Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is velem van a baj?

Szerintetek is velem van a baj?

Figyelt kérdés
Férjem korkedvezményes nyugdíjba van. 48 éves. Az ő nyugdíjából meg az én fizetésemből élünk 5-en ami ugye arra elég, hogy hónapról-hónapra élünk. Én felvetettem neki miért nem dolgozik mellette, mint több volt kollegája és akkor tudnánk valamit esetleg félretenni a gyerekeknek mire kirepülnek de ő hallani sem akar róla, hogy elmenjen dolgozni. Egy életerős egészséges férfiről van szó. Engem nagyon bánt ugyanis, hogy nem tudok ennyi pénzből nekik félretenni semmit, de őt mintha nem érdekelné. Sőt ki van rám akadva, hogy ilyet várok el tőle, menjek el én még egy állásba dolgozni ha nem tetszik az a válasza!! Érdekelne a véleményetek tényleg sokat várok el a páromtól- egy apától- (nem miattam) a gyerekei szebb jövőjéért még ennyi idősen, hogy esetleg dolgozhatna?
2014. jún. 23. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj! Teljesen helyes a gondolkodásod. Ellentétben a férjedével! Próbálj meg erőteljesebben hatni rá.
2014. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, a férjed gondolkodása nem normális. Egy 48 éves embernek még nem kellene egész nap otthon ücsörögnie.

Legalább a nyugdíja több, mint a tiéd?

2014. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól gondolom, hogy mi volt a foglalkozása?
2014. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én apám 71 éves, nyugdíjas már vagy 15 éve, de még mindig dolgozik.Persze nem heti 5 napot, de nem bír meglenni munka nélkül és a fizetését leginkább a tesóm devizathitelére költi.
2014. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az igaz hogy az ő nyugdíja a több kb 30 000-el, mint az én fizetésem
2014. jún. 23. 18:58
 6/9 anonim ***** válasza:

48 évesen még fiatal ahhoz, hogy csak otthon üljön.

De azt is tudom, hogy nehéz ebben a korban munkát találni. Apu 55 éves, és 3 éve nem veszik fel sehova. Ha harminc évvel fiatalabb lenne, kapkodnának utána. Ez az időszak nem kedved az idősebbeknek.

Mi volt a munkája egyébként?


Egyébként mi van a gyerekeitekkel?

Ha 18 év alattiak, akkor nyilván van családi pótlék. Ha pedig már idősebbek, ők is vállalhatnának munkát.

2014. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a gyerekek még tanulnak, ő pedig rendőr volt
2014. jún. 23. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor van az ő nyugdíja, a te fizetésed, ÉS a családi pótlék.

Ha jól tippelem, 200e körül van a nyugdíja, ugye?

Tűzoltó ismerősöm 300e Ft nyugdíjat kap.

2014. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj. Fiatal még ahhoz, hogy nyugdíjas életet éljen..
2014. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!