Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfinek minden munkát be...

Egy férfinek minden munkát be kell vállalni? Ha ezt nem teszi és válogat akkor már egy léhűtő, hulladék, töketlen ember?

Figyelt kérdés

Tegyük fel 2 hónapja munkanélkül van,talál egy állást,ami elég kemény munka,fizikai,hóban,hidegben,forróságban kellenne dolgoznia,mind ez mellett még kemény fizikai munka is egyben.Szóval ha ezt egy férfi nem vállalja be akkor egy töketlen,hulladék,semmirekellő?

Amikor elmegy állás interjúra,akkor közli vele a munkaadó hogy ez bizony egy kemény munka,és hogy itt a fízetésért keményen meg kell dolgozni.

Ti bennetek milyen érzést keltene ha a munkaadó ezt így közölné hogy annak a tudatában vállaljam be hogy ez bizony nem leányálom?


2014. aug. 27. 09:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért férfiként azt gondolom, hogy nem kéne megijedni a fizikai munkától. Elvégre férfi vagy, erős, bátor, határozott, stb. Nem?

Én nőként olyan iskolában tanultam és olyan végzettséget szereztem, amivel vezetői beosztásban irodában dolgozhatok, viszont amikor kiestem az iskolapadból, mivel kellett a pénz, így 40 fokos melegben bizony eljártam kapálni és nyirkos, vizes, hűvös, sz..r időben szintén jártam napszámba. Nem haltam bele és nem kényeskedtem. Kellett a pénz.

Szóval nem gondolnám, hogy csak mert kicsit keményebben kell melózni, akkor bele kéne halni.

Természetesen mindenki azt csinál, amit akar, ha nem muszáj, akkor ne végezz olyan munkát, amit nem akarsz. Most még talán válogathatsz is, mivel nincs gyerek, könnyebben éltek, de azért egy bizonyos élethelyzetbe már nem fér bele a "kényeskedés". És nyugodtan le lehet pontozni, de ezt én kényeskedésnek látom.

Nem azt mondom, hogy semmirekellő, hulladék és társai, de kicsit nyápic és kényes.

Mert mi van akkor, ha az ember az életében végez egy ilyen munkát is? Belehalni nem fog, lesz pénze, aztán meg ha jön jobb, akkor meg otthagyja az ilyet.

És volt egyszer tüdőgyulladásod? Akkor elmesélem, hogy tüdőgyulladást nem a hideg okoz, sőt semmilyen megfázásos betegséget nem a hideg okoz, a hideg csak gyengíti az immunrendszert, minden mást kórokozók okoznak, amit az ember elkap. De ha időben elmegy orvoshoz, nem otthon ülve házilag kezeli magát, akkor nyugodj meg, tüdőgyulladást sem fogsz kapni.:)

2014. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

ma 09:46


Hát a muszáj nagy úr ez tény,de gondolom cserében meg is fízetik érte és nem itthonni fízetést kap érte.Tudom Anglia drágább is,de még így is nagyobb megbecsülést kap mint itthon gondolom.

2014. aug. 27. 09:56
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem. Tudni kell nemet mondnai, bűntudat nélkül.


Teljesen mindgey, hogy ki mit mond utána rólad dühében, hogy nem vagy hajlandó első szóra ugrani - le fog rólad peregni.

2014. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

A tüdőgyulladás elég hülye indok, mert nem 1 nap alatt alakul ki, és többnyire előzménye van. Magyarul, időben kell orvoshoz menni.

A kérdés szempomtjából sem számít a nemed, mert igenis be kell vállalni a nem tetsző munkát is, mert sajnos mosolyra nem kapsz enni, és a szolgáltatókat sem érdekli, hogy bocsi, épp nincs miből fizetni a számlát. Közben lehet keresni mást, de addig is van bevétel.

Én is jártam már takarítani, annak ellenére, hogy utáltam, de pénzt adtak érte, így elvállaltam.

Nemrég megszűnt a munkahelyem, ráadásul el is költöztem az ország másik felére, minden helyre beadom az önéletrajzom, olyan helyre is, ahol nem szívesen dolgoznék, mert kell a pénz. Aztán ha lesz bevétel, akkor gondolkodhatok a vendégköröm újraépítésén, hogy később visszatérhessek a szakmámba (műkörmös).

