Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim? Mi...

Miért ilyenek a szüleim? Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
Először is, az Apám: Szeret parancsolni, mindent erőltet, lenéző. De ő még hagyján, de az anyám! Mindig depressziós, mindent új dologtól fél, semmit se fog föl, nem bír semmit megtanulni, mert nem érti a logikáját a dolgoknak, nem lehet neki semmi gondolkodást igénylő dolgok mondani, mert nem bírja fölfogni hogy mit mondtunk neki. Ha egy komplexebb poént mondasz neki, nem esik le neki, még ha elmagyarázod neki akkor se. Mindig nyüzsög, soha se bír egy helyben maradni egy percig se. 5 percenként berohangál hozzánk hogy mondjon akármit. Volt olyan nem is egyszer, hogy be jött megigazítani a megágyazott ágyamon a párnámat. Ráadásul se írni se beszélni nem bír normálisan, mert tele van hibákkal. Itt nem olyan hibákról beszélek, mint ami talán ebben a szövegben is van, hanem még az ékezet és a helyesírás is elmarad 60-70%-ban, beszédben meg a ragozás nem megy neki. Hogy viseljem el őket? Menjek el itthonról naphosszat vagy zárkózzak be a szobámba?

2014. aug. 4. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Amíg a kenyerüket eszed addig kell csak elviselni őket.

Te döntesz!

2014. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hát, nem tudom, milyen körülmények között éltek, de nem tűnik rózsásnak a helyzet.

Szerintem az apád keménykedését sz*rd le, mert akik erőszakoskodnak, azok rendszeresen ezt azért teszik, hogy lássák rajtad, hogy ez téged bosszant.

Anyukádnak meg ne mondj poénokat, ha nem érti, csak legyél vele kedves, és ne bánts meg, mert attól még, mert valaki ilyen, vannak érzései.

Vagy ha vevő rá, próbálj meg neki tanítani valami helyesírást vagy ilyenek.

Remélem nem írtam nagyon hülyeségeket, próbálok segíteni.

2014. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Közhely, de mi lenne, ha örülnél annak, hogy szeret?

A természetéről és az iq-járól nem tehet, de attól még szerethet téged, meg te is őt, hogy nem a legokosabb nő.

Apukád is pesszimista, meg biztos ideges típus, de attól ő szerethet.

Én megértőbb lennék, vagy elfogadnám, és beenyugodnék, mert úgyse változtathatok rajta.

2014. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

2-es vagyok.


És igaza van az első válaszolónak.

Próbálj meg nagyon jól tanulni, és amint lehetőséged van rá, menj el dolgozni, aztán jöhet az albérlet, persze ezt már te döntöd el, hogy mit szeretnél, de én ezt csinálnám.

2014. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tanulással nem nagyon volt gond, bukásra sose álltam év végén, csak az a baj, hogy én nagyon hamar fel tudom kapni a vizet, és olyankor nehezen állok le, ezért inkább kerülném a társaságukat. :/
2014. aug. 5. 11:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Apukáddal nem tudok mit kezdeni.

Anyukádnak viszont örülj. Az enyém is hasonló volt (talán nem ilyen durva) és nem becsültem meg eléggé. Tudod, ő nincs egy éve, hogy meghalt és én azóta is kiborulok, ha rá gondolok, hogyan bántam vele, vagy azért, hogy azt gondoltam róla, hogy "buta" és, hogy ez de "ciki".

Közben meg nagyon házias, talpraesett és gyakorlati kérdéseket (pl. hogy főzzön a semmiből kb kaját a családnak..) nagyon jól megoldó asszony volt.

Becsüld meg jól, órákat szenvedett azért, hogy a világra hozzon, és hidd el, ha raja múlna, téged sosem érhetne semmi baj a világon. Amióta nekem nincs anyukám, azóta kezdtem ezeket felfogni. Örülj, hogy szeret.

2014. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!