Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fix kereset nélkül összeköltöz...

Fix kereset nélkül összeköltözés, működhet?

Figyelt kérdés
10 hónapja vagyunk együtt ebből 2 távkapcsolat,munka miatt. A párom 20 F és van állandó keresete.én 21 L és még van 1év a suliból,kapok ösztöndíjat meg keresek mellékállást is..megbeszéltük,hogy ha hazamegyek akkor költözünk,de nemtudom,hogy jó ötlet-e biztos jövedelem nélkül..a párom meg van arról győződve,hogy nincs ezzel probléma és megoldjuk az ő fizetéséből bőven kijövünk és félre is tudunk tenni..és nekem nagyon rossza kapcsolatom a szüleimmel és ez is egy indok amiért költöznénk..így is 6 napot együtt vagyunk mert mindig nálam van ,hozzám jön tőlem megy.nagyon jól megvagyunk de romolhat a kapcsolatunk költözés után?
2014. jún. 24. 23:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy nem hiszem hogy tamponokon fog múlni a kérdés... ilyen hülyeségeket. Amúgy is tanul, és valószínűleg nem az érettségit csinálja 21 évesen... Megvannak a tervek is, szóval nem lébecolni akar a barátja nyakán. És szerintem nem is a fogamzásgátlón fog múlni, ami havi 2000 ft... ilyen hülyeségeket is csak az tud kitalálni, akinek valami nagyon nincs rendben az életében.
2014. jún. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Költözz! Az ösztöndíjból és a mellékállásodból simán be tudsz szállni a rezsibe,kajába.Ráadásul jobban megismeritek egymást.:)
2014. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én biztosan maradi vagyok, de nem költöznék összes senkivel 8 hónap után 20 évesen. Szerintem elöbb fejezd be a sulit, keress munkát. Akkor nem lesznek ilyen kétségeid.
2014. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én belementem egy ilyenbe, 15 évesen, ennek lassan 6 éve. Nem mindegy, kivel költözöl össze. Van, aki később felhánytorgatja, van, aki szívesen adja. Én tanultam/tanulok, és ahonnan lehet, én is beleteszem amit tudok. Nálunk működött/működik, de ehhez mindkét fél elszántsága kell.
2014. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, engem zavarna, hogy nem tudok "rendesen" beszállni a költségekbe, de ha neked belefér, és párod is vállalja, akkor ezzel nincs gond. Viszont egy-egy vita alkalmával könnyed a fejedhez vághatja, hogy ő tart el, és az azért elég kellemetlen szitu lenne. :/

Fiatalok vagytok, nem is túl régóta együtt, és hülyeség lenne azt mondani, hogy biztos menni fog minden. Az ilyen kapcsolatoknak sokszor hamar csúnya vége lesz. Nem állítom, hogy nálatok is, de mi van, ha mégis? Akkor mihez tudsz kezdeni? Visszamehetnél a szüleidhez vagy egyedül kéne boldogulnod? Ha ezzel felégetnél minden hidat magad mögött, akkor a helyedben várnék a dologgal még úgy fél évet, azalatt félre tudsz tenni valamennyit, amivel a maradék időt ki tudod húzni, akármi is történne.

Szerintem mindenképp mérlegelj. Sajnos a pénz sok vita forrása lehet. Néhány hónapra elegendő tartalékotok mindenképp legyen, mert bármi történhet, mi van, ha a párod elveszíti a munkahelyét és jövedelem nélkül maradtok? Ilyenekre is gondolni kell sajnos. Üljetek le, és sakkozzatok az anyagiakkal, mert az is lehet, hogy párod könnyen dobálózik a szavakkal, de kiderül, hogy annyira vígan azért mégse jönnétek ki.

De ha meg tudtok mindent beszélni és amennyire lehet, be van biztosítva a helyzetetek, akkor érdemes megpróbálni.

2014. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
a párom 200-at keres és már hónapok óta rak félre,én jelenleg külföldön vagyok és 200-at én is félre tudok most tenni. Korainak nem tartjuk mert lakva ismeri meg az ember a másikat
2014. jún. 25. 11:53
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen vállalkozás, de nehéz. Mi párommal 3 éve élünk együtt, és most az utóbbi egy évben lettünk mind a ketten keresők. Első évben én dolgoztam egyetem mellett, míg ő a mesterszakát végezte és ösztöndíjat kapott, utána ő dolgozott, én csináltam a mester képzést ösztöndíjjal. (órarend miatt nem tudtunk mellette dolgozni)

Végigcsináltuk, de minden hónap végére csisszre jöttünk ki, és sok mindenre nemet kellett mondanunk, ha meg egy váratlan kiadás jött, akkor szívtuk a fogunkat.

Most sokkal kiegyensúlyozottabb az életünk és a kapcsolatunk is, hogy nem azon kell imádkozni, hogy még 2 hétig bírja ki a zörgő mosógép, ne hívjanak el minket egy sörözésre, mert csak akkor lesz fizetés.

2014. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
11-es, szerintem inkább a saját életedben rakj rendet és ne az enyémben próbáld keresni a hibát! Köszöntem. ;)
2014. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!