Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyósomnak,...

Hogy mondjam meg anyósomnak, hogy ne vegye fel a gyereket?

Figyelt kérdés
10 napja szültem,első unokája,és nagyon idegesít,hogy állandóan felveszi a gyereket,amikor nem sír,hiába mondtam neki,hogy ne ,mert rá fog szokni a gyerek,és én állandóan dajkálhatom.Sőt még amikor fogom a fiamat,akkor is gondol eggyet,jön és kiveszi a kezemből szó nélkül.Sok mindent megvett az unokának,gyógyszerek,pelenka,stb...és gondolom most azt gondolja,hogy azt csinál vele amit akar.Én nem akarom megbántani de ha szólok neki,biztosan haragudni fog.Ja meg már azt is mondta hogy :,,tudom hogy most rosz ezt neked hallani de a kisbabák előbb megnyugszanak a nagymamájuk kezében."Úgy sírtam mikor ezt mondta,mert azt gondoltam biztos azért mondta mert nem vagyok jó anyuka.Mit tegyek?Szójak,vagy ne?Egyébként eddig még meg nem szültem a pici fiamat,jó volt a viszonyunk.Mostanra teljesen kifordult magából
2008. júl. 30. 18:00
1 2
 11/17 anonim válasza:
91%
A legjobb,ha a párodnak szólsz,hogy állítsa le anyukát,mert a végén köztetek is elkezdődik a baj.Amúgy egy ekkora kisbabának kizárólag az anyukájára van még szüksége.Nálunk hasonló a probléma.Ha a párod nem teljesen elfogult akkor van remény,én már a költözés közelében állok néha és ilyenkor az sem érdekel, hogy esetleg apa nélkül nő fel a fiam.Nem tudom ti hogy gondoljátok,de az anyóst csak távolról lehet szeretni, közelről csak utálni lehet.Tisztelet a kivételnek. Szerintem szólj a párodnak,hátha segít a problémán.Sok sikert!
2008. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

Én is úgy gondolom, hogy meg kell neki mondanod, hogy nem szeretnéd elkapatni, meg hogy ne vegye ki a kezedből ha nálad van, hiszen a te gyermeked nem az övé. Kedvesen, de határozottan. Ha annyira jóvan voltatok, még ha esetleg idővel is, de meg fogja érteni. Azon meg ne sírj, hogy nem vagy jó anyuka. Jó anyuka vagy, sőt! De ha mindig kiveszi a kezedből, meg beleszól, hogy mit mikor tegyél, meg pláne hogy önállósítja magát, azért ez túlzás. Én elhiszem hogy örül a picinek, de van anyukája, akinek nagyon fontosak az első napok, hogy összeszokjon a picivel. De így nem fog tudni. Meg ez hogy túl érzékeny vagy, biztos az vagy, de azért te is fel tudod mérni, hogy mikor kell kivenni a picit és mikor nem, meg azért nekem is nagyon rosszul esne ha csak úgy jön és kiveszi a gyerekem a kezemből. Azért mindennek van formája és határa.

Az nem derül ki viszont számomra, hogy ő most ideiglenesen van ott nálatok és majd ritkábban fog járni, vagy együtt laktok. Mert ez utóbbi esetben a legnehezebb megmondani.

De hidd el, jobb ha tisztázod vele a dolgokat. Ha magadba folytod és magadat okolod, meg idegeskedsz ezen, még a tejed is elmehet ez miatt.

A férjedet nem ismerem, hogy milyen de ha úgy érzed hogy ő nem tenné meg hogy szóljon, mindenképp tedd meg te, ne várj a csodára. Vannak férfiak akik nem teszik meg, szomorú, de így van. De remélem a te férjed kiáll melletted és segít neked ebben! Kívánom, hogy így legyen!

Boldog babázást és ne idegeskedj, mert a picinek kell a tej! Ez a legfontosabb!

