Azok, akik felánlják a petesejtjüket egy közeli családtagnak, utána hogyan viszonyulnak az abból született gyermekhez?
Lehet mondani, hogy az "csak" egy petesejt, és lehet mondani azt is, hogy a terhesség és szülés alatt alakul ki a kötődés, de biológiailag akkor is a donor gyereke.
És vajon, aki kapja a petesejtet, az nem érzi magát furcsán, hogy az a baba a férje, és egy női rokonának a közös gyermeke?
A spermadonorokról nem is beszéljünk, hogy milyen érzés lehet, ha azt sem tudod hány gyereked van világszerte...
Úgy viszonyulnak hozzá, mint a másik gyerekéhez. Annyi köze van hozzá, hogy boldogságot okozott a másiknak. Sok családban a gyereknek nem is mondják el soha (vagy nagyon sokáig), hogy adományozott petesejtből született. Nem ezen múlik. A lombikos babáknak sem dörgölik az orruk alá, hogy anyuék csak petri-csészével tudták összehozni.
A másik oldalról, ha valaki adományozott petesejttől esik teherbe, akkor ő már mindent megtett, hogy gyermeke lehessen. Nem úgy éli meg, hogy ez a Maris és Pityu gyereke, hanem ez az Ő gyerekük, aki sok kínkeserves nap után a Maris segítségével végre megfoganhatott. Több évnyi sikertelen próbálkozás után Ha valaki kisbabát fogad örökbe, akkor sem azon tépelődik, hogy mikor bukkan fel a vér szerinti anyuka, hanem hogy mindent megadhasson a gyerekének és boldog család legyenek.
Nálunk most pont van ilyen "adományozott" kislurkó a családban, és nincsen semmi kínos szituáció, hogy "kinek a gyereke". Anya az, aki a szíve alatt hordta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!