Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz vs. Nyomor?

Abortusz vs. Nyomor?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés kapcsán jutott eszembe a dolog, hogy Ti inkább megszülnétek, elég rossz körülmények közé a gyermeketeket vagy az abortusz mellé állnátok?

2014. szept. 7. 15:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
inkább azt kellene kérdezni, öngyilkos lennél e ha tudod, hogy csórókhoz fogsz születni?
2014. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Normálisan védekeznék, pláne ilyen helyzetben. Akkor nagyon elenyésző az esélye a terhességnek. Ha megnézed ezeket az esetek mindig kiderül, hogy felelőtlenek vagy tájékozatlanok voltak a párok.
2014. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
*mondjuk én nagy máknak tartom, hogy nem egy büdös, igénytelen, esetleg alkoholista beteg pszicho pedofil emberekhez születtem
2014. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Erre elég egyértelmű a válasz.. és elég megosztó. Azért vagyunk emberek, hogy felmérjük, megfelelő körülmények közé érkezik-e a gyerek. Nem vagyunk állatok, hogyha úton van, akkor meg kell szülni.. ezzel miénk a döntés és a felelősség. Semmi értelme nyomorba szülni, vagy úgy, hogy az ember nem akarja a gyereket, és lelki nyomorék legyen belőle.
2014. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha úgy látom, hogy megoldható a gyerek ellátása, megtartanám, még ha le kell mondanom bizonyos dolgokról. De ha úgy látom, hogy csak szegénység várna rá, normális családi hátteret nem tudnék neki biztosítani, akkor bizony elvetetném. Amúgy is sok a nyomorgó gyerek, akikből nem lesz semmi, csak egész életében kínlódni fognak (persze vannak sikersztorik, de azért nagyon nem az a jellemző).
2014. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%
Gyereket nem a gólya,hozza nem kell abortuszra menni hanem védekezni akár 2-3 féleképen is.
2014. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Én magamból indulok ki. Nem akarnék nyomorba születni. Nem akarnám látni mennyivel jobb életem lehetne, ha egy utcával arrébb születtem volna, nem akarnék nélkülözni, vágyakozni olyan dolgok után amiket sosem kaphatok meg. Nem akarnám látni hogy a barátaim ismerőseim milyen szuper dolgokat kapnak én meg örülhetek, ha zsír van a kenyéren.

De amúgy még mindig jobb félni mint megijedni... Nagyából 10 éve van aktív szexuális életem, de még sose "csúszott be" a gyerek. De teszek érte, hogy ez így legyen és oda figyelek rá, nem olyan bonyolult ez a fránya védekezés.

2014. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
30%

Ilyen kérdések kapcsán mindig azt a szempontot hiányolom, amelyik baromi sok áldozat és lemondás által, de megpróbál kitörni a nyomorból. Egyébként sem hiszem, hogy azok, akik interneten, mobilon cserélnek eszmét egymással, nyomorognak. Manapság már az is ebbe a kategóriába sorolja magát, akinek nincs iPhone-ja, vagy terepjárója, tisztelet a kivételnek.

Olyan marha egyszerű azt mondani, hogy inkább megölöm a gyerekem, csak ne szenvedjen! Talán még jól is hangzik, hogy az abortusz megóv a nélkülözéstől. Olyat viszont még sosem hallottam, hogy letétbe helyezem, amim van, megszülöm a gyerekemet, majd öngyilkos leszek, hogy szegény ne nyomorogjon. És olyat se nagyon, sajnos, hogy ha beledöglök is, de a gyerekemnek nem kell hiányt szenvednie semmiben.

Mára az abortusz annyira elérhető, mint egy foghúzás. Ma sokak szemében az az áldozat, aki védekezve, vagy anélkül, de akarata ellenére terhes lesz. Ma azt divat sajnálni, aki "rákényszerül" arra, hogy megölesse a gyerekét. Ma a magzat csak egy sejtcsomó, ahogyan vélekednek sokan. Ma a magzat az anyja testének része, akinek élete, vagy halála fölött az "anyának" van joga dönteni.

Ehhez képest a valóság az, hogy a magzat egy olyan jogfosztott emberi lény, aki tökéletesen vétlen még a fogantatásában is, akit a 12. élethétig fel lehet trancsírozni és le lehet fejezni az anyaméhben, akit, ha nem várják, lehet gyűlölni, akinek az élethez fűződő, elemi emberi joga sárba van tiporva, mert a "szülei" szexjogai messze fölülírják azt. És ma egy magzat az abortusz után veszélyes kórházi hulladék, aki az oltalmául szolgáló anyaméh helyett egy tartályban, majd hulladéktárolóban végzi, amíg el nem égetik, modern kori holokausztot füstölve a végtelen égbe ezáltal. És ma az az aljas ember, aki kiáll az ártatlanok mellett, és megkérdőjelezi azt a helyzetet, mely szerint az abortusz: emberi jog. És az a haladó, empatikus példaértékű felebarát, aki cinkosul szemet hunyva, az abortuszjogot saját magának is fenntartva érez együtt azokkal, akik életet vesznek el.


Hogy a kérdésedre konkrétan feleljek: soha, semmilyen körülmények között nem vetemednék arra, hogy a saját gyermekemet, aki vér a véremből aljas és önző módon, különös kegyetlenséggel ölessem meg pénzért a méhemben. Akkor inkább éjszakázom, nem eszem, nem alszom, de előteremtem mindazt, amire szüksége van. Ha minden kötél szakad, akkor átmeneti gondozásba adom, amíg talpra nem állok, de sem elvből, sem pedig lélekből nem lennék képes arra, hogy ártsak neki.

2014. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%
A nyomor örökké fog tartani?
2014. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
48%

Szerintem erre nincs jó válasz. A testi-lelki nyomor egy szar dolog, de annál nem sok szarabb dolog van, ha valaki arra kényszerül, hogy szeretet nélkül nőjön fel. A halálról meg nem tudok nyilatkozni, halott még sosem voltam.


Nem tudom mit érzhet a magzat, és nem tudom, mit érezhet egy olyan anya, akiben az anyagi helyzete/környezete hozzáállása miatt fel kell merüljön az abortusz. De borzalmas lehet. Azt kívánom, bár ne kerülne soha senki ilyen helyzetbe.


Az lenne a jó, ha mindenki hozzájuthatna olyan fogmzásgátláshoz, ami hatékony, meg ha mindenki kapna megfelelő felvilágosítást ezekről a dolgokról. De sajnos sokan nem hogy megfelelőt, de semmilyet nem kapnak. Ez pedig így 2014-ben tragikus.

2014. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!