Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseltétek, amikor a...

Hogyan viseltétek, amikor a párotok munkába állt?

Figyelt kérdés

A párom tegnap kezdett el dolgozni, és rendkívül korán kell kelnie, hogy beérjen a munkahelyére. Egyébként is rossz alvó, a munka is leszívja az energiáját. Én igyekszem minél konfortosabb és nyugodtabb környezetet megteremteni számára, hogy ha hazaér, akkor tudjon pihenni és ne legyen gondja semmire. Mégis egyetlen szikra elég, hogy robbanjon. A szabadidejét pedig érthető okokból a barátaival tölti, hiszen szüksége van a kikapcsolódásra.


Ti hogyan vészeltétek át a kezdeti időszakot? Hogy nincs egymásra időtök és energiátok? Összetarthat két embert a szerelem, ha közben folyton vitáznak? Vagy egyszerűen ez az igazi érett, felnőtt párkapcsolata mindennapok viszontagságaival ?


2010. jan. 5. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ősszetarthat! Viták meg mindenhol vannak. Én személyszerint otthonülő tipus vagyok, igy baromira tetszene ha a párom igyekezne jobbá tenni a napomat a melo után. Én ha már a melo miatt kevésebb szabadidőm lenne, akkor azt tuti a párommal tölteném és nem a haverokkal. 33/f
2010. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem állandó éjszakás. Tehát este 8 ra megy dolgozni és hajnali 4kor jön haza. Én akkor még alszok. Reggel felébredek ő már alszik. Elmegyek dolgozni és délután 5re érek haza. Ő délelőtt intézi a bevásárlást, hivatalos ügyeket, délután lefekszik aludni. Amikor én hazaérek akkor szoktam ébreszteni. (5kor) Gyorsan készítek valami vacsit, megvacsorázunk, fürdünk és minderre van 2 óra hosszánk mert 7kor már indul munkába. Tehát napi 2 órában látjuk egymást. És ez megy a heti 7 napból 6-szor! A szombat viszont csak a miénk!!!!!!
2010. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj de ez nevetséges!

Az a dolga, hogy dolgozzon, nem kell agyonpátyolgatni. AMúgyis, mi az, hogy hullafáradt stb...tegnap kezdett. Pihenés meg miegyéb...nonszensz, komolyan.

Igen, az emberek szoktak dolgozni, mivel meg kell élni valamiből, és igen, utána ellátják a háztartást is, és igen jófejek maradnak estére is többé kevésbé.

Mert ez azért nem a világvége.

2010. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én barátom is tegnap kezdett, de nagyon féltem, mert elég felelősségteljes munkát kapott, és félek, hogy 'idegbeteg' lesz. Szerintem hagyd egy kicsit, hagyom én is, majd ha szüksége van valamire, úgy is szól. :)
2010. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy kiszolgáld. És ha te is dolgozni fogsz, ő meg már megszokta, hogy mindent megkap?

Nem azt mondom, hogy ne kedveskedj neki, de ne érezze azt, hogy te megteszel mindent, neki pedig nem kell semmit.

2010. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mikor összejöttünk,mind2en nappalin egyetemisták voltunk,párom hamarabb végzett,év elejétől dolgozik,fél6kor kel,felébreszt engem is,kellett idő mire megszoktam,mert amugy 9 előtt nehezen keltem

én diákmelozok,az nem reggeltől van általában

ő délután 4-5-ig melozik,de nem haverozik,velem van,vagy a szüleivel,mire megjön,addigra probálok kaját csinálni,ha nem jön össze,akkor kiül veem,és beszélgetünk,mig főzök,meg filmezünk együtt

kimozdulni viszont nagyonritkán,mert akkor felvagyunk sokáig,és borul a napirend,nehéz felkelnie,de ezt megszoktam már

mellette levelezőn másoddiplomát csinál,segitek neki,hasonlo területen vagyok mint amit most tanul,igy azt is tudunk együtt

veszekedni is veszekszünk,az átlag a 2 hét,annál ha tovább van csend,az már furcsa is:D

de hogy haverjaival legyen helyettem...nah azt nem türném...akor megyek énis vele,vagy ő se megy...énse logok nélküle,ha lehetnék vele is...sztem igy normális...

