Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elárverezik a házat,...

Ha elárverezik a házat, mindent, szó szerint mindent elvisznek belőle?

Figyelt kérdés
Pl. a legapróbb plüss macit is, meg bizsukat? Ilyenekre gondolok...
2014. jún. 13. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyrészt a törvény meghatározza, hogy mi az, aminek maradnia kell (X darab szék, asztal, ágy, egy szett ágynemű, stb.), másrészt meg, ami értéktelen (mármint árverezés szempontjából), vagy nem megy el, azt nem veszik el.

Nyilván nem fognak kanalakra egyesével árverést kiírni!


Ami esélyes, hogy elmehet esetleg (de nem biztos ez sem), az pl. TV, számítógép meg hasonlók.

2014. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem azokat elviheti a volt tulaj, vagy kivágják a kukába. Mégis mit kezdenének egy plüss macival nyilván semmit.
2014. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem itt az a kérdés, hogy ha ingatlant használtak fedezetként pl egy hitelhez, és képtelenek tovább fizetni, akkor ha a bank elárverezi az ingatlan, akkor az ingóságokat is elveszik-e, vagy azok a tulajé maradnak-e. A választ sajnos nem tudom, de én így értelmeztem a kérdést.
2014. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mit árvereznek el, mert nem egyértelmű a kérdésed!

1. házat, azaz ingatlant?

2. csak a házban lévő ingóságokat?

3. mindkettőt?

2014. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból kérdeztem, az ingatlanra értettem. Ez nekem olyan érthetetlen. És ha a tulaj gyorsan kiszalad a plazma tv-vel (annyira nem nehéz nekünk is az van, lépcsőn simán felszaladtam vele) és berakja mit tudom én, a szomszédhoz, akkor mi van?
2014. jún. 13. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házat árverezik el, akkor csak az üres házat viszik el. Minden ingóság a tulajdonosé marad.

Külön van az ingóságok és az ingatlan árverezése. Az ingóságok árverezésekor csak azt árverezik el, aminek értéke van. Ezek általában a műszaki cikkek, jobb állapotban lévő bútorok. Ruhákat, plüss macikat :) nem árvereznek el.

2014. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"És ha a tulaj gyorsan kiszalad a plazma tv-vel (annyira nem nehéz nekünk is az van, lépcsőn simán felszaladtam vele) és berakja mit tudom én, a szomszédhoz, akkor mi van?"


Fedezet elvonás, bűncselekmény.


És ha az elárverezett ház nem fedezi a tartozást költségekkel, kamatokkal együtt (nem szokta), akkor bizony folytatják a végrehajtást!

2014. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel, a nénikém házáról van szó, ahol épp nyaralok, ezért ott van a laptopom ami AZ ENYÉM, azt is elvihetik? (pl ha nem vagyok otthon éppen)
2014. jún. 13. 18:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Névre szóló számlával tudod igazolni, hogy a tiéd akkor nem.
2014. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az árverezés nem úgy történik, hogy váratlanul odamennek és kiraknak az utcára.

Az ingatlan árverésének időpontját hetekkel (hónapokkal) előbb kihirdetik, és még az sem biztos hogy az árverés érvényes lesz. Előfordulhat, hogy csak második, harmadik árverezésre sikerül eladni.

2014. jún. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!