Hogy zajlik a hagyatéki tárgyalás az adott esetben?
Figyelt kérdés
Szüleimnek van egy háza, a fele édesapámé, a másik fele pedig édesanyámé. Apámnak van két saját gyereke, a bátyám és közös gyerekek vagyunk. Apám írt végrendeletet, miszerint a ház legyen harmadolva, anyámé, az enyém és a bátyámé. Ez tényleg működhet így?
Hozzátenném, hogy a két nagy gyereke soha nem ápolta, még csak feléje sem néztek. Megtámadhatják ők ezt? Mert végrendelet nélkül, a fele, kettőnké lenne a bátyámmal, a másik fele meg négyőnké...
2011. febr. 26. 12:38
1/4 anonim válasza:
Bizony, a köteles rész jár nekik. Azt kell csinálni, hogy apádnak csak haszonélvezete legyen a házon. Így neki nincs semmilye, amit örökölhetnének a fél testvéreid.
2/4 A kérdező kommentje:
De a végrendelet szerint, apám csak ránk hagyja a házat, rájuk meg földeket, akkor az nem ér semmit?
2011. febr. 26. 12:55
3/4 anonim válasza:
Ha végrendelet szerint ők is örökölnek, akkor igen, tiétek lehet a ház, de megtámadhatják, ha annak nagyobb az értéke.
4/4 anonim válasza:
A köteles rész a teljes vagyon 8%-a. Ha ezt eléri amit a két nagyobb gyerekre hagy nem támadhatják meg. Annak, hogy látogatják -e ilyen szempontból nincs jelentősége, erre akkor is jogosultak lennének ha nem is ismerték volna, de elismerte az apaságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!