Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan oldhatnám...

Mit tehetnék? Hogyan oldhatnám a feszültséget? Miért csinálják?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy 22 éves fiú vagyok, még nem volt barátnőm, mivel komoly önértékelési problémákkal küzdök. A szüleim, legfőképp édesapám meg állandóan azzal nyaggat, hogy miért nincs/miért nem volt még barátnőm ilyen idős létemre. Le kell szögezzem, engem nem zavar a dolog, de az ilyen beszólogatásokkal kezdenek az idegeimre menni! Hiszen úgy sem gondolok túl sokat magamról, ráadásul még direkt abnormálisnak/egészségtelennek állítanak be, amitől még szerencsétlenebbül érzem magam.

Pedig ők is jól tudják, hogy milyen betegesen alacsony az önbecsülésem...

Miért csinálják ezt velem? Hogyan oldjam meg ezt a szituációt?

(légyszives a "szerezz barátnő" szövegeket mellőzzük, mert ez már az én fejemben is megfordult, de képtelen vagyok rá. köszönöm!)


2010. jan. 16. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Mondd meg az édesapádnak, hogy ez a te dolgod, nem szeretnéd elhamarkodni. Későn érő tipusnak érzed magad és még egyáltalán nem érzed elérkezettnek az időt egy párkapcsolatra.

Kérd meg őt, hogy ezt a témát vegye le a napirendről, mert kellemetlenül érint. Ha édesapád eléggé ismer, erre nem is kellene külön megkérni, de ha muszáj, tedd ezt.

2010. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ő azt hiszi, hogy majd a "csajozás" fogja növelni az önbizalmam...
2010. jan. 16. 17:47
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nem lehet, hogy attól tartanak, hogy meleg vagy? Nézd, egy szülőnek megfordulhatott ez a fejében. Szerintem biztosítsd őket az ellenkezőjéről és akkor abbahagyják.

A másik pedig az, hogy nem lehet örökké az önértékelési problémák mögé bújni, nézz tükörbe gondolkozz el és vedd észre, hogy márpedig igen is képes vagy rá. Ennek ennyi a titka és menni fog meglátod, majd pont akkor, amikor nem számítasz rá :) Ha szerencséd van a lány talál rád :)

2010. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
egyet értek az előzővel. lehet az én fejemben is megfordulna a melegség. de figyelj igazából önbizalom kérdése az egész. "állj a tükör elég és vedd észre" PONTOSAN!!! próbálkozni kell, ha saját magadat nem tudod elfogadni akkor más sem fogja. mindig magadból kell kiindulni. keresd a sikerélményeket. és persze hozzáállás kérdése. mondom keresd az alkalmat, járj el a barátaiddal ide-oda.. előbb utóbb sikerülni fog, ha te is akarod. ha már magadat sikerült elfogadnod akkor már nőtt az önbizalmas, és egykét lány visszautasításától se félj mert az maximum megerősít ha nem úgy fogod fel, hogy a te hibád. és előbb utóbb nem fognak elutasítani és ez már jó érzéssel fog téged elönteni. sok sikert!
2010. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

őszintén szólva, amíg magamat nem tudom rendbe rakni, addig nincs kedvem csajozni. de ha folyamatosan piszkálgatnak, hogy tehetném magam rendbe?!

tehát a kérdés arra vonatkozott, hogy hogyan tudom velük megbeszélni, hogy hagyjanak békén?

szerintem tudják, hogy nem vagyok meleg... legalábbis remélem!

2010. jan. 16. 19:11
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Én az önértkelési problémádhoz szeretnék /hiszen ez a kulcsa a visszahuzódásodnak/ egy adalékkal szolgálni, amiből láthatod, mennyire egyszerű ez a doloog. Egy 25 éves fekete amerikai szinésznő /kb.130-135 kiló!/, aki a második filmjét is leforgatta /mellesleg amatőr szinész/ kijelentette, hogy "kövér vagyok és gyönyörű". Ki is fejtette részletesen. Azt mondta, ő ezt eldöntötte, így is érzi, eszerint is él és mások véleménye egyáltalán nem érdekli. Tökéletesen igaza van!!!
2010. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ha valaki kövér és zavarja le lehet fogyni, egész testet és arcot csak műtéttel lehet megváltoztatni, amihez nincs kedvem se pénzem... nem értem a történeted mondanivalóját!
2010. jan. 16. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Arra akart utalni az előző, hogy az önértékelési zavarok megoldásában az első lépés az, hogy nézőpontot vált az ember - belátja, pl. hogy egyedi jelenség, és a droidok véleményére nem adva csak azért is jól érzi magát úgy, ahogy van. Nehéz.


Apukád "lemezére" egy másik lemez feltevése a válasz. Pl. "Ezzel próbállak bosszantani" "Minél inkább mondod, annál biztosabb, hogy azért se csinálok semmit", ilyesmiket. A lényeg, hogy ugyanazt ismételgesd te is.


Miért csinálják? - mert elképzeltek maguknak egy fiacskát, s a fiacskájuknak egy minta életet, és sehogy se fér a fejükbe, hogy nem úgy alakulnak veled a dolgok, mert hát a dolgok már csak ilyenek... de szerintem erre magad is rájöttél. A legtöbb korlátolt ember első reakciója hasonló helyzetekben: "de hát mit fognak szólni az emberek?!" Konformisták.

2010. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, a probléma összetett. Először is semmi gond azzal, ha nem volt még barátnőd, ez csak a korszellem, hogy már a tizenévesek is hülyének számítanak, ha nem szexelnek. (Pl. ezt is mondhatod)

Azonkívül olvasd a "gyermekrontó szülők"-et. [link]


Hátha megtalálod, nálad milyen nevelési vagy kezelési hibát követtek el, akkor van esélyed a változtatásra.

2010. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
tudom, hogy elég súlyos kisebbségi érzésben szenvedek, de ez azt hiszem a magyarázat részéből is kivehető. csak azt nem tudom, hogyan tehetnék ellene.
2010. ápr. 10. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!