Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre jobban elkeseredem....

Egyre jobban elkeseredem. Minnél idősebb leszek, annál távolabb kerülünk anyuval egymástól, már nagyon durván. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Ott kezdődik leginkább, hogy engem egyátalán már nem akart harmadik gyerekként, de ezt az ember azután elfelejti, miutána kezében tartja a kisbabáját, úgy gondolom. Viszont nekem már semmi kapcsolatom nincs anyuval, utál, szinte árad belőle a gyűlölet felém. Kb. egy utolsó patkánynak tart, csak ott kell lennem körülötte, és érzem, hogy nem akar látni sem, és hallanni sem rólam. . . :/

Eddig nem volt ennyire durva a helyzet, már érzem egészen 12-13 éves korom óta érzem, hogy ellök magától, sokszor sírtam amiatt, hogy anyukám nem szeret engem, és még most is előfordul, hogyha olvasom mások milyen jókat futnak/beszélgetnek/hülyéskednek/moziznak/vásárolnak/takarítanak/főznek együtt, elkeseredem, nekem sosem volt olyan édesanyám aki eljött volna velem bárhova, vagy úgy igazán szeretett volna, büszke lett volna rám. (pl: a munkatársainak is azt szokta mesélni, hogy nekem mik a hiányosságaim,és nem arra büszke, hogy miben vagyok jó... Inkább azt mondja el miből kaptam hármast, mint azt miből kaptam ötöst, és lehurrog..sajnos).

Ma is csak 2 szót szerettem volna beszélgetni, épp sms-t nyomkodott, és elküldött, hogy takarodjak onnan, húzzak be...

Mostanra vált ez csak ilyen durvává, akkor megköszöni, ha a házimunkát megcsinálom, és neki csak pihenni kell, viszont akkor sem érdeklem, akkor sem szakít rám több időt, azt hittem, hogy ahogy korosodom úgy érzi, egyre felnőttebb leszek hozzá, ott tartok, hogy már eltökéltem, hogy ilyen édesanya nem leszek a gyerekeimnek, és végig fogom kísérni az utjukat, és mindenben ott leszek, rettentő érzés, érezni, tudni arról az emberről, aki a világra hozott, és órákat foglalkozott velem mikor nem akartam aludni, hogy mára ennyire gyűlöl...


Innen van még visszaút?


17/L


2014. júl. 24. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Beszéld meg vele!Ha meg elküld akkor mond azt hogy(Már pedig most meghalgatsz és megbeszéljük ezt!)Akkor meg fog halgatni hidd el.
2014. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Meghallgatni ezt elhiszem,meg igen, de nem érti meg. Ez nem olyan dolog, mint amikor az imádott lányod neked ragyogó szemmel mesél valamit, és tényleg érted. Ő nem így tekint rám, ebbe belekell képzelni magunkat, nekem is az Ő helyébe, és aki olvassa, és válaszol, annak is... Ő nem úgy van vele mint ti, vagy azok akik sírnak a boldogságtól, hogy végre 4-5 év próbálkozás után, lesz egy tündéri gyerekük.

Nem akart engem a kezdetektől, 13 éves voltam amikor mosolyogva mesélte, én pedig anyit értettek csak meg belőle, hogy akkor én csak egy olyan gyerek vagyok, aki nem kellett senkinek?...

2 fiú tesóm van, őket imádja, valószínű a baj az lehet, hogy én lány vagyok... Meg még fiatalabb sokkal, meg ők tervezve lettek, végig izgult velük, hogy összejöjjenek, én meg csak úgy véletlen, és apukám nem hagyta, hogy elvetessen, ő megtette volna, így belegondolva ebbe, pedig ezen kívül nagyszerű életem van, barátaim, és minden ami kell megvan, lehet lelkileg nekem is jobb lett volna, ha nem tart meg, és szenvedjük végig az egészet, addig amíg felnőtté nem vállok, és saját lábra állok...:/

Bár már lassan felnőtt leszek,már ez nem olyan para, lassan vége lesz :).

2014. júl. 24. 19:28
 3/15 anonim ***** válasza:

Ezzel te azt akarod mondani hogy

1.Nem szeret

2.Utál

3.És te neki egy véletlen baleset vagy?