2014. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A tüdőgyulladás elég hülye indok, mert nem 1 nap alatt alakul ki, és többnyire előzménye van. Magyarul, időben kell orvoshoz menni.

A kérdés szempomtjából sem számít a nemed, mert igenis be kell vállalni a nem tetsző munkát is, mert sajnos mosolyra nem kapsz enni, és a szolgáltatókat sem érdekli, hogy bocsi, épp nincs miből fizetni a számlát.



A tödőgyulladás lehet hülye indok,csak megemlítettem,nem ez a fő indok igazából.Amúgy lehetne ez is egy indok.

Hát persze ha az ember jókedvű és vidám,akkor már meg sem érdemli a munkát?Típikus magyar mentalítás.Ha én szenvedek,akkor szenvedjen a másik is nem igaz?Amúgy én vidám,jókedvű természet vagyok és volt hogy pont ezért nem kaptam meg egy munkát,mert túl jókedvű és élettel teli voltam és magabiztos,nem vihogtam mint egy barom.Vannak munkaadók,akiknek a típikus lúzerek kellenek akiknem meg van a maguk nyomora,mert őket még lehet ostorral hajtani.

2014. aug. 27. 10:25
 16/25 anonim ***** válasza:
Ha el kell tartani a családot, akkor IGEN, be kell vállalni. Nincs vita, menni kell csinálni.
2014. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Miért hiszitek, hogy külföldön minden dolgozót megbecsülnek, és megfizetnek?? Nem így van. Ahogy otthon is vannak korrekt, rendes munkaadók, főnökök, és vannak akik otthon is jól megvannak fizetve, külföldön is van szemét főnök, és alul fizetett munkahelyek. A férjem létszámleépítés miatt vesztette el az állását. Hiába dolgozott a cégnél lassan 5 évet, őt küldték el, és nem az angolt. Így nem voltunk olyan helyzetben, hogy válogassunk. Az első munkaajánlatot elfogadta. Kemény fizikai munka, létminimumi fizetéssel. Papíron 8 órási munka, de valóságban 10 órázott. Túlórát nem fizették, hivatkozva arra, hogy a munkát nem hagyhatja félbe, így végül is csak befejezte a 8 órás melóját. Ha valaki panaszkodott, akkor a főnök bunkón megjegyezte: Ha nem tetszik el lehet menni, jön helyetted 100 is. Szóval nem volt megfizetve, hiszen itt kint a minimálbér semmit nem ér. A megbecsülés is annyi volt, hogy épp nem köptek le.

De mint írtam a muszáj nagy úr! Sosem panaszkodott a férjem, mert mellette folyamatosan keresett munkát magának. Végül is a türelem meghozta a gyümölcsét. Hidd el, külföldön is vannak iszonyú állapotok .. De nincs idő a kényeskedésre. Én sem kényeskedtem nő létemre amikor éjszaka mínusz fokokban kromofággal kellett dolgoznom.

2014. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom is bevállalt egy hasonló melót. 1 hétig dolgozott ott, mert közben behívták egy céghez, és a szakmájában kapott munkát.
2014. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

ma 10:45


Nem akartam ennyire mélyen bele menni a témában,de tudom hogy Angliában egy minimálbérből,ha nem is nagyvonaluan,de kitud jönni egy ember.Nekem is volt barátom,haverom Angliában aki minimálbérért dolgozott,de tudott egy kevesett félre tenni és nem kellett azt számolnia hogy elég lesz e a pénze hónap végére.Igaz csak egy szobát bérelt egy házban,de évi 1-2 szer eltudott menni nyaralni pl Spanyolországban és egy kevesett tudott félre tenni.Na ezt probáld meg itthon minimálbérből,még egy albérletre sem futja,ha az ember egyedülálló.

2014. aug. 27. 11:11
 20/25 anonim ***** válasza:

Látom, nem jött le a lényeg...

Sz.ar helyzetben a sz.ar munkát is el kell vállalni, mellette pedig keresheted a jót. Én a sz.arnak is örülnék, mert legalább lenne.

Angliáról meg annyit, hogy az albérlet kapásból a fizetés felét viszi (és ez még csak egy szoba, a lakásban pedig simán lakhatnak nyolcan is...elég sok ismerősöm ment ki, mert "kolbászból van a kerítés"...hát nincs. Persze, magasabb a minimálbér, de drágább is az élet.

2014. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!