Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfinek minden munkát be...

Egy férfinek minden munkát be kell vállalni? Ha ezt nem teszi és válogat akkor már egy léhűtő, hulladék, töketlen ember?

Figyelt kérdés

Tegyük fel 2 hónapja munkanélkül van,talál egy állást,ami elég kemény munka,fizikai,hóban,hidegben,forróságban kellenne dolgoznia,mind ez mellett még kemény fizikai munka is egyben.Szóval ha ezt egy férfi nem vállalja be akkor egy töketlen,hulladék,semmirekellő?

Amikor elmegy állás interjúra,akkor közli vele a munkaadó hogy ez bizony egy kemény munka,és hogy itt a fízetésért keményen meg kell dolgozni.

Ti bennetek milyen érzést keltene ha a munkaadó ezt így közölné hogy annak a tudatában vállaljam be hogy ez bizony nem leányálom?


2014. aug. 27. 09:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Egy családos ember esetében amíg nincs más meg kell birkózni ilyen feladatokkal is.

Ha nem így érzed igaz a kérdés, léhűtő és töketlen alaknak tarthatnak.

2014. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát itthon a legtöbb helyen keményen kell dolgozni.

Neked kell eldönteni mennyire vagy olyan helyzetben, hogy azt a munkát elvállalod vagy tudsz mást keresni inkább.

A főnök meg csak figyelmeztetni akart, ezen nagyon nem kellene kiakadnod ha igen eleve el se menj oda.

2014. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadni és közben keresni mást.
2014. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a munka? Mennyit fizetnek érte? Milyen helyzetben van a férfi? Van-e családja? Van-e félretett pénz? Milyen lehetőségek vannak még? Van-e egyáltalán munkalehetőség?

Magyarul megengedheti-e magának, hogy válogasson vagy muszáj valamilyen munkát elvállalni, hogy legyen miből megélni?

Egyébként pedig nem kötelező örökre ott dolgozni. Lehet egy átmeneti megoldás is, amíg nem talál egy számára jobb munkát.

2014. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a család megélhetése múlik rajta, akkor igenis el kell vállalni. Egyéb esetben én megérteném a férjem, ha válogat (kivéve, ha végzettség miatt remény sincs jobbra, akkor is el kell vállalni, és ezzel egy időben lehet elgondolkozni a tovább tanuláson).
2014. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

ma 09:12


Nincs még gyerek.Menyasszonyom van,igazából van egy saját lakásuk amin nincs hitel.Egyenlőre "csak" magamnak és a menyasszonyomnak tartozom felelőséggel.Egyébként nem vagyok válogatós fajta,ahidegtől azért félek,mert még fiatalabb koromban volt egy tüdőgyulladásom amivel kórházban is kerültem.Azóta kicsit félek az ilyen jellegű munkáktól.

2014. aug. 27. 09:27
 7/25 anonim ***** válasza:

6: Na de lenne más lehetőség? Hogy látod? Mennyi időn belül találnál más munkát?

És ha bevállalod? A hideg fagy azért még messzebb van. Addigra lehet, hogy találsz másikat.

Pl. ha látod, hogy 3 hónapon belül találsz neked tetsző munkát, és van annyi pénzetek, hogy ez idő alatt is megéltek, akkor ne vállald be.

Ha anyagi gondok vannak, vagy lehet, hogy csak 1 év múlva találnál munkát, akkor vállald be. Közben kereshetsz mást. És persze ha nem bírod, vagy annyira nem tetszik, akkor otthagyhatod bármikor.

2014. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

ma 09:29


Biztos találnék másikat,csak nem tudni mikor.Igaz a fagy még messze van ez tény.Igazából már külföld is szóba jött,csak közben jött ez a lehetőség,így nem vetettem el ennek a lehetőségét sem.Mehetnék külföldre is,úgy hogy hétvégente hazatunék jönni.

2014. aug. 27. 09:36
 9/25 anonim ***** válasza:
Ha van több lehetőség is, akkor mindenképpen azt válaszd, ami a legmegfelelőbb neked. Ha lehet válogatni, akkor ne menj bele egy ilyen kényszermegoldásba.
2014. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Mi külföldön élünk, és a férjem itt kint dolgozik kemény fizikai munkát. Egyedül a forróság ami nincs, mert nem jellemző Angliára, hogy kánikula legyen, de cserébe az összes eső fajtát ismeri. Csinálja mert egyenlőre nincs más.

Nő létemre én otthon Magyarországon dolgoztam fizikai kemény munkát, bizony mínusz fokokban is.

A muszáj nagy úr!

2014. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!