Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti adnátok ezt a nevet a...

Ti adnátok ezt a nevet a fiatoknak ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Páromnak évekkel ezelőtt született egy fia aki az ő nevét kapta, de hat hetesen meghalt. A párom azt akarja, hogy a leendő fiunk is ezt a nevet kapja majd. Nekem mindegy, de nem morbid ez egy kicsit?
2014. jún. 20. 06:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kissé furcsa,én maximum második névként adnám a kisfiúnak ugyanazt a nevet.
2014. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Platypus ***** válasza:
100%
Sokat gondolkodtam a témán, mert apám a pár hetesen meghalt bátyja nevét kapta. Akárhányszor a családi sírokat látogatjuk, fejbevág ez a tény. Ő sosem mondta hogy zavarná, de engem megőrjítene a gondolat, ha az én nevem lenne. Úgy érezném, nem mint személyiség vagyok fontos, hanem másvalaki helyét kell pótolnom a világban. Szerintem ez minden átlagos kamasznak komoly lelki nyűgöt jelentene.
2014. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
szoval a halott gyermek nem a ti hyermeketek volt hanem csak a párodé? na igy meg pláne nem adnàm.
2014. jún. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem adnám az apa nevét a gyereknek, max. 2. névnek.

2. Nem adnám a halott gyerekem nevét a következő gyerekemnek.

2014. jún. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

Biztos, hogy nem. Ahogy előttem is leírták, alapból az apja nevét sem adnám a gyerekemnek, úgy meg főleg, hogy már volt ilyen nevű gyereke.

Ismeretségi körömben kevésbé tragikus módon történt: emberünk, Janii 3 fiú gyermekkel büszkélkedhet, 3 különböző anyától. Az első fiú az apja után János lett. A 2. Gyerek anyja tudott az első családról, a Dávid nevet adta a fiának. Viszont a 3. anyuka nem tudott see az előző két feleségről, se a fiúkról. Jani pedig nem merte neki megmondani, hogy már van egy Dávid nevű fia... Így a 3. is az lett. 20on évesen találták meg egymást a facebookon. Az apjukkal egyiküknse tartja a kapcsolatot azóta se, viszont egymással összejárnak.

Tudom, hogy a kérdezőé nem ilyen helyzet, de gondoltam megosztom veletek ezt az "aranyos" kis történetet :)

A lényeg, hogy nem, soha. 2 gyereknek ugyanazt a nevet adni (akkor se ha az egyik már nem él)

2014. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem. Ez a gyerek ne a másik gyerek árnyékában éljen.
2014. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Régen, úgy 80-100 évvel ezelőtt teljesen természetes volt, hogy újra megkapták a gyerekek ugyanazt a nevet. Pl., nagymamám a 2 évesen meghalt testvére nevét kapta. Én ezt gyermekkoromban, amikor meghallottam, nagyon furcsának találtam és felnőtt fejjel sem adtam volna ugyanazt a nevet, hiszen az már valakihez tartozott, ha csak rövid időre is. Meg vagyok győződve arról, hogy a név és a személyiség szorosan összetartozik. Ezért is hagytam meg férjhezmenetelem után is a lánykori nevemet.
2014. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak az a baja, hogy ilyen nevű fia nincs. - De, VOLT egy ilyen nevű fia, aki meghalt! Ismétlem, volt.


Én nem mennék bele, így biztosan nem. Max., ha második név. Szegény gyerek ne a halott bátyja árnyékában éljen már.

2014. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!