Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem játékfüggő! Mit...

A férjem játékfüggő! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

36 éves és az összes szabadidejét csak ezzel a játékkal tölti.

Reggel kávé mellet is ezt játssza, majd elmegy dolgozni. Eset 7 körül hazaér és csak játszik... kb. hajnali 1-2 óráig és ez így megy nap mint nap.

A hétvége a legszörnyűbb! Szinte reggeltől estig játszik. Ráadásul nem csak a táblagépén, hanem a telefonjáról is, hogy egy csatában több pontot tudjon szerezni... beteges!

Úgy érzem ez teljesen tönkre teszi a kapcsolatunkat. Nem figyel rám, ha megkérem valamire, akkor azt elfelejti, mert csak a játékon jár az esze...

Próbáltam beszélni vele, akkor belátta, hogy ez már a függőség jele és akkor 1-2 napig oda is figyelt rám, beszélgettünk, sétáltunk nagyokat... de sajnos utána minden visszatért a régi kerékvágásba.

Töröltem a játékát is, de mivel szerverről működik, így sokat nem értem el vele...


Mit tehetnék ellene? Valami jó tipp?



2014. szept. 10. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Dugd el mind a két kütyüt. Ha ettől dührohamot kap, küldd pszichológushoz, hogy kezelje őt.
2014. szept. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát még mindig jobb mintha inna és csajozna.Nem egyedi eset amúgy,sok játékfüggő van.Ugyanolyan függőséget okoz mint az alkohol vagy a cigi.Nehéz dolgod lesz az biztos.Amikor egy felnőtt ember minden idejét,energiáját ez köti le akkor ott már komoly gond van.
2014. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyereketek, hagyd el. Így rámegy az életed is. Mellesleg mikor kezdte el ezt a játékot? Már a házasság előtt is játszott, vagy csak melletted szokott rá?
2014. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom eldugni tőle, ez még egy lehetőség arra, hogy újra beszéljünk erről a dologról.

10 éve élünk együtt, gyerek nincs. Kb. fél éve játszik ennyire elvetemülten. Elhagyni nem szeretném... véleményem szerint, nem lehet minden problémát szakítással orvosolni!

Megoldásokat keresek, mert már kifogytam a jó ötletekből.

Egyébként együtt kezdtük el játszani (én is szeretem a stratégiai játékokat), de azért én megmaradtam a realitás talaján és már meg is untam. Kis kikapcsolódásnak jó volt, de nem ment rá az összes szabadidőm...

2014. szept. 10. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy őszinte beszélgetés hasznosabb volna, mint a telefonok dugdosása- felnőtt emberek vagytok.

Ami esetleg a hozzáférést tudná jelentősen korlátozni, az az internetelőfizetés csökkentése, lemondása lehet még- ezt is érdemes a beszélgetés alatt felvetni.


A függőségen szakember tud segíteni.

A Caritas RÉV ambulancái, a különböző addiktológiai gondozóban található szakemberek (pszichológus, pszichiáter). Egyedül nagyon pici eséllyel tudsz segíteni rajta, de abban nagy szereped lehet, hogy megtaláljátok a jó szakembert, egyáltalán eljusson valamilyen segítőhöz.

(még a családsegítőben is tud egy szociális munkás is ajánlani a lakóhelyetek közelében szervezetet, akik tudnak segíteni).

2014. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Hirtelen azt hittem egyik ismerősöm felesége vagy, mert a korosztály és a játék idő majdnem stimmel :D Viszont róluk most már tudom, hogy nincs vita ebből, mert hónapok óta ezen filóztunk, hogy nem váltak még el, aztán rákérdeztünk, hogy mégis hogy oldják meg, mert folyamatosan online látjuk. (ugyanazzal az online játékkal játszik ismerős, mint én és a párom, onnan is ismerjük amúgy) És kiderült a nagy titok. Megvannak szabva, hogy mivel már van 2 gyerek, ezért az ő kötelező programjaikra (anyáknapja, évnyitó, évzáró, fellépés, stb.) nincs vita, játék stb, hanem elmegy, hogy együtt legyen ott a család, ezért cserébe hétvégente amikor csak mászkálnak valamerre, mert két nagyon eleven gyerekről van szó, akkor maradhat otthon játszani, olyankor másik családdal, barátnővel megy az asszony a gyerekekkel. Viszont hétköznap csak fél 1-ig játszhat. Ha macsó szeretne maradni, mondhatja azt, hogy fáradt, de a valódi ok, hogy az asszony igényt tart rá.. :D Plusz egy szobában vannak, amíg játszik és közben beszélgetnek, mert nem kell 100%osan mindig a játékra figyelni, mindig van 5-10 perc üres járat, olyankor feláll a géptől és odamegy az asszonyhoz, megölelni, megcsókolni ilyesmi, az egyéb részletekre nem voltunk kíváncsiak... :D Illetve amíg kicsik voltak a gyerekek, addig az esti fürdetés, altatás az apa feladata volt, kibúvó nem volt. Cserébe délután, kora este az anyuka lefoglalta őket, hogy ne a férj fején ugráljanak.


Meg rajtuk látszik, hogy imádják egymást. Amikor nem csak online beszélgetünk hanem valami programot szervezünk, közös főzőcske, vacsora, film valamelyikünknél vagy egy hosszú hétvégén a gazdagabb játéktárs nyaralójában kerti partira elhozza a feleségét mostanában mindig és egyszerűen átmennek csöpögős tinibe, már mi érezzük kellemetlenül magunkat néha.


Na de a lényeg, vagy pszichológushoz kellene elküldeni, hogy ez súlyos függőség, vagy szabályok közé szorítani. Hogy nem teszed szóvá ha mondjuk heti egy estét csak rád áldozz vagy fix időpontban abbahagyja a játékot és onnantól a "tiéd". Havonta 1-2 vagy akár 3 hétvégén valami programot szerveztek és kötelező a részvétel kikapcsolódás címszóval. Mi pl most a Krimiestek.hu-ról kezdtük el a nyomozások megcsinálás, közben meg bejárjuk Budapestet, egész jó móka. De már tartottunk Gyűrűk Ura maratont vagy kinézünk egy sorozatot ami érdekel és abból nézzünk meg 10-15 részt egy hétvége alatt. Olyankor nincs játék, nincs semmi, csak összebújunk és egymással vagyunk. (pedig elég nagy kockák vagyunk mi is.)

2014. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Igen, tehetsz: válj el, de azonnal.


A játékszenvedély iszonyatosan durva függés, és szinte lehetetlen belőle bárkit is kikezelni. Olvasd el Dosztojevszkij A játékos c. művét, hátha segít és igazat adsz nekem is (nyílván most velőből tagadsz és megpróbálod megmenteni az ilyen embert, mint a férjed - ami a legnagyob hiba).

2014. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!