Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig éljünk az anyósékkal?...

Meddig éljünk az anyósékkal? Hogyan kezdhetnénk külön életet? Melyik megoldás bizonyulhat a legjobbnak szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal nagyon tervezzük már a közös jövőt, de nagyon elvagyunk keseredve a lehetőségeket nézve.

Jelenleg a párom testvérével és szüleivel lakunk együtt, de lassan ideje lenne elköltözni (párom 28, én 20).Mindketten dolgozunk, és jelenleg is gyűjtünk a takarékszámlára havi 40e ft-ot, amiből nem lesz túl sok pénzünk, de több mint a semmi. Én még emellett is teszek félre egy nagyon keveset, illetve van egy mellékmunkám amivel egy szezonban több százezret is megkeresek, amit félre tudok tenni.


Babán is nagyon gondolkodunk már, így jó lenne már egy külön fészek.


Bérlejünk lakást, vagy várjuk még és gyűjtsünk évekig egy házra/lakásra?

Ha gyűjtögetünk, az beletelik kb. 7 évbe, mire összegyűlik annyi pénz.

Hitelen is gondolkodtunk, de az túl sok lenne, nem szeretnénk egyből eladósodni.



Ki, hogyan jutott lakáshoz/házhoz? Az öröklés sajnos nálunk felejtendő, vagy hogy majd beleadnak a szülők. Így maradtunk mi, magunknak!:)



2014. aug. 25. 13:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szerintem meg még korai volt összeköltözni. Fiatalok vagytok mindenki otthon élve sokkal többet tudnátok spórolni.

Havi 40 ezer az kb albérlet árra, akkor szinte semmi pénzetek nem maradna ha albérletbe mentek.

2014. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: 200-ból félretesztek 80-at, kifizetitek a lakbért és a rezsit, ami kb. még 80 alsó hangon. 40 ezerből éltek egész hónapban úgy, hogy kocsi is van??? Mit esztek, vajas kenyeret? Csak mert szidhatod itt a kérdezőt, hogy nem tud kétszer ennyit félretenni, de ennyi pénzből ez nem élet, hanem vegetálás.
2014. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó azért kérdezőotthon lakik így igen többet kellene félretenni ha saját lakást akarnak, valamit valamiért.
2014. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Persze, de azt nem tudhatjuk, hogy milyen állandó kiadásaik vannak. Mondjuk az nekem is fura, hogy otthon lakva csak ennyi marad, ezt beismerem, csak megdöbbentett az 5-ös válaszoló kommentje. Tudom, hogy off, elnézést is kérek érte, de engem nagyon érdekel, hogy mégis hogy lehet 40 ezer forintból élni egész hónapban, két embernek. Szerintem sehogy, ennyiből max. tengődni lehet zsíros kenyéren.
2014. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Kertet művelnek,egyik barátnőm pl minden nap szülőknél ebédelnek és haza is visznek, szerintem kajára ők is alig költenek. Persze ez mennyire felnőtt élet már más kérdés.
2014. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Off: kíváncsi lennék én is az 5-ös válaszolóra, hogy hogyan tud minimum 80e Ft-ot spórolni havonta.
2014. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen havi 80 ra anyós mellé gyereket ezt nagyon-nagyon gyorsan felejsd el
2014. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A 7. és a 8. válaszolónak minden jót kívánok, de többet nem írok! Pont nem nektek fogok beszámolót tartani a kiadásainkról, és arról, hogy miért lakok az anyósoméknál! :)
2014. aug. 25. 22:47
 19/23 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, nem mindenki érti meg, mit miért kérdezek!


DE akkor most elmondom:

Anyós mellé pont, hogy nem szeretnék babát szülni, de ha elolvassátok, írtam is, hogy "Babán is nagyon gondolkodunk már, így jó lenne már egy külön fészek."


A másik, hogy most ki a fene mondja meg nekem, hogy mennyit tegyek félre? Még mindig nem azon van a hangsúly, hogy mennyit tegyek félre, hanem, hogy melyik megoldás bizonyulna a legjobbnak. Illetve arra is kíváncsi voltam, hogy ki hogy vett lakást.


Az, hogy a 7-es válaszolónk 210 ezerből albérletet,rezsit,ételt,kocsit,szórakozást és esetleg ruházkodást is fizet ÉS még félre is rak 80 ezer ft-ot, az legyen az ő dolga. Én nem fogok vajas kenyeren élni.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. aug. 25. 22:54
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor maradjatok anyósnál mert ilyen mentalitással nemhogy saját lakás még albérletre sem fog telleni nektek.

Úgy jutottunk lakáshoz hogy megdolgoztunk érte és spóroltunk. A

2014. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!