Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben hogyan fog...

Ebben az esetben hogyan fog alakulni az örökség a férjem után? Mennyit fog kapni a lánya?

Figyelt kérdés

A férjem elhunyt és az öröklés elég zavaros. Van 3 közös gyermekünk, és neki van a párjától egy lánya.

A ház amiben a gyermekeimmel élek, a különvagyonom, amiben ő élt a barátnőjével és a lányával, a férjem nevén van.

Ebben az esetben hogyan fog alakulni az örökség kérdése? A barátnője szerint a ház teljesen a lányáé lesz, nekünk semmi közünk nincs hozzá.


2014. aug. 22. 21:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

"A férjem elhunyt és az öröklés elég zavaros. Van 3 közös gyermekünk, és neki van a párjától egy lánya."


A férjednek nem te voltál a párja? Vagy ez most hogy van?

2014. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
A férjed vagyonát a négy gyereke örökli egyenlö részben, függetlenül attól, amit a barátnö mond.
2014. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
A 2-es jól írja. Mind a 4 gyerek örököl.
2014. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
egész pontosan a feleség és a négy gyerek örököl egyenlő arányban, kivéve, ha volt végrendelet
2014. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

google.hu :

Ptk öröklési rend

2014. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
4. feleség nincs, mert - legalább is ha jól értem - a kérdezö a volt feleség, az újabb párja meg csak barátnö.
2014. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem váltunk el, de ő már az új családjával élt.

Azért vagyok bizonytalan, mert a házat még akkor vette, amikor együtt éltünk, közös pénzből+ hitelből (én gyeden voltam, csak ő kapott). Elméletileg közösen költöztünk volna, de aztán megváltoztak a dolgok.

Volt, aki erre azt mondta, hogy a fél ház az enyém a vagyonközösség miatt és a másik fele ami felosztódik a gyerekek között.

2014. aug. 22. 22:26
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
7: Azt nem tudom, hogy van-e olyan az öröklési rendben is, hogy a szerzéskor érvényben lévő Ptk szerint vagy a mostani Ptk szerint van-e az öröklés. Merthogy tavaly lett új.
2014. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
7: Az biztos, hogy a házasságban a vagyonközösség az előbb volt, mint a haláleset. Szóval igen, ami házastársként a tied, az most is a Tied, nem a gyerekeké lesz. Hiszen élsz.
2014. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

" a házat még akkor vette, amikor együtt éltünk, közös pénzből+ hitelből" na akkor ez egész más felosztás, ekkor alapesetben a ház f^ele a tiéd, a fennmaradó részre haszonélvezeted van ill 5 felé oszlik közted és a gyerekek közt egyenlő arányban (vagyis 60% a tiéd, 10-10% a négy gyereké)


ha az új csaj bizonyítja a vagyonközösséget és a hitel egy részét a férjeddel együtt fizette, akkor a hitel felének értékében övé a ház, a maradék rész viszont a fentiek szerint oszlik


aki meg fentebb lepontozott, az lesz szíves elolvasni a PTK idén márciusi változtatását

2014. aug. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!