Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan kitehetnek majd...

Komolyan kitehetnek majd suliból?! Sos

Figyelt kérdés
AZ elején kezdem..:D 2010-ben felvettek szakközépbe ahol érettségire készítettek fel,de én amilyen hülye voltam átmentem MAGAMTÓL szakács képzésre..Ami nagyon nem jött be és most nagyon rossz mert utolsó évem volt most és meg is húztak mert annyira nem érdekelt hogy lesz*rtam éshát nem is vizsgázhattam.Viszont én abban a hitben voltam hogy akkor is mehetek érettségizni..Hát nem.. Ma voltam beiratkozásról kérdezősködni és aztmondták hogy felvesznek 2 éves érettségis osztályba de ha októberben nem sikerül a vizsga akkor kiraknak.Ezt megtehetik? Remélem nem mert tudom hogy elcsesztem de nekem az érettségire mindenképp szükségem van mert idegenforgalomban szeretnék elhelyezkedni majd németet 10 évig tanultam az angolt meg lassan 8 éve..Szóval mindeképp kéne érettségi.Mit csináljak? Pótvizsga 3 hét múlva és 100 tételt kell megtanulnom plusz októberre is 100-at és közben az érettségis tantárgyakat is tanulnom kell sulira..(bocsi hogy ide irom de nagyon fontos lenne!)
2014. aug. 6. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
16 éves korod után bármelyik suliból kirakhatnak.
2014. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen igen ezt tudom..de azért remélem ha jól tanulok és próbálok 5-ös lenni mindenből akkor mégsem küldenek el akkor sem ha a szakma nincs meg..Mert a fejem úgyérzem megvan az érettségihez sőőt..tovább is szeretnék majd tanulni utána de ha az érettségi nincs meg akkor nem tudom mit csináljak...
2014. aug. 6. 12:59
 3/9 anonim ***** válasza:
persze hogy megtehetik
2014. aug. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Az érettségi nem kötelező, viszont vannak feltételei annak, hogy letehesd. Ha ezek a feltételek nincsenek meg akkor nem érettségizhetsz. Ez nem arról szól, hogy az iskola mit tehet meg és mit nem, ez az oktatási törvényben van benne.
2014. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor mindenképp megkell lenni a vizsgámnak..:( Ez olyan rossz hogy azt kell megtanulnom majdnem tökéletesen amitől a hideg kiráz konkrétan :(..Na mindegy magamnak csináltam..:)
2014. aug. 6. 13:01
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen cska azt nem értem hogy ugye megvan a 9.10.11.12 osztályom szóval soha nem buktam meg és az alapokat mind tudom csak a szakmai dolgokat nem.És nem értem annak mi köze van az érettségihez :/
2014. aug. 6. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Maximum annyit tudok javasolni, hogy válts iskolát. Ha szakiskolába jársz, ott a szakmai tárgyak is kötelezőek, tehát kellenek az érettségihez, viszont sima gimnáziumban nem kellenek. Ha a többi tárgyból jó vagy, akkor menj gimibe és érettségizz onnan.
2014. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát én nem azon a helyen tanultam 4 évig ahol ma voltam :) Ma ott voltam ahol 2010ben elkezdtem."Idegenforgalmi és vendéglátó ipari szakközépiskola és szakiskola " a neve.
2014. aug. 6. 13:07
 9/9 anonim ***** válasza:

igen, kicsaphatnak; ha sokat hiányzol akkor osztályozó vizsgára is kötelezhetnek és meg is vonhatják a támogatást a szüleidtől, valamint meg is büntethetik őket...


gondolkoztál már esti tagozatos gimnáziumon? ha elmúltál 18 akkor már mehetsz; ott csak keddenként meg csütörtökönként van tanítás 14:30-tól este 20:00-ig; nincs se tesi, se ilyen egyéb bugyutaságok, csak az érettségi tárgyakat tanítják és az is 4 éves suli, plusz ha van bizonyítványod, akkor kezdhetsz mondjuk 10, 11 vagy 12.-ben..

mellette elkezdhetsz OKJ-s szakmát, ha még nem vagy 21 INGYEN!


remélem segíthettem

2014. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!