Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önállótlanság 26-27 éves...

Önállótlanság 26-27 éves korban. Mi lesz később?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon meg vagyok ijedve. Mi lesz velem a szüleim nélkül?

Nem tudok semmit sem megcsinálni egyedül. Nem tudok

csekkeket feladni a postán, nem vásároltam még egyedül

a boltban, nem tudok bánni a pénzzel, nincs jogosítványom,

8 általánossal rendelkezem, enyhén fogyatékos vagyok.


MI LESZ VELEM? NEM AKAROK SEMMILYEN INTÉZETBE KERÜLNI!



2014. júl. 16. 19:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Autista vagy?
2014. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan kezdd el megtanulni azokat a dolgokat, amiket felsoroltál, jogsi nélkül is lehet élni, a többit pedig szépen megtanulod, muszáj lesz, mert valahogyan el kell látnod magadat.
2014. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg,segíteni fog valamilyen állami intézmény,ha nagy problémád lesz.Az a helyzet,hogy mivel enyhén fogyatékos vagy,tudsz 100%-ig valamilyen szervezetre,alapítványra szorulni is akár.Esetleg valamilyen rokonod nincs,akire számíthatsz?

Ne aggódj,a szüleid segítened a jövőd kialakításában is!:)

2014. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy rögtön ilyen válaszokat fogok kapni!

Nekem testi fogyatékosságom van, rövidebb a nyakam,

egyáltalán nem mozog, beszűkült a mozgás.


Egyébként nem hülye vagyok, hanem testi fogyatékos,

bocs, első válaszoló!

2014. júl. 16. 19:19
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen iskolába jártál? Speciális szakiskolába? Felvehetnéd a kapcsolatod valamelyik régi tanároddal vagy iskolapszichológussal, egész biztosan segíteni fognak. Az viszont elég nagy baj, hogy semmilyen önállósodási folyamaton nem mentél át. Anyukám gyógypedagógus, fejlesztett, tanított enyhe foktól súlyosig, de minden tanítványa elsajátított bizonyos fokú önállóságot...
2014. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Ej, de milyen paraszt stilusod van, aranyapam!
2014. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem irtad, hogy milyen fogyatekossagod van.


Mivel szellemileg rendben vagy, igy az emlitett dolgok elsajatithatok. Csak akarni kell.

2014. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Normális a ti nyelveteken egészségesen iskolákba jártam, csak a középiskolát nem fejeztem be, de nem ez most a

legnagyobb bajom. Az önállósodási folyamaton kéne átesnem,

a szüleimről leválni, ahogy minden korombeli. Nem?

2014. júl. 16. 19:26
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Kerd meg a szuleidet, hogy szepen folyamatosan tanitsanak meg azokra a dolgokra, amiket ugy erzed hogy nem tudsz.
2014. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a problémád fizikailag nem akadályoz meg abban, hogy eljuss a postára, ide-oda, akkor majd ha rákényszerülsz, megcsinálod ahogy tudod. Addig is kérd meg a szüleid, hogy mutassák meg, hogy kell az alap dolgokat csinálni, pénzzel bánni (amit ha elvégezted az általánost, nem lesz nehéz), csekket befizetni (amit elég, ha egyszer megmutatják, egyszer megcsinálod egyedül és tudni fogod). Egyébként csekket én sem fizettem be jó huszonéves koromig, ezt mindig más intézte, anyukámék minden nap a posta felé jártak. Én is csak akkor fizettem egyedül, mikor külön költöztem.
2014. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!