Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzem meg anyát, hogy...

Hogyan győzem meg anyát, hogy a macskáknak menniük kell?!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most mindenki szemében én leszek a rossz, hisz itt még a kutyák helyére sem lehet azt mondani, hogy ól, de nekem és a mamámnak elege van.

Lényegébben annyi,hogy most van három macskánk. Két kifejlett nőstény akik nincsenek ivartalanitva és állandoan betegek+ vemhesek. Van, hogy 12 kiscica születik,azok közül többnyire döglötten, a maradékot pedig megpróbáljuk elpasszolni. Eleinte csak egy macskánk volt(azzal nincs is semmi baj, ő akarom, hogy maradjon) aztán anyukám "perzsa" cìmmel hozott egy másikat de az egy sátán. Kapar, mar, harap nem lehetett hozzáèrni soha, ezért inkább kiraktuk. Azòta még vadabb és csak akkor látjuk ha eszik, vagy szül. Na ennek az utolsó szülésèből maradt egy, de ezzel sincs minden rendben.

Engem nem érdekelnek a macskák de a kutyák annál inkább. Kèt napja olyan orrfacsararìtò, büdös, rohadt szagot áraztanak, hogy az vmi hihetetlen. Az egyik szoba kutya ìgy még inkább érezni és őt még jobban féltem. De a kintin, szegénykén már elviselhetetlen. Ma megfürdetük de a pofájábòl akkor is érezni. Jövőhéten elviszem őket állatorvoshoz. Biztos vagyok benne, hogy a macskától van ez. Én nekem elegem van, a kutyák fontosabbak, nem akarom, hogy komolyabb bajuk legyen. Mama pedig már anyaglag nem bìrja finanszìrozni az etetésüket. Ő se szeretné ha maradnának. Ma mondtam anyuéknak, hogy csinaljanak vmit, mert a macskák nem maradhatnak. Apu is beleegyezett , kivéve anya. Nem is foglalkozik az állatokkal , kaját nem adott még nekik, szòval nem értem mi a pròblémája. Alig jönnek a közelünkbe, egyszer elakartuk vinni állatorvoshoz, hát soha többet!


2014. júl. 6. 12:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jò, oké. Megérte feljönni. Akkor majd elintézem őket! További szép napot!
2014. júl. 6. 13:05
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

Mikor anyád nincs otthon, vidd el a két macskát egy menhelyre. Így ők se az utcán kötnek ki, lehet, hogy legalább kikezelik a betegségeiket is. Anyádnak meg nem kell megmondani, ha úgyis állandóan bóklásznak, előfordulhat, hogy eltűnnek (elüti egy autó, akármi).

Mondom ezt úgy, hogy van egy cicám, szabad bejárással a lakásba, imádom. Csak ő kandúr, de ivartalanítva van, folyamatosan teszünk róla, hogy ne lehessenek parazitái (spot on, nyakörv, féreghajtás), és természetesen ha gyanús, hogy beteg, azonnal állatorvos. Gondolom neked se lenne semmi bajod, ha anyád is így csinálná, de aki ennyire szarik rájuk, annak tényleg nem kell macska. Nekik is jobb lenne még a menhelyen is. A kutyusokat meg tényleg vidd orvoshoz, nagyon rosszul hangzik, amit írtál :(

2014. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Milyen menhelyre gondoltál utolsó? Te tudsz olyan menhelyet ma Magyarországon, ahol nincs 2-300%-os teltház? Hol van ez?


Kérdező: én már rég ivartalaníttattam volna a macskákat, mert ők nem tehetnek róla, hogy anyukád felelőtlen. Szerencsétlen jószágok, őszintén sajnálom őket.....

2014. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Tudom, hogy nem egyszerű befogadó menhelyet találni, de nem is lehetetlen. Egyébként mivel szeretem a cicákat, én is azt mondanám, hogy vigye el az összes állatot, így a problémás macskákat is állatorvoshoz a kérdező, de ezt nyilvánvalóan nem fogja megtenni, érezhető, hogy utálja őket, nem akarja, hogy legyenek, csak abban látja a megoldást, hogy valahogy megszabadul tőlük. Akkor meg már inkább próbálkozzon menhellyel, minthogy valahol szélnek ereszti, ne adj isten kinyírja őket.
2014. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%
Én is azt javasolnám, hogy ivartalaníttasd te a cicákat, de mivel utálod őket, nyilván nem fogod. A menhelyeken általában telt ház van, gazdit találni felnőtt macskáknak, főleg ha nem is túl szelídek, szinte lehetetlen, kíváncsi lennék, ha anyukád mégis beleegyezik, hogy megváljatok tőlük, milyen sorsot szánsz nekik? Gondolkoztál már azon, hogy hova "passzolod le" őket?
2014. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem old meg magad a kutyaiddal egyutt.
2014. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!