogy elvárják valakitől, akit belekényszerítenek ebbe a helyzetbe, hogy alkalmazkodjon. A mostohának természetes, hogy alkalmazkodnia kell, hisz ez az ő döntése is volt. Mondhatta volna azt is, hogy nem vállalom ezt az összeköltözést, mert nem tudnék alkalmazkodni. De a másik félnek nem volt választása...


De már írtam, hogy a kérdés nem konkrétan rólam szól!

2014. szept. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!