Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nem házas, csak élettársi...

Aki nem házas, csak élettársi kapcsolatban él a gyermeke apjával, az megkereszteltetheti a gyermekét?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

15:41

A Bibliát emberek írták. Isten soha nem mondott olyat, hogy házasság nélkül nem szabad szülni. Isten jóakaró, a házasságnak ilyen szempontból nincsen értelme. De ha két ember ezzel a szertartással akarja összekötni az életét, akkor van. Egy nő nem hülye, ha házasság nélkül szül, hanem saját döntése, és attól még nevelheti Isten hitre gyermekeit. A gyülölködés, amit Isten nem szeret.

2014. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen Isten tetteit írták le. Tízparancsolat betartása mellett ami kereszténynek kötelező hisz Isten szavai nehezen születne gyerek házasság nélkül.
2014. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok férfi nem akar esküvőt!"


Én meg nem szülők házasság nélkül és nem költözök hozzá. Nem a férfi hibás ha nem akar házasodni hanem az akinek fontos és mégis belemegy nélküle. Persze mindent meg lehet magyarázni, de szerencsére már nem elnyomott nők vagyunk.

2014. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

11. szerintem te egy sort nem ismersz a bibliabol

Le van irva egyertelmuen igen is hazassga utan szabad csak szexelni es gyereket szulni.

Aki nem hiszi olvasson utan.

Emberek irtak de isten uzenete ha ezt nem hiszed nem vagy kereszteny folosleges a kersstelo hiszen milyen hitre neveled a gyereked?

,,nem kell elhinni a bibliat hiszen emberek irtak kisfiam a konyv csak disznek van nem kell betartani egyik parancsot sem.,,

ugye ez nem komoly>?

2014. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Értem én,de mi van azokkal,akik felnőttként szeretnének megtérni?Isten ugye befogad mindenkit,csak azt nem, aki mondjuk egyedül marad a gyermekével.Szerintem sokkal nagyobb bűn pl. ha elvetetsz egy gyereket,mert mondjuk az apa nem vállalja!Persze,tudom,hogy nem a biblia szerint éltél,de nehogy már egész életedben emiatt bűnös légy!És mi van a megbocsájtással?És nehogy már egy házasságon kívüli gyereket ne nevelhess a hitre!Még szerencse,hogy bizonyos életkor fölött a gyermek már maga járhat hittanra és keresztelkedhet és áldozhat is. Vagy akkor ő is bűnös,mert a szülei nem házasodtak?
2014. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kérlek Benneteket, ne offoljátok szét ezt a kérdést, ne itt vitatkozzatok.

A választ megkaptam, köszönöm.

2014. jún. 7. 21:33
 17/17 anonim ***** válasza:
Oké,ne haragudj,teljesen igazad van!
2014. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!