Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önállótlanság 26-27 éves...

Önállótlanság 26-27 éves korban. Mi lesz később?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon meg vagyok ijedve. Mi lesz velem a szüleim nélkül?

Nem tudok semmit sem megcsinálni egyedül. Nem tudok

csekkeket feladni a postán, nem vásároltam még egyedül

a boltban, nem tudok bánni a pénzzel, nincs jogosítványom,

8 általánossal rendelkezem, enyhén fogyatékos vagyok.


MI LESZ VELEM? NEM AKAROK SEMMILYEN INTÉZETBE KERÜLNI!



2014. júl. 16. 19:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha csak annyit írsz, hogy fogyatékos vagy, akkor ne lepődj meg, ha valami egy enyhe szellemi fogyatékosságra gondol!


Főleg annak fényében, hogy teljesen önállótlan vagy!


Azt viszont nem értem, hogy mi akadályoz meg abban, hogy elkezdj postára járni, bevásárolni, stb.


Anyádékkal is szívesen elbeszélgetnék, hogy miért ilyennek neveltek téged!

2014. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, hogy sokat

segített, hogy elmondhattam ezt valakinek. A testi fogyatékosságom abban nyilvánul meg, hogy rövidebb a

nyakam, kicsit vagy egyáltalán nem mozog, beszűkült

a mozgás. Már mondtam. Olvasd vissza! ;)

2014. júl. 16. 19:51
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki képes volt felfogni,hogy mi a bajod, nem nekünk kell visszaolvasni. Azt még mindig nem mondtad meg miért nem tudsz elmenni a postára vagy a boltba. A lábad működik nem? Mielőtt letámadnál, tudom,hogy milyen problémád van, egy barátomnak szintén rövidebb a nyaka, nem mozog, de ettől még megtanult közlekedni és alapdolgokat ellátni maga körül. Próbálj ne a fogyatékosságoddal takarózni. Ne vegyél tudomást róla,hanem ezzel együtt éld a mindennapi életet. Ez az első lépés
2014. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
...na jo, szerintem neked szellemi fogyatékosságod is van... nem érted, amit a válaszadok irnak...
2014. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy papíron ez enyhe fogyatékosság, bár nem hiszem. Ha ezt írod mindenki alapból arra fog gondolni, hogy szellemileg nem vagy ép. De ezen túllépve, igazából én nem látom olyan súlyosságúnak a fogyatékosságodat, hogy ne tudj vásárolni, vagy bánnni a pénzzel, mások sokkal komolyabb fogyatékkal is el tudják látni magukat és nem okoz gondot nekik pl. a pénz kezelése. Ja és még valami emiatt nem fogsz bekerülni semmilyen fogyatékosokkal foglalkozó intézménybe, ahhoz te túl jó állapotban vagy.
2014. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell visszaolvasnom, tudom mit írtál!


"Egyébként nem hülye vagyok, hanem testi fogyatékos,"

Én erre reagáltam.

2014. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj,de elég gáz,hogy fogyatékosságod ellenére (bár testi) simán lehülyézel egy autistát.Hát nem azok.Van olyan autista 18 éves ismerősöm 100-szor önállóbb mint te,de gondolom erre mások is tudnának példát hozni bőven.

Azt sem látom be,hogy a te fogyatékosságod miben gátol,maximum nem a nyakad forgatod,hanem az egész testedet,ha el tudod otthon látni magad,és gondolom el,akkor kisebb nehézséggel egy bolti bevásárlás,csekk feladás sem jelenthet gondot.Jogsi nincs,gondolom nem is lehet,de van tömegközlekedés,szerintem ennyi problémával téged be sem vennének semmilyen intézetbe.Ajánlom Mosolyka könyvét,én azóta tudom,hogy nincs lehetetlen.

2014. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
48%
Sokan vannak így, mint te, csak nem vallják be.
2014. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt akartam írni, amit a 17-es leírt előttem. Ha képes vagy csak így lehülyézni az autistákat, akkor egy percig nem tudok és nem is akarok együttérezni veled.
2014. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
AZ AUTISTÁK SE HÜLYÉK,ATYAISTEN!!!!!NEM VAGY TE NORMÁLIS!!!!!!
2014. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!