Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden a volt férjre emlékeztet!?

Minden a volt férjre emlékeztet!?

Figyelt kérdés
Ismerkedek egy nővel pár hónapja. Van 3 gyermeke a volt férjétől, aki meghalt, kb. 4 éve. A múltkor átmentem hozzá és ott aludtam. A polcokon a volt férjéről készült képek vannak kirakva, rengetegszer hozza fel beszélgetés közben, pl: ezt vagy azt a férjem csinált meg, stb. Még a kutya is a volt férje után lett elnevezve. Egy ideig nem zavart, gondoltam majd az új kapcsolat segít neki tovább lépni, de nagyon úgy tűnik, hogy nem és ez nagyon zavar. Elhiszem, hogy X évig nagyon jól megvoltak. Elhiszem, hogy nagyon szerették egymást, de ez szerintem nem normális. Szerintetek várjak még vagy próbáljak meg lépni valamit az ügyben?
2014. júl. 28. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lépett túl rajta, hiányzik neki. Valószínűleg még tart a gyász a lelkében.
2014. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Légy türelmes. Egy tragédia nem normális szakítás, amikor könnyebben el lehet engedni a másikat.

Biztos nagyon szerette, nyilván idő kell az elengedéshez.


A legjobb amit teszel, hogy kivársz. Ha szeret téged, akkor le fogja tudni tenni a gyászt, és a volt férjtől származó emlékeket is egy helyre fogja tenni. Valahol mindig jelen lesz az életében, mindig elő fog kerülni. Ha mást nem a gyerekek miatt.

2014. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van három gyerek, miattuk nem szedheti be az összes férjére emlékeztető tárgyat, nem nevezheti át a kutyát. Ez a közös múltjuk. Légy türelmes, szeresd őt, fogadd el, hogy mi történt vele. Közhely, de tényleg gyógyít az idő.
2014. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán már nem is egy új férfira, kapcsolatra vágyik, tehát ne akarj a férje nyomdokaiba lépni, hogy első legyél nála, mert valószínű hogy inkább egy megértő társat keres.
2014. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akármit is próbálsz tenni, a volt férje mindig jelen lesz az életében a párodnak, ha más nem a gyerekek által. Nekem van egy ismerősöm akinek anno meghalt a menyasszonya, kb. 20 éve. Utána megismerkedett egy hölggyel, közös gyermekük is lett, házasok, de a férfi a mai napig a feleségével és a gyerekkel mindig kimegy a temetőbe a volt menyasszonya sírjához, amikor születésnapja van, vagy Mindenszentek. Együtt helyeznek mécsest és virágot a sírjára. Szerintem ez egy nagyon szép gesztus, és már a gyerekük is tudja, hogy ki volt az a néni akihez mindig kijárnak. Ennek ellenére nagyon jó a házasságuk, szépen élnek. Szerintem ne akard kitörölni a párod életéből a volt férjet, úgysem fogod tudni. Légy türelmes, és megértő. Talán idővel te is megbékélsz a gondolattal, és nem fog zavarni egy-egy kép, egy-egy emlék ami szóba kerül. Első már sosem lehetsz, és vagy megérted ezt, beletörődsz, és segítesz a párodnak, hogy boldog lehessen egy ilyen tragédia után, vagy kilépsz.
2014. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minél több közös élményetek és majd képetek lesz,annál több helyed lesz az életükben,a falon,a beszélgetésekben,a tervekben szemben a férjével.Sok idő,sok türelem,ezeket a döntéseket a hölgynek kell belül meghoznia.
2014. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Várj rá, szeresd, támogasd mindenben, és próbáld megérteni, hisz ki tudja,mi minden kötötte össze kettejüket ( a gyerekeken kívül). Ha nem baj, írok privát
2014. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jókai Anna írónő egyszer ezt mondta: "amikor a lányom párt keresett, egyet tanácsoltam neki. Ha úgy alakul, hogy egy elvált vagy egy özvegy közül kellene választania, akkor az elváltat válassza. Az elvált ugyanis már túllépett az előző kapcsolatán, azért elvált. Az özvegy sosem lesz igazán szabad ember."
2014. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az özvegységgel együtt jár az extra figyelem, amit a környezete biztosít a megözvegyült részére. Minél közelebb van még a tragikus eseményhez, annál több, ahogy múlik az idő, egyre kevesebb. Vannak olyanok, akik ezt az extrafigyelmet fönt akarják tartani maguknak. Bizonyára máskülönben keveset kapnának, szinte kapóra jön nekik, hogy valamivel kitűnhetnek a többiek közül, -a mérhetetlen fájdalommal.

Ez saját tapasztalat. Szeretett férjem elvesztése után a család, élükön Jóanyámmal, körbeajnározott, és nem hagyták abba. Négy év után nekem kellett erővel véget vetnem ennek. Nem mindenki ismeri ezt föl, hogy már ideje körbenézni a világban.

2014. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!