2008. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell neki mondani,de szépen.Ha amúgy semmi gond nincs vele csak ez akkor nem szabad vele összeveszni mert ez közted és a férjed közt is problémát szűlhet mert azért csak az annya.És esetleg még azis előfórdúlhat hogy rászorúlsz a segítségére pl.hogy vigyázni kellene a kicsire,szóval érted,mert sajnos soha sem lehet tudni mi adódik elő.
2008. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A 6. válaszoló vagyok.Tegnap megint itt volt anyósom.Nem igaz,mit művel!Szólni nem merek,mert sértődés lesz!Párom sem érti meg,hogy a gyereknek nyugalomra van szüksége.Egész nap fogdosta,cipelte,szórakoztatta.nevess,mondjad,stb.Közben kamerázott,fényképezett.Amíg itt volt(9-fél 7ig),aludt vagy 1 órát.Még jó,hogy reggel elmentem boltba,legalább akkor nyugiban volt a gyerek.Persze este nyügös lett,rettenetesen sírt,végig az öltöztetés és fürdetés alatt.Pedig imádja a vizet!Annyira sírt szegény.Levegőt is alig kapott.Ez meg elkezdi kamerázni!!Azt hittem kiütöm a kezéből!Persze a melegre fogták az egészet.Akkor máskor miért nem ilyen?Huh,annyira ideges vagyok!Bocs,hogy a saját dolgom írtam ide,de a téma ugyanaz.És muszály volt kiírni magamból.Nekem is nagyon jó kapcsolatom volt az anyóssal,de már kezdem megutálni sajnos.

A kérdezőnek üzenem,hogy nyugodj meg,biztos,hogy jó anya vagy!Anyósod csak azért mondhatta,mert jó volt hallania a saját szájából.Szerintem nem igaz,hogy előbb megnyugszanak a nagyinál.Egy picit még várj,hátha lehiggad,hiszen mégcsak 2 hete nagyi!Ha változatlan a helyzet,szólj neki.

14 hetes baba anyukája

2008. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem írtad, hogy hol vannak a te szüled. Talán könnyebben menne, ha ők szólnának. Azonos korosztály, a családban azonos érdekek. Sok sikert, hello
2008. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elolvastam a kérdésedet, mindjárt magamra gondoltam. 5 évvel ezelőtt pontossan ilyen helyzetben voltam mint te. Én akkor nem szóltam, nem akartam "megsérteni". Az életem legnagyobb hibája volt. Hagytam, hogy annyit legyen a kezében amennyit anyósom akarja. A lányom azóta is alvásproblémákkal kűszködik. Emiatt már baba korában kb. 10 órát aludt összesen. Anyósom soha nem hagyta, hogy az ágyában aludjon. Ölben altatta. Naponta átjárt hozzánk és már saját életünk sem volt. Azóta anyaként viselkedik a lányommal szemben, az én szavam semmit sem ér. Elviszi a gyerekem és én nem tudom hol van. Kb. 2 évvel ezelőtt emeltem fel elősször a hangom de már késő volt. Most megszületett a másik gyerekem(unokája), vele úgy tesz mintha nem is létezne. Semmilyen ajándékot még nem kapott tőle. A lányomat még mindig követeli és zsarol minket ha nem adjuk oda neki mikor kéri. A lányom már nem akar vele lenni mert állandóan ölelgeti, puszilgatja már-már betegesen. Olyannyira, hogy a gyerek nem tud lélekzetet venni. Ha kimondja a lányom, hogy nem akar vele menni akkor is én vagyok a hibás, mert én vagyok az anyja mért nem beszéltem rá. Ezt a választ csak azért írtam mert nem szeretném ha te is itt tartanál 5 év múlva ahol én most. Jól gondold meg, ha most szólsz neki, ha 5 év múlva meg fog sértődni. De mi a fontos a te gyereked szempontjából?
2008. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Latom, nem csak nalunk vannak ilyen gondok...Valahol megertem, hogy elso unoka, mindenki szereti, es nem csak nezegetni akarjak, de mindenki felkapkodja. Mar ott tartok neha, hogy én vagyok rossz anya, mert probaltam hozzaszoktatni a kicsit, hogy maga is ellegyen kicsit, mondjuk a jatszoszonyegen, hogy el tudjam vegezni a hazimunkat. Kimondottan felek a hetfoktol, mert a hét legnyugosebb napja (vasarnap jaruk latogatoba)!Eleinte hallgattam, aztan mondtam, hogy orulnek ha nem, de nem sok valtozas van!
2008. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!