Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek,...

Szerintetek mit tegyek, fenyegessem meg anyámat?

Figyelt kérdés

Helló.

17 vagyok és eléggé rossz helyzetben vagyok.

kb 2 éve anyám megismerkedett egy férfivel,amivel nem lenne baj,csak azóta anyám felmondott a munkahelyén hogy vele lehessen,azzal hitegeti 2 éve,hogy megint milliomos lesz és ekkora családiházat vesz ennyi milliója lesz stb... azóta van neki 1 kemping biciklije meg 50ft a zsebében,amit kölcsönkért.

Azóta anyám abból próbál megélni,hogy a családi pótlékot (25,000ft-ot) elkölti cigarettára amit apám ad 20,000ft gyerekt tartásit abból 1 hónapon keresztül csapvizet és zsiroskenyeret tesz elém,és tölti a telefonját hogy 0-24-ben beszélhessen vele...

Dolgozni nem akar elmenni,haverom apjának üzletébe eladónak felvették volna (világéletében eladó volt) ,erre aztmondta elment ,de nem vették fel,amikor ott sem volt.

Apám 8,000ft-ot küld havonta zsebpénz gyanánt ,amit úgy kb.20-a után tőlem lehúz mert a Ferencnek tankolnia kell,hogy intézze az ügyeit...


Azért kell diákmunkán dolgoznom már 5 hónapja,hogy tudjak inni néha 1 icetea-t ,és tudjak valamit enni zsiroskenyéren kívül,és ezt titkolnom kell előle 3 hónapja ,mert azt is lehúzta,és azóta aztmondom neki,hogy haverokhoz megyek,mert kb nem érdekli őt hol vagyok,elvan a Ferencével.

Miután lejár a műszak 3-4 órát mindig bentmarad vagy pár órával előbb elmegyek otthonról hogy ne legyen feltűnő ,de már elegem volt,hogy azt az 50,000ft-ot amit arra kellene költeni,hogy főleg elvileg én és még ő is megtudjunk élni cigarettára + telefonozásra költi...


Apám már többször megfenyegette,hogy elvisz,egyszer hozott nekem 1 gurolós bőröndöt,hogy pakoljak szükséges cuccokat és megyek vele,akkor kihívta rá a rendőröket...

Amikor felhívom ,hogy mi a helyzet itthon,akkor ő felhívja anyámat,hogy ezt hogy képzeli,anyám meg bemagyarázza neki,hogy feljelenti meg hogy én csak azért mondom neki mert nem jövök ki a palijával...

Egyszer megmondta apám neki,hogy jön és visz,hogy ha ugyanúgy lesz minden ahogy volt utoljára akkor megy gyámügyre meg egyebekre,akkor kitakarított eladta a biciklimet hogy mutogathassa hogy beosztotta a pénzt minden jó,akkor 3 napig volt nálam apám...

Arra gondoltam,hogy nem mondom meg neki,hogy apám jön,szólok apámnak,hogy csak állítson be és akkor legyen ami legyen mert ez már nem állapot...


2014. júl. 23. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem költözöl apádhoz?
2014. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

17 éves vagy, már majdnem felnőtt. Eldöntheted, hogy hol akarsz élni. Gyermekelhelyezés megváltoztatását kérje édesapád, és költözz hozzá, anyud meg éljen a párjával békességbe, boldogságba. Bár itt ahogy látom az eskü szövege csak arra fog vonatkozni, hogy betegségben szegénységben.


Nem kell neked felvállalni még ezt az életet 17 évesen. Szóval ha jól kijössz apuddal menj oda, és élj vele. A nyugalom neked is kijár.

Szorgalmas vagy, és már most érettebben és felelősségteljesebben gondolkodsz mint anyád. Hagyd őt, majd egyszer talán rájön mit művel.

2014. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

egyszer próbált apám magával vinni (Németországba) ,de akkor ráhívta a rendőröket,hogy elakar vinni akaratom ellenére stb...

Azért nem akarja igazából,hogy elmenjek mert úgy elkéne mennie dolgozni,és ha nem ő lenne a gondviselőm akkor nem járna neki a családipótlék,a gyerekttartás és az a 8,000 ft amit kapok...

segélyt pedig nem kap mert tavaly is a munkanélküliből 2x küldték el dolgozni öregekotthonába és mindkettőre nemet mondott egyből... idén is takarítónak küldték volna 1 irodába és üvöltve lecsapta a telefont ,mert hogy merészelnek neki 75,000ft-os munkát adni neki,mert neki vendéglátói szakmája van,amibe 1 percet nem dolgozott...

2014. júl. 23. 13:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj apukádhoz!!!
2014. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Apad is beveszi a hulyesegeit.
2014. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Apád miért nem kéri a gyámügyet a gyerekelhelyezés megváltoztatására ???
2014. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű,ha kihívja a rendőrséget,akkormte szépen elmondod,hogy akarsz menni,csak anyád zakkant..ne haragudj,

Szerintem inkább valamiért te nem akarsz menni...de miért?

Ezek után miért aggódsz még mindig anyádér,hogy nem fogja kapni utánad a pénzt?

2014. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fenti válaszokon felül.

Felhívod édesapádat és megkéred, hogy nyisson a NEVEDRE egy számlát, a bankkártyád PIN kódját kényszer hatására sem árulod el édesanyádnak és elteszed olyan helyre (vagy magadnál hordod vagy ugyancsak PIN kód nélkül apukádnál vagy egy megbízható barátnál tartod, hogy anyukád ne tudja elszedni tőled stb.)

Erre édesapád utalhatja legalább a zsebpénzt de akár a gyermektartást egy részét is.


Az is jó ötlet, ha a meglévő bankszámlája mellé enged neked társkártyát napi limittel. Beszéljetek erről.


Édesanyádat pedig hívja fel édesapád és mondja el neki, hogy neked adja a havi 20 eFt-ot, amiből te tudsz magadnak étkezést biztosítani (megvenni vagy iskola időben befizetni a menzát- de akkor tedd is meg!)

Jogilag egy picit necces, hogy nem édesanyádnak adja a pénzt, de ezesetben mindenképpen célszerű lenne.


Akár édemes lenne erről a gyámhivatal állásfoglalását is kikérni, hiszen mindjárt nagykorú vagy.

2014. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!