Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lett (nem) lázadó a...

Hogyan lett (nem) lázadó a gyermeked serdülökorban?

Figyelt kérdés
Hogyan neveljük úgy a gyermekeinket,hogy ne legyenek lázadóak serdülökorban?Szerintem a lázadás a keserüségböl alakul ki,de hogyan marad meg szülö és gyermek között a jó kapcsolat? (én egyedülálló vagyok :-( )
2010. jan. 2. 00:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Következetesség és bizalom, legalábbis nálam ez elég lett volna, a következetesség végülis megvolt, a bizalom nem. :-/
2010. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a normális, ha serdülőkorban lázad a gyerek, feszegeti a határokat. Az nem lenne egézséges/normális ha ez nem történne meg. A szülőn múlik hogy normálisan reagálja ezt le és jó irányba terelje a gyereket. A megértő odafigyelés csodákra képes
2010. jan. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
ez hol normális hogy gyújtogat meg utcatáblát tördel? inkább agyon kéne verni ha ezt csinálja... én sosem voltam ilyen... 16F
2010. jan. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
00:41 senki sem azt írta hogy az a normális hogyha összeviszza pusztít, nem a vandálságról beszéltem
2010. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg veréssel nem lehet nevelni, sok kamasznál ezzel pont az ellenkezőjét lehet elérni, jó hülye az aki csak így tudja terelgetni a gyereket
2010. jan. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Igaz én 20 éves vagyok, keményen lázadtam tizenpár évesen, viszont mindig jóban voltam a szüleimmel, szóval szerintem mindenki lázad egy kicsit fiatalon...
2010. jan. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem mindig kedvesen és erőszak nélkül neveltek. Sosem lázadtam. Még csak nem is ittam, cigiztem vagy jártam pasikkal, nem jártam bulizni és nem lógtam a suliból, semmi lázadós dolgot nem csináltam mert nem éreztem szükségét. Úgy láttam a legtöbb ilyenben benne van az hogy magamnak is ártok, és azt köszönöm szépen nem kérem. Viszont ha én akarok valamit akkor azt megcsinálom. Ha én most ki akarok menni pl az utcára, akkor is kimegyek ha azt mondják hogy nem. Ezt megtettem 18, 16, 13, 10 évesen és előbb is. Nem hiszem hogy lázadás lenne. Nem vagyok jó kapcsolatban a szüleimmel, de sosem fogok olyan lenni mint a tipikus tinik és nem csinálok semmi butaságot.
2010. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Pedig hidd el az a jobb ha egy gyerek rosszalkodik, lázad,stb, így lesz belőle egyéniség,nem úgy h csendes,félénk gyerek,aki nem próbál ki/meg semmit...
2010. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
sztem is jobb ha lázad egy kicsit. mikor, ha nem most? de persze nem a drogról beszélek, hanem pl amit nem engednek meg de nem is olyan káros: néhány óra lógás, hajfestés, túlzó ruhák, stb.
2010. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám hogy így lesz belőle egyéniség. Mi tesómmal sosem lázadtunk, de félénkek sem vagyunk. Persze veszekedés, ajtócsapkodás, hiszti előfordult, de sosem fajultak el a dolgok. Unokahúgom példáján viszont azt látom, hogy gyűlöli az anyjáékat és ha teheti inkább elmegy otthonról, csak ne kelljen velük lennie. Ha nem engedik, toporzékol, szép szavakkal illeti az anyját végül becsapja a szobája ajtaját (előfordult már hogy kitört benne az üveg)... Az öccse is kezd hasonlítani rá. Nincs meg a szülők iránti tisztelet, ami szerintem nagyon fontos, de ezt már pici kora óta építeni kell a gyerekben.

Legyél következetes. Ha hibázik, azonnal mond el neki, és ne hozd fel még hetekkel később is, hogy ekkora és ekkor mit csinált. Néha egy "pacsi" a fenékre sem árt, ami nem is fájdalommal, inkább csak jelzés értékkel bír, hogy ezt nem szabad. Ha minden tettet követ valami (dícséret vagy szídás) és nem csak fenyegetsz, hogy ezért kapni fog, akkor megtanul szépen lassan tisztelni téged. Nem kell mindent megengedni, de ha azt mondod, hogy nem... akkor az legyen nem, és ne alakítsd át egy na jóra, akkor sem ha fél órát hisztizik érte! Csukd rá a szobája ajtaját, aztán csinál amit akar.... Velem ezt 6-8 éves koromban rengetegszer megcsinálták, kaptam a fenekemre is sokszor, amiért feleseltem vagy csúnyán beszéltem. Most 19 éves vagyok. Nem érzem úgy, hogy egy félénk, visszahúzódó fiatal lennék, de a szüleim véleményét még mindig kikérem, ha valamilyen döntésemben nem vagyok biztos. Legyen ez akár a "szerinted elmenjek-e ide vagy oda" vagy bármilyen fontosabb, pl iskolával kapcsolatos kérdés. Így volt ez 15-6 éves koromban. Ha azt mondták nem mehetek, akkor bár kicsit durcázva, de nem mentem...

Valahogy azt próbáld meg felépíteni a gyerkőcben, hogy bár hozzád mindig mindennel fordulhat, azért még is fölötte állsz valamilyen szinten, nem csak egy haver vagy, akit kedvére eltaposhat vagy megsérthet!

2010. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!