Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom gyermekei ne érezzék magukat ennyire rosszul egész nyáron?

Figyelt kérdés

A nyarat nálunk töltik és eddig még a vártnál is rosszabbul érzik magukat (11 és 8 éves lányok, 7 éves kisfiú).

Nekem is vannak gyermekeim az előző házasságomból, de nekik itt vagyunk együtt (apa, anya, nagyszülők mindkét részről), a párom egész nap dolgozik, az anyjuk külföldön a férjével, így a gyerekek csak azt nézik, hogy a többi gyerek milyen jól elvan, ők meg csak ülnek a szobában egész nap.

Mit csináljak, hogy kicsit jobb legyen a helyzet?


2014. júl. 2. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Strand? Játszótér? Ingyenes szabadtéri programok? Társasjáték?
2014. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 acelsziv ***** válasza:
100%
Nyilván összeengeded őket a sajátjaiddal és együtt csináljatok programokat. Ne érezzék kirekesztve magukat ez a lényeg.
2014. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hívd őket játszani, vidd az összes gyereket egyszerre játszótérre illetve kérd meg a sajátjaidat, hogy mutassák meg a játékaikat, vagy szervezz valamilyen közös kézműveskedést. A párod szülei nem ugranak be néha látogatni? Hívd el őket egy kávéra, biztos jót tenne nekik is egy kis nagyizás.
2014. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Ez tènyleg nem könnyû helyzet.Annyit tehetsz, hogy szèpen összehívod õket ès elmondod nekeik, hogy amíg ott vannak, ne foglalkozzanak semmivel ès senkivel, csak tegyèk azt amihez kedvük van.Csak egy kèrèsed van, hogy vigyázzanak magukra.A szabadsàg èreztetèse egy gyerek èletèben nagyon fontos.Minèl nagyobb szabadsàgot ès elfogadàst tanúsítasz felèjük, annál jobban kikerülnek a korlàtok,szabàlyok nyomasztàsa alól, ès spontànabbul, kreatívabban, feltalàljàk magukat.
2014. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Miért nem játszanak együtt a párod gyerekei a te gyerekeiddel , miért nézik, hogy a többi gyerek elvan,és miért ülnek a szobában?

Kicsit olyan, mintha ki lennének közösítve, bocsánat, ha nem így van. Szerintem be kellene őket vonni a játékba,mivel ők szinte "idegenek" ott. Mármint ők csak néha vannak nálatok. Mondd a gyerekeidnek, hogy hívják őket is játszani. Találjatok ki közös programot,közös vacsi, közös játék. Beszélgess velük, hogy miket szeretnek csinálni, mi az amivel otthon a szabadidőt töltik

2014. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Feszélyezve érzik magukat, mert kicsit idegen nekik az egész. Én is mindig így éreztem magam gyerekkoromban, mikor apámnál kellett lennem láthatásom. Rendes "mostohának" tűnsz, akit érdekel a párjának gyerekének jó közérzete. Legyél velük nagyon kedves, nyugodtan simítsd meg néha barátságosan a fejüket, vond be őket a játékba, biztasd őket, hogy érezzék magukat otthon, csinálják, amihez kedvük van és beszélj a saját gyerekeiddel, hogy vonják be a többieket is a játékba. Bár nekem is így állt volna hozzá(m) a mostohaanyám :(
2014. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!