Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy egy ideig a párotok/férjetek tartott el? Hogy viseltétek?

Figyelt kérdés

Sajnos ebbe a helyzetbe kerültem pár hónapja. Volt egy laza munkahelyem, ami mellett nyugisan be tudtam járni órákra és tanulni, de sajnos csődbe ment és megszűnt. Ez 2 hónapja volt. Azóta próbálok keresgélni, de nem nagyon találok, csak olyat ami most nem felel meg a program miatt. Akkor azt mondtuk, hogy kihúzzuk így nyárig, a sulira koncentráljak most. Most végzem az egyetemet, még van vagy 3 húzós hetem, aztán elvállalok szinte bármit, csak fizessen( semmi szexxel kapcsolatos, mielőtt valaki félreértené). Nem szűkölködünk, van mit enni, meg ilyenek, de érződik nagyon, hogy hiányzik egy fizetés. A szüleim besegítenek, kapok egy kissebb összeget néha, járunk hozzájuk kajálni st. Mégis olyan hülyén érzem magam, hogy végülis ő tart el, ő fizeti a kajámat, mindent. Ti voltatok így? Hogy viseltétek?

24/L


2011. jún. 6. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, egy jól működő kapcsolatban ennek nem lenne szabad problémát jelentenie. Legalábbis ilyen rövid távon. Ülj le a pároddal megbeszélni - bár szerintem ezen már túl vagytok - hogy most ez átmenetileg még 3 hétig így lesz, utána meg keresel munkát.


Ha hosszú távon jót akar neked: nem fog ezen problémázni. Mi az a három hét ahhoz képest, hogy ha most bebukod a vizsgákat, az egyetem csak húzódik majd, és annál később tudsz valóban elhelyezkedni a szakmádban...?

Szóval ne aggódj, ez még nem az, hogy "eltartatod magad" meg a "pasid pénzére pályázol", hanem egyszerűen két ember, akik szeretik és segítik egymást... NYUGI! :)

2011. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mark86


fordított helyzetben a párodnak ezt kellene érezni?

amikor az első vállalkozásom becsődölt,a feleségem pénzéből éltünk. tudtuk hogy ez átmeneti állapot,hamar megoldottam és soha nem került szóba.

tegyél meg mindent amit lehet és ne érezd rosszul magad.

emberek vagyunk,mindenkivel megesik..

2011. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elvégeztem a fősulit és azóta semmi melót nem találok(tehát lassan egy éve).

A barátommal nem laktunk együtt, de sokszor voltam nála. Persze nálunk is besegítettek a szülők, anyu mindig küldött kaját, arra szinte nem is kellett költeni.

Mondhatni nagyon rosszul viseltem a dolgot. Olyan...kiszolgáltatottnak éreztem magam. Nem tartott el, de sok mindent megvett nekem, olyanokat is, amikre nem volt szükségem és nem is kértem.

Aztán egy nap beállított azzal, hogy ez neki így nem jó, és szakítsunk(közbe már más nő is volt a képben-ezt utólag tudtam meg)

Régen nagyon büszke volt rám a fősuli miatt, de ahogy rossz helyzetbe kerültem, már nem voltam érdekes a számára. Ez igen megalázó volt a számomra.


Szorítok neked, hogy sikerüljön valamit találnod, és beszélgessetek erről sokat! Mondd meg neki, hogy nem tőled függ a dolog, és te mindent megteszel. Ha szeret, ki fog melletted tartani.

2011. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, ő mindig mondja, hogy nem baj, meg kihúzzuk, meg ne aggódjak emiatt, de nekem olyan rossz. 18 éves korom óta dolgozom, azt se szerettem, hogy a szüleim tartsanak el, hát még a barátom. És mielőtt valaki kérdezné- féretett pénzünk nincs, nemrég újjítottuk fel a lakást, akkor elment. Akkor még nem gondoltuk, hogy ilyen helyzetbe kerülünk.
2011. jún. 6. 12:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Engem tobb hónapja a párom tart el,de nem tudok mit tenni. Most érettségiztem,mondta a párom,hogy a sulival foglalkozzak,ne a munkával. Most itt vagyok munka nélkul,sehol semmi,kérvényt kuldtem be,válasz még nincs. Sokszor mondtam a páromnak,hogy rossz érzés,hogy o tart el,de még o nyugtat engem,mindig mondogatja,majd lesz munka,ne idegeskedjek.
2011. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már vagy két éve ebben a helyzetben vagyok. Elég nehéz, mert már nem tartozom a tini korosztályba (30-on felül vagyok), ráadásul nincs diplomám. Pénzügyi, számítástechnikai végzettségem van és valamennyit beszélek angolul. Ennyi. :( De még polcot pakolni sem vesznek fel a Tesco-ba. :( Az a legrosszabb, hogy a sorozatos próbálkozások és a visszautasítások miatt már annyira a béka s..gge alá került az önbizalmam, hogy már csak arra tudok gondolni, hogy biztos nagyon hülye lehetek, ha ennyire nem kellek sehova. :(

Ráadásul a párom fizetése sem túl sok, alig fedezi a rezsit és a lakáshitelt és még élni is kellene valamiből. Egyszóval nem jó ez így. :(

Na, most jól kipanaszkodtam magam itt. Bocs. :)

2011. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!