Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit illet meg az árvaellátás?

Kit illet meg az árvaellátás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Édesanyám sajnos 2011-ben elhunyt, ezért kapok árvaellátást. Jog szerint kit illet az árvaellátás? Engem, vagy édesapámat? 18 éves csak novemberben leszek.

Válaszotokat előre is köszönöm.


2014. júl. 2. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az edesapad kapja rad. Olyan ez is mint a gyermektartasdij: a gyerek miatt jar, de nem a gyereknek, hanem az ot gondozo szulonek. Tehat ha az a terved, hogy elvedd/elkerd tole, akkor nem kellene.

Ha betoltotted a 18. evet, kerheted hogy sajat jogon neked folyositsak. Ezt is csak akkor illene, ha nem apukad fog eltartani....

2014. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha külön háztartásban fogsz élni akkor neked jár 18 éves kor felett.
2014. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Alapból én kapom, de azért, hogy félre tudjak tenni későbbre. Most például a jogsit csinálom. Ha ez a pénz is hozzá menne, ezt is elherdálná. Nincs jó kapcsolatom édesapámmal, és kérlek amíg mást nem tudsz, ne ítélkezz. Azért köszi a válaszod. Csak érdeklődtem.
2014. júl. 2. 19:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehat apad semmit nem kolt rad. Nem ad enni, nincs ruhad, nincs hol laknod, nincs futes, melegviz, villanyaram, se internet. Micsoda apa az ilyen!


Tudod, betoltott 16 eves kortol lehet kervenyezni a gyamhivatalnal a lakohelyelhagyast. Besetalsz es elmondod, hogy apad egy xaralak es te ezentol inkabb ittmegottt elsz. Akkor kaphatod a csaladipotlekot magad utan, az arvaellatast, maris nem kell apadnak odaadni, hogy elherdalja. Mondjuk annyibol alberletre nem futja, ehenhalni lehet belole.

2014. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Elárulom neked, hogy én vezetem gyakorlatilag a háztartást 15 éves korom óta. Én főzök, mosok, takarítok rá. Őt semmi nem érdekli, elmegy a kocsmába és iszik. Hitelre iszik, ha nincs pénze felíratja. Mindenkitől kéreget. 100 métert nem képes gyalog/biciklivel megtenni, utána meg sajnáltatja magát. Nem érdekli, hogy szétcseszi a munkámat. felporszívózok és sáros cipővel bejárkál a szobába.

Ha úgy van, akkor én is szoktam abból a pénzből bevásárolni, és nem egyszer volt olyan, hogy 25-30e forint értékben álltam a vásárlásokat.

Egy jó szava nincs ahhoz, amit csinálok, ő mindent csak elvár.

2014. júl. 2. 19:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Nos, akkor gyamhivatal, onallo elet. Ha ugyse csinal semmit, nem tart el....
2014. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem kértem, hogy írjál véleményt. Annyit kérdeztem, hogy jogilag kit illet meg. Köszi. Szia.:)
2014. júl. 2. 19:20
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Jogilag apadat, mint azt mar emlitettem. 18. evtol kerheted sajat jogon.
2014. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Ó, szegény te.


18 évesen, ha nincs nő a házban, a háztartás igenis a Te feladatod, illetve, hogy legalább segíts. Mi bajod lesz attól, ha megfőzöl, hogy így kell téged sajnálni miatta?

A te árvaellátásod még piára sem nagyon elég. De ha van mit főznöd, akkor csak nem költi el apád az egészet, És még jogsira is telik. Hú, milyen szegények lehettek...

2014. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szívesen csinálnám, ha nem lennék semmibe se véve. Egy ideig szívesen is csináltam, de a sok "ez rossz, az rossz, amaz rossz.." megunja az ember és belefárad.
2014. júl. 2. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!