Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A hagyatéki tárgyalás időpontj...

A hagyatéki tárgyalás időpontjáig kit illett az örökség?

Figyelt kérdés
Konkrétabban arról van szó, hogy apám halála után megvolt a hagyatéki tárgyalás, házat meg egy darab földet örököltem. Aztán most derült ki (1 évvel utána),amiről nem is tudtam, hogy van még egy föld darab ami még az övé volt és a Földhivatal azt írta a levélben, hogy ezt egy póthagyatéki eljárásban megörökölhetem. Na és akkor erre vonatkozna a kérdésem, ha pl. 5 év múlva szerzek tudomást a föld létezéséről, akkor az 5 év alatt ki a tulajdonos? Apám nem, mert meghalt, én sem, mert nem volt a hagyatéki tárgyalás és addig nem írja rám a Földhivatal. Van erre valami szabály szerintetek?
2011. febr. 28. 16:52
 1/2 anonim válasza:
Az örökőst
2011. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. márc. 3. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!