Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöznénk de félek. Mit...

Összeköltöznénk de félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal eljutott odáig a kapcsolatunk, hogy az összeköltözést tervezzük. Az édesapja meghalt, rámaradt a ház, melynek a felújítását elkezdtük azért, hogy odaköltözzünk, és tervezgessük a közös jövőnket. Viszont félek. A szülei elváltak, az édesanyja külön él, de még mindig úgy irányítja a fia életét, mint egy öt éves gyerekét, és mivel engem nem szeret a hölgy, ha összeköltöznék a fiával, biztos kitörne a 3. világháború a részéről. A volt férje házához semmi köze, de úgy intézkedik, mintha az övé lenne és befolyásolja a fiát is. Ha együtt élnék a párommal, nem akarom napi szinten hallgatni, hogy én milyen rossz háziasszony vagyok, meg hogy "Minek élsz vele fiam? Minek kellett összeköltözni pont vele? Ettől kell neked majd gyerek?" stb. Ez az egyik, amitől félek. A másik pedig az, hogy tervezem egyetemi tanulmányaim elkezdését, és nem tudom, hogy mennyire tudok munkát vállalni mellette. A párom közölte velem, hogy szívesen eltart, amíg tanulok, de én nem akarom azt, hogy ha összeveszünk, akkor a fejemhez vágja, hogy ez az ő háza. Kérném a segítségeteket!

2014. ápr. 6. 11:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor ahogy irtam mar elobb is, lelepni, ennek a kapcsolatnak nincs jovoje.
2014. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Valami más megoldás nincs? Hagyjak magam mögött éveket???
2014. ápr. 6. 13:34
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha elég erősnek érzed magad ahhoz,hogy ne dobd el egy hárpia anyós miatt az eddigi éveket a pároddal,akkor tarts ki.Ehhez viszont a párod is kell,mert ha nem áll a sarkára,minden így marad.
2014. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hiába anyóst akarod beállítani főgonosznak. Tök mindegy, mit akarna, ha a fia nem lesné minden szavát. De nem így áll a dolog. A párod anyuci pici fia, és mindig anyuka lesz az első, ezt jól látod. De lásd már be: pároddal van a hiba!
2014. ápr. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem is értem, ha magad is fel tudod vázolni teljes realitással, hogy mi várna rád később, akkor miért kérdés, hogy szakítsatok? Mi más opció van szerinted? Vagy az általad elképzelt "bájos" jövő anyóssal, vagy különválás.

Harmadik verzió az lenne, hogy párod a sarkára áll, és anyukát távol tartja, de ez úgysem fog bekövetkezni. Ha eddig nem állt ki melletted, mit remélsz?

2014. ápr. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én megmondtam a páromnak, amikor komolyabb jövőtervezgetésről beszéltünk először, hogy nekem fontos az, hogy első helyen legyek nála, akár a családjával szemben is, ha hosszútávon azt szeretné majd, hogy egy család legyünk. Elmondtam, hogy nálam ez azt jelenti, hogy kiáll mellettem, amennyiben bármi összetűzés lenne köztem, és a családja között, akkor is, ha nem ért velem egyet. Azt is elmondtam, hogy nem kell egyetértenie, de engem támogasson, cserébe én ugyanezt adom neki.


Szóval ez lehet nálatok is egy megoldás, és ebbe beletartozik az is, hogy nem engedi az anyjának, hogy a kapcsolatotokba beleszóljon. közölheti ezt kedvesen, de határozottan is, nem kell bántóan megnyilvánulni. Ha meg az édesanyja fúrni próbálja a kapcsolatotokat, akkor a lehető legkevesebbet beszélni, vagy találkozni vele, hiszen te leszel neki az elsődleges család, és csak utána jön a származási családja.


A sulival akpcsolatos kérdésí: én dolgoztam rendszeresen az alapképzés 2. évétől, a mesterképzést pedig már végig munkamellett végeztem el, de ez attól függ, hogy milyen szakra akarsz menni, mert egy építészmérnöknek, orvosnak, vagy jogásznak nincs ideje suli mellett dolgozni. Járj utána a szaknak és a helynek, amit kinéztél, hogy mennyire nehéz. Végezheted levelezőn is, és akkor biztosan tudsz mellette dolgozni.

2014. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele, azt mondta, hogy mindig is az anyja marad, ez ellen nem tehet semmit, de hozzátette, hogy nem fogja hagyni, hogy bármivel is bántson. Ha meg úgy alakul, hogy mindenbe beleszól és bánt akkor meg megzsarolja valamivel, hogy ha nem hagyja abba, akkor x dolog be fog következni. Remélem így is lesz.

Művészettörténetet tanulnék, nagyon sokat kell rá készülni, ezért is nem hiszem, hogy nagyon tudnék mellette dolgozni.

2014. ápr. 8. 21:40
 18/19 anonim ***** válasza:

Itt nem anyuka a kérdés, hanem a párod. Ha egyértelműen kiáll melletted mindig, akkor anyuka nem számít. Ha nem - inkább most hagyj magad mögött pár évet, mint később ennek a többszörösét, esetleg gyerekkel megspékelve.

Tudom, miről beszélek, 5 év után hagytam ott a párom. A közös lakást meg mindent. Fél évig rágódtam, miután már láttam, hogy nincs közös jövőnk: egyszerűen el se tudtam képzelni az életem nélküle. De ma már látom, hogy közhely ugyan, de az élet valóban megy tovább :)

2014. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Dóri1994 válasza:
Tisztázd a pároddal, hogy csak úgy akarsz összeköltözni ha nyugiba tudtok élni.Mindig az anyja marad, de beszélgessen el vele, hogy szeret téged és veled akar lenni, és ez az ő döntése. Ne magadat okold hogy nem jössz ki anyósoddal, van akivel nem lehet, mindegy mit csinálsz. Remélem jól alakunka a dolgok :)
2014. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!