2014. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Meg ha 0-13 éves korodig szeretett akkor most miért nem?Mert ennek nincs értelme.
2014. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan így voltam az anyámmal. Nem kívánt gyerekként jöttem a világra, nem sokkal azután el is váltak, mikor én megszülettem. Mindig is a bátyámat imádta. Amikor a bátyám 22 évesen autó balesetben meghalt, azt mondta az anyám, hogy miért nem te haltál meg? Azóta felnőttem, nem is tartom vele a kapcsolatot. 82 éve, azt sem tudom, hogy él e.
2014. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82 éves...
2014. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Úgy érzem igen, hogy utál. Nem az a konkrét nem szeret, hanyagol, fáradt, vagy megbántottam, egészen kiskorom óta (mióta kb emlékszem mi volt) úgy érzem.

Nem tudom milyen lehetett vele nagyon kicsin, 4 akár 5 éves koromig, bár én úgy emlékszem, akkor még olyan szívesen beszélgetett velem, 7-8 évesen is, igazi anya volt, még fényképek is vannak rólam abból az időből, szeretett úgy fényképezni engem,mint a mostani anyák is... Aztán ez valahogy megváltozott ezek szerint, vagy nem is szeretett, de akkor még olyan picike voltam, vittem utána a tányérakat, és tudott velem foglalkozni meg akart, vagy pedig nem mutatta ki, úgy sem értettem volna...

Sajnos ez annyira rossz már, hogy pár év, és nem is hallunk egymásról,megszületik az unokája, és annyira eltávolodok tőle, hogy nem szeretném, ha tudnák a gyerekeim ki a nagymamájuk, pedig szeretem/szerettem...

Fogalmam sincs, hogy tudnék így érezni, hogy tudok valakit szeretni, aki nem szeret engem, rég haraggá, indulattá, és utálattá kellett volna vállnia, hisz nem érdeklem, egyátalán nem...

Én mégis szeretem...Még.

De nem szeretnék ilyen anya lenni, én a lehető legtöbbet akarom kihozni magamból, szuperanya akarok lenni, aki vásárolni, koncertezni, jó helyekre viszi a lányát/fiát, jókat dumálnak, röhögnek, és büszkék lesznek rám...

Nem így, hogy azt sem tudom megmondani, mikor beszéltünk úgy igazán utoljára...

2014. júl. 24. 19:53
 8/15 A kérdező kommentje:

, azt mondta az anyám, hogy miért nem te haltál meg?'

szívszorító, leginkább mert magamra ismerek, tudom ha netán történne valami egyik bátyámmal, és én egészséges lennék, épp ezt az utálatot kapnám minden egyes nap, utálna amiért nem engem veszített el, akit nem is akart kezdetektől,nem tudom, hogy lehet egy anya erre képes, ennyire utálni, tegnap olvastam pont egy kérdést, ahol anyuka a megszületendő fiát akit örökbe adott, fattyúnak nevezte, elszorult a torkom, pedig nem voltam még majdnem anya sem, és még gyerek vagyok, de nem tudtam megmondani, hogy mit éreztem, amikor azt láttam, hogy valaki így vélekedik a saját ártatlan gyerekéről, aki nem tehet még olyan pici korban semmiről...

Nekem már könnyebb, már lassan felnőtt leszek, és vége ennek...

2014. júl. 24. 19:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem shoa nem fog megváltozni, mert kevés hozzá. Szerintem egy anyának akkor is szeretni kéne a gyerekét, ha nem volt tervezve... Szerintem amikor elköltözöl, azért ezek fakadjanak ki belőled, és igenis hányd a szemére, hogy ez neked vmilyen szinten elcseszi az életed, és rosszul esik.
2014. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Pedig filmekben, regényekben lehet tapasztalni, hogy az anya utálja kezdetben nem várt gyermekét, de mikor megszületik, s karjába veszi, elszáll minden dühe, ellenérzése.

Anyukád mit vetít ki rád? Talán apukáddal van baja? s mivel ő kardoskodott a megszületésed mellett - ha jól értem - rád zúdítja ezt a dühöt? De 17 éven át? Valóban egy intim beszélgetés segítene a helyzeteden, de ahhoz közös akarat, és őszinteség kellene.

2014. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!