Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan oldhatnám...

Mit tehetnék? Hogyan oldhatnám a feszültséget? Miért csinálják?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy 22 éves fiú vagyok, még nem volt barátnőm, mivel komoly önértékelési problémákkal küzdök. A szüleim, legfőképp édesapám meg állandóan azzal nyaggat, hogy miért nincs/miért nem volt még barátnőm ilyen idős létemre. Le kell szögezzem, engem nem zavar a dolog, de az ilyen beszólogatásokkal kezdenek az idegeimre menni! Hiszen úgy sem gondolok túl sokat magamról, ráadásul még direkt abnormálisnak/egészségtelennek állítanak be, amitől még szerencsétlenebbül érzem magam.

Pedig ők is jól tudják, hogy milyen betegesen alacsony az önbecsülésem...

Miért csinálják ezt velem? Hogyan oldjam meg ezt a szituációt?

(légyszives a "szerezz barátnő" szövegeket mellőzzük, mert ez már az én fejemben is megfordult, de képtelen vagyok rá. köszönöm!)


2010. jan. 16. 17:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mit tehetnél ellene? Először tudatosítanod kell, hogy a kissebbségi érzés oka nem te magad vagy, hanem az apukád. Neked nincs semmi okod arra, hogy kevesebbnek érezd magad. Csak az ő folytonos ítélkezése az oka mindennek. Tehát gondold ezt: nem bennem van a hiba. Vagy ezt: Nem bennem van a kisebbségi érzés oka.

Ha most ezt elfogadtad, akkor az is világos, hogy nem téged kell megjavítani. tehát: Nem magamon kell változtatni. Én jó vagyok. Én megfelelő vagyok. Semmi gond velem.

Tovább: Elérhetem-e, hogy apám leszokjoin az ítélkezésről? Egyik válasz, hogy igen, másik, hogy nem. Őt nem valószínű, hogy meg tudod változtatni. Tehát változztass magadon. PL. gondold ezt: Nem függ az önbecsülésem attól, hogy apám mit mond. Én vagyok, aki vagyok, senki másnak az ítélete nem érdekel.

Ezzel kihúzod magad, és a magad értékrendjének megfelelő magatartást, külsőt, szókincset, stb. veszel föl. Ez a része a mondatnak nagyon fontos: "kihúzod magad." Belenézhetsz a tükörbe is, és elégedetten szemléld magadat.

2010. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kibújhatsz a kissebségi érzésből, ha tudatosítod, hogy azt csak beléd nevelték, alapjában az okot nem te magad hordozod. Itt is egy példa, hogy mitől lesz egy gyereknek kisebbségi érzése. De a korábban megjelölteket is el kellene olvasnod. Azt mondanád: "aháá, ezért vagyok ilyen. Tehát nem én magam vagyok az ok! Mostantól másképp látom magamat. Igenis, hogy szeretetre érdemes vagyok." Na, nem lesz ennyire egyszerű, de el tudsz indulni az úton.

Más ajánlat: Olvasd Louisa L. Hay Éld az Életed c. könyvét. Ott is szó van arról, hogy a szülők, nagyszülők, szomszédnénik, tanárok, hogyan ültetik el a gyerekben a kisebbségi érzés magját, ami aztán kicsirázik, és ez lesz. És azt is megírja az írónő, hogyan küzdjed le.

[link]

2010. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!