Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom kisfiai éjjelente...

Párom kisfiai éjjelente átmennek a hálószobába, ezért nem aludhatok ott? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gonosz mostoha, csak szeretnék ott aludni. Van két kisfia 5 és 6 évesek este elalszanak a saját szobájukba, de hajnali 1-2 körül átmennek hozzá. Ezert még este haza szoktam jönni. Nincs bajom a két kisgyerekkel amúgy, csak ez zavar. 5hónapja vagyunk amúgy együtt, talán két ilyen korú gyereket már nem is zavarna ha ott látna, párom visszakísérné őket vagy valamit kitalálnánk. Rosszul látom a helyzetet?
2014. szept. 3. 20:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%

Én írtam, hogy abnormális, nem a kérdező.


Ha pedig rám förmedtél, te nagyon buta, olvasd vissza: a halálhír később írta oda a kérdező.


A kérdezőnek: Ez esetben az a véleményem, hogy a gyerekek nyilván nem tudnak rendesen aludni, ha elvesztették az édesanyjukat.... igen, van, hogy sok-sok évig. Amikor a párodat választottad, vele választottad az életét is, tehát: bármennyire is kellemetlen, muszáj elfogadnod a helyzetet, ha emellett a férfi mellett döntesz.

2014. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Előtte is átjártak. Másrészt nagyon sok mindent megértek és a későbbiekben is meg kell értsek, ezt lfogadom. De szerintem reális vágy ez is. Én megérteném, hogy átjönnek, visszaviszi őket akkor vagy ha elaludtak, vagy maradhatnának is ha nincs más, de úgy érzem ezt ő még nem szeretné.
2014. szept. 3. 20:48
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
Én megértelek. A páromnak is van egy 5 éves fia, az anyjával szétmentek. Amikor a gyerek az apjánál van, egy ágyban alszanak - hiába van a gyereknek külön szobája. A nyaraláson, amire hárman mentünk elvárta volna a párom, hogy egy ágyban aludjunk a gyerekkel. 3 ágyas, 2 szobás apartman volt, de a gyerek üvöltött, hogy ő nem alszik egyedül, így én aludtam a külön szobában, mert én nem vagyok az anyja, hogy velem aludjon. A páromnál se szoktam ott aludni, ha ott a gyerek. Volt már próbálkozás, de én nem hallgatom azt a cirkuszt, amit levágott, mikor a saját ágyába fektette be az apja este. Ha már az anyjuk halála előtt is ez volt, akkor nem lehet a traumára fogni a dolgot, ha trauma lenne, és 2 éve tart, akkor pedig pszichológushoz kéne őket járatni. Én soha nem aludtam a szüleimmel, akkor se, ha beteg voltam, és nem is tartom ezt normálisnak és a saját gyerekeimnek sem fogom ezt megengedni. Saját szoba, saját ágy. Ha a gyerek soha nem alszik a szülővel, igénye sincs rá. Ha már csecsemő korában is a szülői ágyba teszik, mert sír, nyilván megszokja, később feléri ésszel és kihasználja ezt.
2014. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
63%
Nem azért, de egy 5 hónapja tartó kapcsolatot még én sem vinnék be ilyen szinten a gyermekeim életébe még így sem, hogy elváltam, nehogy úgy, hogy meghalt a másik fél. Nekem kb egy éves komoly kapcsolatnak kell lennie ahhoz, hogy az életünkbe lépjen. És az ottalvás az már ilyen súlyú. Főleg úgy, hogy nálatok ez azzal járna, hogy a korábban megszokott dolgok felborulnának (ti.nem alhatnak az apjukkal MIATTAD, holott addig semmi baj nem volt vele). Legyél türelmes, ha tényleg hosszútávú a dolog és komolyan alakul, akkor majd lehet lépni. A gyerekek is nagyobbak lesznek.
2014. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
18%
13-as. az én gyermekeim 2 éves korukig velünk aludtak egy ágyban. srmmi bajuk nem lett, normális felnőttek lettek.
2014. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%
Aha, 15-ös, de itt 5 és 6 éves gyerekekről van szó. Lassan iskolába mennek, és éjjelente az apjukkal alszanak? Ez minden, csak nem normális.
2014. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
39%
Nem, ez nem egészséges, hogy minden éjjel átmennek. Még akkor sem, ha az édesanyjuk meghalt. Pszichológus segít nekik feldolgozni a tényt, és segít nekik a saját ágyukban aludni.
2014. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%
Csodálatos házaséletet élhettetek 2 éven át. Mindenesetre örülök neki, hogy jól sült el a sztori, bár mindre igaz lenne. De sajnos rengeteg nyámnyila, önállótan, anyuka kicsi fia/lánya "termelődik" ezzel a normálisnak és követendőnek semmiképp sem nevezhető nevelési technikával.
2014. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%
A párom fia 8. Együtt èlünk,van egy 5èves gyerkôcõm,ô egyedül alszik. Párom fia sajbos otthon az anyjával alszik,mèg saját ágya sincs ( nem az anyagiak miatt,3 üres szoba van..). Itt arra rávettem,hogy a fiammal aludjon el a gyerekszobába,de hajnalban átjön,ès persze ilyenkor az enyèm is. Imádom a gyerekeket,de piszkosul zavarnak az ágyamban...
2014. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%

Azt írtad, 5 hónapja vagy együtt a pároddal. A gyerekeinek mikor mutatott be téged? Gondolom nem az első randi után, csak 1-2 hónap múlva. Tehát ha a gyerekek szemszögéből nézzük, akkor te még elég nagy újdonság vagy.


Szülőként teljesen egyetértek az apukával, és azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy még korai lenne, hogy ennyire belevonjon az életükbe. Megértem az álláspontodat, de szerintem apuka a gyereked érdekeit nézi elsősorban, és utána jössz te.

Miután meghalt az anyukájuk, biztosan jobban ragaszkodnak az apjukhoz, ez érthető is. Egyébként jártak pszichológusnál, aki segített/segít nekik feldolgozni a történteket?


Valaki azt írta, hogy milyen gáz 5-6 évesen a szülővel aludni. Amikor kislány voltam, a szüleim építkeztek, és kezdetben csak egy szint készült el a házban. Így iskolás koromig anyukámékkal aludtunk én és az öcsém. Mi nem éreztük olyan gáznak. Amikor iskolába mentem, elkészült a szobám, azt mondták már elég nagy vagyok, hogy ott aludjak egyedül. És átköltöztem szó nélkül. Ennyi.

2014. szept. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!