Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne csak...

Mit csináljak, hogy ne csak arra figyeljen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Anya pár napja állandóan zenét hallgat. Azzal értelem szerűen nincs gond,hogy hallgatja,csak ilyenkor nem figyel senkire,nem lehet hozzászólni. Állandóan a fülében van a füles,ha együtt vagyunk,akkor is. Ráadásul munka közben is azt hallgatja. Én imádok zenét hallgatni,napokat tudnék beszélni a kedvenc együtteseimről,és persze hallgatni őket,de anya már rajtam is túltesz.

Ma hozzászóltam,miközben teregettünk(füles a fülében) és elkezdte mondani,hogy egy számot nem tud végighallgatni miattam. Nem is nagyon beszéltünk ma,csak mikor a medencében volt.

Nekem szokatlan ez,vagy ez teljesen normális?

Régen nem ilyen volt :(



2014. júl. 18. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

"Anya, attól, hogy sokkal fiatalabb vagyok nálad, és "csak" a gyereked vagyok, attól még nekem is jár egy alapvető tisztelet, mint embertársad."


Tegyél be te is egy fülest, és mérgelődj, ha hozzád szól. Csak leesik neki, hogy milyen érzés is ez.

2014. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószinüleg vagy van egy problémája amiről igy akarja a saját figyelmét elterelni,ebben tud feloldódni esetleg a hétköznapok szürkeségétől egy kicsit elmenekülni vagy lehet hogy valakibe szerelmes :)és nem tud agyilag másként reagálni.

Ha az anyukáddal nem tudsz leülni beszélgetni akkor hlyette beszélgess az apuddal.

2014. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jól látod a helyzetet, hogy neki is jár a kikapcsolódás meg a zenehallgatás, ugyanakkor neked meg jár az anyai figyelem és mindkettőtöknek jár a közös időtöltés.

A helyedben egy olyan pillanatban amikor ráér velem beszélgetni (mint pl. múltkor a medencében) próbálnék vele egyeszséget kötni. Valamiféle beosztást kiagyalni arra, hogy legyen közös házimunkavégzés, legyen beszélgetés, egymással programozás és minden nap legyenek olyan órák, amikor mindenki azt csinál amit akar, ilyenkor nem zavarjátok egymást. Tehát hogy próbáljátok meg elhatárolni a közösen töltött időt meg azt amikor mindenki elvan magában.

Továbbá nyugodtan beszélhetsz neki az érzéseidről is, hogy hiányzik ő neked, meg hogy kevesled az együtt töltött időt.. stb.

2014. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálok beszélni vele.

2014. júl. 19. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!