Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez így (gyász,...

Normális ez így (gyász, gigahosszú)?

Figyelt kérdés

Pár hónapja, hosszas betegség után halt meg az anyukám. Én ápoltam, én voltam mellette a családból. Az utolsó héten már nem volt magánál. sajnos, amikor elment, nem tudtam vele lenni.

Azóta az életem..kicsit megváltozott. Hol kétségbeesek, hol nyugodt vagyok, semmi nem érdekel. A legelején, rossz bevallani, de megkönnyebbültem- rengeteget szenvedett és az egész család belerokkant az ápolásába. ( a megkönnyebbülés miatti szégyenemmel sem tudok mit kezdeni)

Múltkor pl elfelejtettem körülnézni a város egyik forgalmas útján, simán elüthettek volna. Nem érdekelt.

Hol addig éheztetem magam, amíg nem szédülök (nem érzem az éhséget) hol telezabálom magam ( folyamatosan éhes vagyok). Mostanában nem mozgok, de a halála után közvetlenül szinte kényszeresen tornáztam. 3-4 hónap alatt híztam is 10 kilót. Egyik nap hirtelen ötlettől vezérelve levágtam a nagyon hosszú hajam. - a sejtéseimmel ellentétben mindenki dicséri, azt mondják, jól áll.. azóta fontolgatom, hogy MÉG vágok belőle..-

A szexuális életem nagyjából nulla azóta. Kívánnám, de ahogy eljutunk addig, a gyengédségtől kiborulok. Olyan, mintha nekem nem szabadna boldognak lennem.

Apukám, tesóim minden megmozdulását támadásnak érzem- kb. mintha hibáztatnának, hogy nem tudtam megmenteni anyut..

Aludni azóta csak olvasólámpával tudok/próbáltam.


2014. aug. 11. 15:28
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Mi a gigahosszúság pár hónapban???

A régi öregek tudták, hogy a gyász min. egy éve. Minden családi ünnepet, eseményt, évfordulót meg kell legalább egyszer élni az elvesztett nélkül ahhoz, hogy fel lehessen a hiányát dolgozni. Igen, ez így normális. A megkönnyebbülés is normális, semmi szégyenkeznivalód nincs rajta. Tisztességesen ápoltad, tisztességesen eltemetted, most próbáld meg az életedet élni nélküle. Keress valami olyan elfoglaltságot, ami leköti a gondolataidat.

2014. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Az elsőnek igaza van, de azért ezek aggasztó jelek. Részben normális, de ha a megkönynebbülés miatt szégyenkezel és a mai napig nem tudod kezelni, akkor talán érdemes lenne szakemberhez fordulnod. Ez nem gyász, ez már depresszió, mivel magadat hibáztatod anyukád halála miatt.
2014. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Keress egy szakembert, ez nem normális.
2014. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BlackSword ***** válasza:
60%
Tényleg keress egy szakembert, akitől segítséget kérhetsz... Egy szülő elvesztése nem könnyű, és nem szégyen segítséget kérned, ha olyan a problémád, amit egyedül nem tudsz megoldani... Pár hónap pedig nem sok... Mert már soha semmi nem lesz ugyanolyan, mint előtte...
2014. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Éld meg az érzéseidet, túl leszel rajta egy bizonyos idő után. Szégyenkezni semmi értelme szerintem sem.
2014. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki máshogy dolgozza fel ezt, szóval még akár normális is lehet - hisz kinek mi a normális. De azért vigyázz magadra! Ha nem vagy éhes, akkor is egyél, állítsd be az étkezéseidet, legyen bennük rendszer! Minden nap ugyanakkor étkezz és egy idő után beállhat. A szomorúság miatt lehet, hogy nincs étvágyad - ez normális, de akkor is egyél egy kicsit.


Az, hogy megkönnyebbültél, abszolút normális. A papám agyvérzést kapott, 6 évig volt fekvőbeteg. A nagyi a temetésen azért sírt, mert megkönnyebbült. 6 évig ápolta és tette tisztába a papát, aki már rég nem az az ember volt, meg hát ez már nem igazi élet... Szóval emiatt nem kell bűntudatot érezned!


A rendszerességbe beletartozhat a sportolás is, még ha nincs is kedved, indulj el sportolni, utána jobban leszel testileg, talán lelkileg is.


Az, hogy támadásnak érzed apukád és a tesód megmozdulását, lehet, hogy csak azért van, mert ilyenkor az ember nagyon érzékeny. Valljuk be, ha belegondolsz, 2 normális emberről van szó, akik tudják, hogy nem neked kell megmentened bárki életét is. Miért okolnának ezért téged? Ha meg okolnak - bár ennek kicsi az esélye - akkor az az ő gyászuk miatt lehet, ők is biztos nehezen dolgozzák fel ezt az egészet. Az is lehet, hogy azért támadóbbak picit, mert aggódnak érted a megváltozott életviteled miatt és nem tudják kezelni a helyzeted.


A sexről szerintem beszélj a pároddal, biztosan megérti. Mondd el neki, hogy lelkileg nem vagy a topon, még adjon egy kis időt, míg helyre rázódsz. Szerintem ezt minden normális ember megérti és tiszteletben tartja. Ne is görcsölj rajta, mert attól csak feszült leszel.. Ha meg tényleg megkívánod, lehet azt másként is, nem feltétlenül kell mindig ugyanúgy csinálni, ha érted, mire gondolok... Csapjatok bele a lecsóba... Tégy úgy, ahogy jól esik.


Barátaid vannak? Beszélgess velük!


Lehet, hogy közhelyesnek hangzik, de biztos Anyukád sem örülne, ha így látna.

Éld meg, add ki magadból, sírj, amikor sírhatnékod támad, nevess, amikor nevetni akarsz és lépj tovább! Persze ez nem 1-2 hónap, de akár lehet annyi is. Minden ember másként fogja ezt fel. Van, akinek évek után is rossz, van, aki pár hónap alatt feldolgozza. Ne foglalkozz az idővel! Fölösleges!

Csak kezd el a rendszerességet, az majd megadja a lendületet!


Remélem hamar rendbe jössz!

2014. aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

A gyász normális tartalma egytől másfél évig terjed, ez a minimum. 3-4 hónap az nem gigahosszú, hanem épp csak elkezdted a gyászt.


A tüneteid teljesen megfelelnek a gyász azon szakaásznak, amiben tartasz. Ám ha te úgy érzed, hogy ez számodra teher, akkor tessék egy pszichiátert (NEM laikusokból álló és laikusok által vezetett gyászcsoportot!) vagy klinikai szakpszichológust, esetleg egy jobb pszichológust keresni a gyászfeldolgozáshoz.

2014. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!