Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is az erkölcstelen...

Szerintetek is az erkölcstelen élet az oka a házasságok kapcsolatok felbomlásának?

Figyelt kérdés
Szóval a mai fiataloknak minden a rendelkezésükre áll sokan elkezdik a szexuális életet 15 évesen és mire felnőnek jó pár pasival van kapcsolatuk adott esetben az sem érdekli őket ha házas a pasi, vagy gyereke van. A pasik meg sokszor egy két évet is végighazudnak egy lánynak vagy nőnek csak hogy meglegyen a rendszeres szex. Persze azok a házas pasik se semmik akik a feleségük mellett társkeresőn keresők a boldogságot vagy azok a nők akik esetleg unalmukban félrelépnek.
2014. aug. 21. 12:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%

A legfőbb ok a legtöbb esetben a kompromisszum teljes hiánya, és a felek önzősége. Mostanság mindenhol azt nyomják le az ember torkán, hogy ÉN, ÉN, ÉN vagyok a fontos. Mindenki a saját boldogságával van elfoglalva, főleg a nőknek nyomatják ezt a dumát.

Pedig kicsit kevesebb önzőséggel, több kompromisszummal sokkal boldogabbak lehetnének. Ez nem jelenti, hogy meg kell alkudni, de aki nem tudja, miről beszélek, az úgysem tudja felfogni ennek jelentéstartalmát.

Ha azért él az ember, hogy a másikat boldognak lássa, a kedvére tegyen, a másik pedig ugyanígy viszonyul hozzá, mindketten maradéktalanul boldogok lesznek. Mi így élünk, a legnagyobb egyetértésben. Én azt nézem, hogy lesz ő boldog. Nem kell a sajátommal foglalkozni, hisz azt megkapom őtőle. :)

2014. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem hiszem hogy az erkölcstelen élet az oka a kapcsolatok felbomlásanak? Mi az hogy erkölcstelen? Nagyanyam mar 17 évesen gyereket szült, akkor ő is erkölcstelen volt mert korán kezdte? Vagy ez megbocsájtható mert ő már akkor férjnél volt?


Ma már felvilágosultabb a világ, nem várják el hogy az ember férjhez menjen csak azért hogy szexuális élete lehessen. A válások számának növekedése is a felvilágosultságnak köszönhető, ami szerintem nem baj. Nagyanyámék nem váltak el (mert akkoriban még megszólták az embert), pedig nagyapám folyamatosan csalta, ezt mindenki tudta, a mama is. Teljesen kikészült idegileg, sokat veszekedtek, verekedtek, de nem váltak el, mert nem illett? Jó volt ez így? Nem. Manapság nem kötelező házasságban maradni ha az nem működik. Mi ezzel a baj? Szerintem semmi. Talán azzal baj van hogy hamar beleugranak az esküvőbe az emberek pedig manapság nyugodtan várhatnának míg jól megismerik egymast de ha már így alakult miért baj ha nem szenvednek együtt örök életük végéig. Én ebben látom a bajt, hogy az emberek félnek egyedül lenni és ha kifognak valakit akkor gyorsan hozzámennek mert azt hiszik akkor garantálva van, hogy soha nem lesznek maganyosak. Aztán sokan rájönnek hogy néha egyedül is jobb mint egy rossz társsal.

2014. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Buta, provokatív, értékelhetetlen kérdés.

Nincs azzal baj, ha valaki nem monogám, akinek úgy jó, hogy hetente mással, ő dolga.

Csak akkor ne házasodjon meg (jóban rosszban, míg a halál el nem választ...), ne vállaljon gyereket (akiért minimum 18 éven keresztül teljes felelősséggel tartozik), és ne b*ssza át a másik fejét.

2014. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%

mi az erkölcstelen? Mi a hagyományos érték?


Ha lenne haszna, hogy erkölcsös életet éljünk a hagyományos értékek mentén, akkor ez így történne.

2014. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
12.Na eppen errol irtam nem hiszem el hogy nem lehet megerteni. A te peldadra reagalva nagyapad volt az erkolcstelen mert felrelepett. Arrol irtam hogy epp ez a felrelepes az hogy semmibe nem veszik sokan a tarsukat vezet ide. Persze jo ez az elet hogy peldaul a nos pasik neten fuznek noket mikozben a felesege errol mit sem sejt.
2014. aug. 21. 13:24
 16/21 anonim ***** válasza:
26%

Valóban sok férfi visszaél a net adta szabadsággal.Mert a társ kevésbé érték talán manapság.A nők szerintem inkább felelősek,mint a férfiak.Őket az ösztön hajtja.A nők viszont tartás nélkül bárkivel bármire azonnal hajlandóak.( tisztelet a kivételnek) Ez persze hogy kihat a férfitársadalomra.

Jaaaa? Ha lehet,akkor miért ne.

Ezzel leértékelve a nőket.Hozzáteszem jogosan.

2014. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

Ugye tudod, hogy régen is volt ilyen? Csak azzal a különbséggel, hogy akkor meg sem adatott nekik a lehetőség a válásra, mert a fél város lenézte volna őket.

Akkor is éltek korai nemi életet, volt aki már házasként, más pedig a szalmabálák között.

Amit ma megtesznek az emberek régen is létezett, csak az emberek hallgattak róla.

2014. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
És tényleg, amit az egyik válaszoló ír, a korábban 14 évesen szülő falusiak már 13 évesen szexeltek, akkor erkölcstelenek voltak? vagy a mai fiatalok azok, akik kihasználják az egyetemi éveiket?
2014. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

ráadásul még a múlt század elején is voltak érdekházasságok, a fiatalok nem akartak házasodni, de hát kellett, mert a szülők azt mondták.

Mindenki csalt mindenkit, és ez teljesen természetes volt. Nem véletlenül "szerető" a szerető. Akkor ez erkölcsös dolog lett volna?

2014. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a tisztelet hiánya miatt bomlik fel a házasság.

Nem tiszteletem és szeretem a másikat, olyannak amilyen, és nem tisztelem és szeretem annyira magamat, hogy megválogassam kivel állok össze. Mert félnek az emberek, hogy egyedül maradnak.

2014. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!