22/L

2010. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 30 évig éltem együtt a párommal,mielőtt meghalt.Igaz,én is dolgoztam.Mind kettőnknek volt olyan időszaka,amikor kimerítő volt a munkánk.Ilyenkor tekintettel voltunk egymásra,de mindketten otthon éreztük legjobban magunkat.Sőt,ha fáradtak voltunk,nem is volt kedvünk a barátainkkal találkozni.Arra ott voltak a hétvégek,vagy néha egy-egy nyugis nap.Valójában egyikünknek sem volt külön baráti társasága.Számomra furcsa,hogy egy nap meló után a párod kiborul,és a haverokra van szüksége.Mi lesz később? Ezt nagyon meg kellene beszélnetek egymmással!
2010. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy fogalma sincsen rola milyen jo dolga van!

Es mi az, hogy a szabadidejet a haverokkal tolti???

Te meg ezt keszseggel benyeled? Ne legyel mar madar!

Verj oda az asztalra! En tutira a kisujjamat nem mozditanam meg legabb egy hetet!

Ebredjen mar fel! Mas is dolgozik, ne akarjon mar meghalni!

Edesapam 50 even at kelt 4 ora 20kor hajnalban!

Es megse vagta le magat a tv-ele amikor hazajott, meg havarok stb.

Mindig edesanyam es mi voltunk az elsok!

2010. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nevetséges vagy. Ez miatt sírsz, hogy dolgozik? Hát mit csináljon? Álljon sorba a segélyért? Mi az, hogy hogy viseltük? Hát hogy kell ezt viselni? Sehogy, ezt nem kell "viselni", ezt megérteni és elfogadni kell, és kész. Nálunk csak én dolgozok, a párom egyetemista, mégsem "viseli" sehogy, egyszerűen örül és kész. Örül, mert bár alig keresek 80 ezer forintot az is több, mint a semmi, amikor még munkanélküli voltam. Én, amint végzek rohanok haza, pedig vidéken dolgozok, és a munkaidő végeztével egy órát várnom kell a vonatra, mégsem barátnősködök, meg semmi. Nagy ritkán belefér, a tavalyi évben talán 5-6 alkalommal mentünk el a kolléganőmmel pénteken munka után egy teázóba beszélgetni, de az sem tartott tovább 1-2 óra hosszánál. A másik: mi az, hogy elég egyetlen szikra, hogy lobbanjon? Miért nem teszed helyre? Szánalmasak vagytok, az ilyen emberektől mindig egy kicsit felfordul a gyomrom. Én is fáradt vagyok, de nagyon hálás vagyok a páromnak, hogy mikor hazaérek, akkor ki van takarítva, be van ágyazva, meg van főzve. Ezerszer elmondtam már neki, hogy tanuljon, nem baj, ha kicsit úszik a háztartás, majd hétvégén én kitakarítok, mégis megcsinálja. Néha csinál hülyeséget (például összemosott egy kiló papírzsebkendőt a pulcsikkal, én meg szöszölhettem két hétvégén keresztül), de nem ordítok érte, mert hálás vagyok neki azért, amiért segít. Még a vacsorát is elém hozza sokszor amíg én tusolok, addig ő megmelegíti és felszolgálja, nekem csak enni kell leülnöm. Már hat éve lesz, hogy együtt vagyunk, mégis egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor vitatkoztunk (nem veszekedtünk) eddig össze. Eszem ágában sem lenne vele ordibálni csak azért, mert én most a munkából jövök, és megint annyi volt a meló, hogy pisilni nem tudtam elmenni egész nap, meg ebédelni nem volt időm.


Elefántot csináltok a bolhából, úgy látom szeretitek a műbalhét.

2010. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minket sajnos nem tartott össze :(

22l

2010. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!