Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöznénk de félek. Mit...

Összeköltöznénk de félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal eljutott odáig a kapcsolatunk, hogy az összeköltözést tervezzük. Az édesapja meghalt, rámaradt a ház, melynek a felújítását elkezdtük azért, hogy odaköltözzünk, és tervezgessük a közös jövőnket. Viszont félek. A szülei elváltak, az édesanyja külön él, de még mindig úgy irányítja a fia életét, mint egy öt éves gyerekét, és mivel engem nem szeret a hölgy, ha összeköltöznék a fiával, biztos kitörne a 3. világháború a részéről. A volt férje házához semmi köze, de úgy intézkedik, mintha az övé lenne és befolyásolja a fiát is. Ha együtt élnék a párommal, nem akarom napi szinten hallgatni, hogy én milyen rossz háziasszony vagyok, meg hogy "Minek élsz vele fiam? Minek kellett összeköltözni pont vele? Ettől kell neked majd gyerek?" stb. Ez az egyik, amitől félek. A másik pedig az, hogy tervezem egyetemi tanulmányaim elkezdését, és nem tudom, hogy mennyire tudok munkát vállalni mellette. A párom közölte velem, hogy szívesen eltart, amíg tanulok, de én nem akarom azt, hogy ha összeveszünk, akkor a fejemhez vágja, hogy ez az ő háza. Kérném a segítségeteket!

2014. ápr. 6. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha már most nem jössz ki a barátod anyjával, akkor semmi értelme odaköltözni.


Ezen kivül valamennyi köze csak van a házhoz, mert ö él ott (gondolom, a válás során megkapta azt a jogot, hogy ott élhet - különben nem lakhatna benn)


Amennyiben a barátodat eleve irányítja és ezt a barátod hagyja, akkor ez így is fog maradni.


A helyedben nem fektetnék semmi pénzt egy olyan ingatlanba, ami nem a tied és nem is lesz az soha. Ugyanis szakítás esetén nem fogod tudni ezt visszakapni.


Az, hogy a barátod tartson el eleve hülye ötlet, mert attól kezdve végképp nem szólhatsz semmit.


Egyelöre nem költöznék össze vele, és ha késöbb igen, akkor is nem az ö és a anyja házába.

2014. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Elváltak a szülei, válás után elosztották a pénzt, az apja vett egy külön házat, és az anyja is vett egyet külön magának, szóval végképp semmi köze a volt férje házához, ami már csakis a páromat illeti. Szóval ő nem él ott, soha nem is élt ott.
2014. ápr. 6. 11:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Ugy kell hozzá állni hogy tetszen az anyósnak is. Annak van valami oka hogy nem bír téged.
2014. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igyekeztem kedves lenni vele az első perctől fogva. Segítettem, beszélgettünk, hoztam neki természetes alapanyagú gyógykészítményeket, amikor beteg volt, virágot vittem neki, süteményt stb. Utána meg visszahallottam, hogy én egy r*banc vagyok, aki elszedte a kisfiát. Ez az egy baja van, hogy mostmár nem ő az első a fiának. Ha tettem volna valamit ellene, azt elismerném.
2014. ápr. 6. 11:47
 5/19 anonim ***** válasza:

Nehéz eset, a párodnak tedd fel a kérdést hogy kivel akar élni meg kivel akar tervezni komolyan veled, vagy az anyjával? Mit akar valójában veled élni és családot alapítani, vagy esetleg azt akarja amit az anyja akar neki?

Nehéz erre választ adni. Ezt neked kell megbeszélni vele és rábírni arra hogy álljon oda az anyja elé és mondja meg neki, hogy ez a ti életetek és nem az övé. Nem kell vele összeveszni csak ezeket a dolgokat tisztázni vele, és nem kérsz tőle sokat csak annyit hogy közös életetek legyen amihez jogod van hogy kérd és ne másnak keljen megfelelnetek. Ha ez nem megy és nem akarja azt amit te,ti akartok akkor nem lesz soha olyan a kapcsolatotok amilyet szeretnétek mert ott lesz mindig az anyja aki mindenbe beleszól, és innentől kezdve ez már nem élet hanem megfelelés valakinek amit gondolom nem akarsz és ennek az lesz a vége hogy szétmentek mert nem akarod vele ezt így csinálni.

Továbbá az hogy eltart az szép dolog, hogy ezt felajánlotta de ahogy olvasom akkor már elég sokmindent vághatott a fejedhez ha attól tartasz hogy a veszekedésekben uralkodni akar majd rajtad mert eltartott vagy és az ő házában élsz. Összetett és bonyolult eset ez ezt neked kell mérlegelned hogy mi jó neked mert ha már így indul a dolog akkor ez nem lesz hossz életű. Ez csak az én véleményem és nem akarlak se befolyásolni sem tanácsot adni ez csak 1 szimpla vélemény

2014. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, sokmindent a fejemhez vágott már, de mióta volt egy nagyon nagy balhénk, azóta ilyen téren megváltozott, de a nyakamat azért nem tenném rá, hogy ez így is marad. Az riaszt vissza a leginkább, hogy tegyük fel együtt maradunk, minden szép és jó, terhes leszek, majd megtudja az "anyós" és kapni fogom a szebbnél szebb megjegyzéseket, hogy "Pont ettől kell a gyerek neked?" meg hasonlók. És akkor mehetek a gyerekkel a híd alá, mert nem fogom elviselni...
2014. ápr. 6. 11:57
 7/19 anonim ***** válasza:

Igen jól látod a helyzetet ennek az lesz a vége hogy szakítotok és a gyerekkel együtt kilesz adva az utad

Most kell okosnak lenned és jól döntened hogy mit is akarsz

2014. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egy baj van ezzel az egésszel: ő volt nekem az első "úgy", arra is lettem nevelve, hogy annak adjam oda magam, aki megérdemli. És emiatt soha az életben nem fogok tudni tőle elszakadni, nagyon nagy dolog ez a számomra. Nem csak amiatt vagyok vele, szeretem is őt, de ha nem szeretném, akkor is ott van az a kötelék, ami miatt képtelen lennék szakítani.
2014. ápr. 6. 12:04
 9/19 anonim ***** válasza:

Az elso legfontossab az, hogy a parod kialt-e melleted mikor az anyja leribizlizett?

Ha nem akkor felejtos az egesz.

Ha mar tobszor fejedhez vagott dolgokat, akkor nem menek bele, hogy o tartson el, meg a hazat is ugy tekintenem, hogy barmikor le kell lepnem, tehat nem koltenek ra.

Osszesegeben en abahagynam a kapcsolatot, mivel a parod nem tud es ugylatszik nem is akar elszakadi az anyjatol.

2014. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mindig mondja az anyjának, hogy ne szóljon bele az életébe és hagyja már levegőhöz jutni, de érdekes módon ha az anyja felhívja sírva, hogy összeveszett a jelenlegi férjével, akkor a párom szalad nyalni a micsodáját. Ezért az édesanyuka tudja, hogy mivel lehet hazacsalogatni a fiát. Nem azt mondom, hogy ne szeresse meg ne foglalkozzon vele, de amikor az én anyám összeveszett apámmal, nem követelőzött, hogy menjek haza megnyugtatni, főleg úgy, hogy semmi közöm nem volt az ő életükhöz. Mindig ugrik ha hívja az anyja, de ha én csinálnám ezt, le lennék hülyézve, meg kapnék, hogy ne nyavajogjak. Szóval hiába mondja neki a párom, hogy hagyja békén, mindig ott kötünk ki, hogy hazamegy tőlem, mert az anyja éppen hisztizik.
2014. ápr. 6. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!