Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egy hagyatéki tárgyalás...

Milyen egy hagyatéki tárgyalás? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Hamarosan megyek hagyatékira és félek nagyon.Örökös vagyok és a másik örökös csatázni akar velem az örökségért.Miről fog szólni pontosan,mert csak nagyjából világosítottak fel.
2010. jan. 2. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
felecsetelik mi is a hgyaték.jogi hátteret...ekkorő bekóstolhat hogy mire tart igényt aztán elkezdődik a háború......annyit mondhatok őrizd meg a hidegvéred és kígyót békát ne hányj rá.....
2010. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj nem lesz semmi különös évekig húzzodik majd a dolgot. Nálunk 5 éve megy egy ugyanilyen tárgyalás. Anyum az örökös és 5 év alatt 1-szer kellet beszélnije.
2010. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hagyatéki tárgyalást megelőzte a hagyaték számbavétele,melyről jegyzőkönyv készült.A tárgyaláson ennek alapján döntenek,ki mennyit örököl.Ha van végrendelet,annak alapján ( amit esetleg meglehet támadni,és akkor sokáig elhúzódhat az ügy.)

Ha nincs végrendelet,akkor az örökösödési jog szabályai szerint osztják fel a hagyatékot.Elsők a gyerekek,ha ők már nem élnek,akkor az unokák,majd az oldalági rokonok.

Pl.az elhonytnak van egy háza és két gyereke.Jog szerint fele-fele arányban örökölnek.Az egyik gyerek nagyobb arányra tart igényt,mert a házat ő tatozta.Ezt okmányokkal bizonyítja,ekkor kezdődik a vita.Mindent bizonyítani kell a tárgyaláson.Ha tudod,hogy mit és miért követel,akkor feltudsz rá készülni.

2010. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Leírnám pontosan az estemet hogy jobban érthető legyen.A nagyapám halt meg és nagyanyámé lesz egyelőre minden amíg él.A fiuk meghalt,de van egy lányuk,ezért mi ketten fogunk örökölni ha a mamám meghal,de ő magának akar mindent,mert mindenben ő segít neki,takarítás,ebédhordás,minden és mivel kicsi gyerekem van,én nem tudok segíteni és soha nem is voltam megkérve sem,mert ő van közelebb.Ezért akar mindent magának,mert én a semmire ne kapjak örökséget.Végrendelet nincs,de a mamám azt hajtogatja neki ezért több jár,de azt tudom hogy az apai részből nem tudnak kizárni.Azt várta a másik örökös tőlem hogy írjak alá annak hogy lemondok mindenről,mert szerinte egyébként is adóznom kell,mert nem gyerekük vagyok,de úgy tudom ilyen nincs.Köszi a válaszokat mindenkinek.
2010. jan. 2. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
A nagypapád utáni örökségből nem zárhatnak ki, van köteles rész. Ha a nagymamád az ő tulajdonrészét a halála előtt ráirtja a másik örökösre, akkor már Te abból nem kapsz.
2010. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. ne irj alá semmilyen lemondó nyilatkozatot. ha kedvük van csatározzanak, gondolom Te ráérsz. a mamád biztos megtartotta a haszonélvezeti jogot, igy egyenlőre marad minden a régiben.
2010. jan. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy ügyvédhez, és tárgyaljátok meg a részleteket. Megéri a konzultációért kifizetett 5-15 E Ft.
2010. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden bíróságon működik ingyenes jogi tanácsadás is, itt is kaphatsz tanácsot.
2010. jan. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!