Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyósomnak,...

Hogy mondjam meg anyósomnak, hogy ne vegye fel a gyereket?

Figyelt kérdés
10 napja szültem,első unokája,és nagyon idegesít,hogy állandóan felveszi a gyereket,amikor nem sír,hiába mondtam neki,hogy ne ,mert rá fog szokni a gyerek,és én állandóan dajkálhatom.Sőt még amikor fogom a fiamat,akkor is gondol eggyet,jön és kiveszi a kezemből szó nélkül.Sok mindent megvett az unokának,gyógyszerek,pelenka,stb...és gondolom most azt gondolja,hogy azt csinál vele amit akar.Én nem akarom megbántani de ha szólok neki,biztosan haragudni fog.Ja meg már azt is mondta hogy :,,tudom hogy most rosz ezt neked hallani de a kisbabák előbb megnyugszanak a nagymamájuk kezében."Úgy sírtam mikor ezt mondta,mert azt gondoltam biztos azért mondta mert nem vagyok jó anyuka.Mit tegyek?Szójak,vagy ne?Egyébként eddig még meg nem szültem a pici fiamat,jó volt a viszonyunk.Mostanra teljesen kifordult magából
2008. júl. 30. 18:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

hát próbáld megmondani nyugisan, hogy nem jó a gyereknek ha állandóan ölben van , és ha a kezedből veszi ki ezen ne rágódj,a nagyi már tudja hogy milyen amikor gyereked születik, hagy hogy dalkálja csak ha túlzásba viszi próbáld szépen körülírni hogy ez így nem jó:D

sok sikert és írj ha sikerült

2008. júl. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy a hormonok játszanak veled nagyon rossz játékot és érzékenyebb vagy a kelleténél.

Én elmondanám neki, hogy amit mondott legutóbb, nagyon rosszul esett és teljesen úgy érezted, hogy nem tart jó anyának. ....erre lépni fog. Valószínű jól megdöbben mert szerintem nem rosszindulatból mondta ő ezt.

Aztán mondd el, hogy attol is félsz ha a Kicsi mindíg kézben van, túlságosan hozzászokik. Ezt te nem szeretnéd.

Kicsit túlbuzgó, mert nagyon örül a kis Jövevénynek.

2008. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű érzékenyebb vagy a kelleténél. Én is túl reagáltam kezdetben. Beszélj as férjeddel és kérd meg beszéljen ő az anyukájával. Ő még is csak jobban ismeri és rá talán jobban hallgat. S persze nem úgy kell tálalni,hogy te üzened vagy neked ez a bajod. Hanem ,hogy jobban szeretnétek ... stb.

Sok szerencsét.

2008. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

Azt irod, első unokája anyósodnak. Nos, neki is tanulnia kell a "nagymamaságot", mint neked az anyaságot. Tudom, a szülés után kicsit stresszesebb lelkiállapotban vagy, de nem szababad hogy emiatt megromoljon köztetek az eddigi jó kapcsolat. Szerintem anyósod egyáltalán nem gondol olyat, hogy te nem vagy jó anyuka, inkább azt akarja bizonyitani, hogy ő jó nagymama. Persze finoman megmondhatod neki, hogy pl "én ugy gondolom, hogy a kisfiam most jobban érezné magát, ha inkább az ágyacskájában feküdne"

És végül a baba szempontjából nézve a dolgot: néhány hetes babát még nem lehet a dajkálással elkényeztetni. Majd ha jön a sirós, hasfájós időszak, meglátod, milyen jöl jön egy dajkálgatós nagyi. Jó egészséget kivánok mindkettőtöknek.

Egyébként három felnőtt gyermekem és három unokám van.

2008. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

3-4 hónapos koráig nem rontja el a dajkálással.Addigra talán kibabázza magát.Ha nem akkor majd mondd meg neki,hogy te hogy gondolod.

Persze te most ezeket rossz néven veszed,mert érzékenyebb vagy.De a te kisbabád marad.Nekem is van egy jóindulatú anyósom,jó a viszonyunk(150km távolság).De engem is érzékenyen érintenek még most is az ilyen dolgok,pedig már 5éves a lányom.De nyaralhat is a mamánál mert teljesen oda van érte a lányom is.

2008. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat
2008. júl. 30. 19:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van.Szépen elvan a lánykám egyedül,erre felveszi,hogy ő nem bírja ki,hogy ne dögönyözze.kb 2 hetente jön látogatóba.Amikor a kórházból hazajöttünk,másnap már itt is volt.reggel fél 9-től este fél 7ig.Meg kirakom levegőzni és mindig beviszi.Megértem,hogy első unoka,de akkor sem kéne felkapkodni feleslegesen.Szerintem.
2008. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 3 hónapos a kislányom, és többször volt olyan eset, hogy anyósom mást akart tenni a gyerekkel mint mi, ilyenkor viccesen mondtam, hogy hát ez a papa meg a mama dolga ha egyszer mi is ott vagyunk. :) Majd idővel megismered a gyerkőcöt, és tudsz majd olyan "trükköket", amire nálad fog megnyugodni, sőt később nálad biztos meg fog nyugodni. Mindenesetre szerintem mindenképp neked kell irányítani és kialakítani azt a helyzetet, hogy te vagy az anyukája és ha tetszik ha nem, az van amit te mondasz. Ilyenkor persze jönnek az ősök hogy hát ők ezt jobban tudják, de kérdem én, ha a nagyi csinálja a babagondozást az anyuka mikor ismeri meg a gyereke szokásait, reakcióit? Különben is nem olyan nagy ördöngősség az egész, idáig mi teljesen jól megvoltunk segítség nélkül.Sok boldogságot kívánok a picihez. :)
2008. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem finoman közöld vele, hogy nem biztos, hogy azzal amit ő gondol jót tesz. De gondolom ebből úgysem fogja érteni, úgyhogy egyenesen mondd meg neki, hogy nem akarod elkapatni a gyereket, mert utánna neked lesz rossz, ha mindíg ölbe kell, hogy legyen. Nálunk nem lesz szerencsére ilyen probléma, mert a közelébe sem nagyon fogom engedni.Mondjuk más oka van, de én is megmondanám, ha jó viszonyban lennénk. Ezen nincs mit megharagudni, akkor dajkáljon, ha szükség van rá, ne pedig akkor, mikor nyugodt a pici. Ha nem mered megmondani, szólj a párodnak, hogy beszéljen vele. Mégiscsak a fia. Sok sikert.

29 hetes kismama

2008. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
tényleg fontos, h megőrizzétek a jó kapcsolatot, de az újdonsült nagyikkal nagyon kell vigyázni! ha érzed, h túlzásba viszi,ne hagyd rá, csak mert belédbeszélik, h túl érzékeny vagy a szülés miatt.. ha még az elején nem szoktatod hozzá a gondolathoz, h a Te gyereked, te döntöd el mi a jó a babának és mi nem, ő pedig segítHET; akkor a fejedre fog nőni!
2008. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!