Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista férjtől hogy...

Alkoholista férjtől hogy lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés
Kb. 12 év házasság után hogy lehet kitenni egy alkoholista férjet? Nem rólam van szó, hanem a testvéremről, akit évek óta terrorizál (nem fizikailag, csak lelkileg) a férje, közös költségekbe nem száll be, szinte csak alkoholra költ. Többször mondta már neki, hogy költözzön el, de nem hajlandó. Volt ügyvédnél is, hogy elindítsa a válást, de az ügyvéd lebeszélte róla és 3 év különélés után javasolja. Testvérem már otthagyta volna, ha nem a saját háza lenne, de nehogy már ő költözzön el a saját ingatlanából. A férj egy erdélyi betelepült, aki itt élősködik évek óta. Van törvényes módja annak, hogy kitenni akarata ellenére? Mert szerintem ez nem így működik, hogy ha nem akar elmenni, akkor a végtelenségig ott maradhat annak ellenére, hogy a testvérem már rég nem akar vele élni. Közös gyerek és közös ingó és ingatlan vagyon nincs, tehát ilyen szempontból nem kellene tartani hosszú válópertől.

2014. jún. 1. 14:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Csak az értéknövelő felújítás felét kérheti a férj, ha lefestették pl. a szobát, azt nem.
2014. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%
Az ügyvéd 3 év különélésre vonatkozó javaslatát nem értem. Ha valaki válni akar, a (látszólagos) együttélés alatt is kezdeményezheti a válást. A férj fizikai kirakása viszont nem ilyen egyszerű, még akkor sem, ha az ingatlan a testvérem tulajdona. Konkrét példa: lányom 3 éve vált el, a lakás, amiben laktak, a miénk. Első körben a bírónő úgy akart határozni, hogy a lányom köteles gondoskodni a férjének lakhatási lehetőségről (az mindegy, hogy albi vagy más megoldás). A lányom bemutatta a lakáshasználati szerződést, amiben azt szerepelt, hogy csak a vele közös háztartásban élők lakhatnak a lakásban. Ezután a bírónő olyan végzést hozott, hogy a volt vejemnek költözni kell. Tehát, ha a lányomé lett volna a lakás, nem rakhatta volna ki. Más: valaki azt írta, hogy "saját hatalmából kijelentheti". Ez nem így működik. A kényszer-kijelentési kérelmet a szomszédokkal alá kell íratni, akiknek igazolni kell, hogy a kijelentendő személy nem lakik az adott címen. Amíg ténylegesen ott lakik, nem lehet kijelenteni.
2014. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%
12-es, iszom a szavaidat, kár hogy ekkora b**ságot írtál!!!
2014. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
13-as! Csak azt minősítsd, amiben van tapasztalatod!
2014. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

# 13. Sajnos nem "b**ság". Ilyen törvények vannak.


# 12. Ügyvéd, ügyvéd..., de igazából csak hetente egyszer tart itt fogadóórát ingyenes jogi tanácsadás keretében. Amúgy praktizál is és több ismerősömet is képviselte már válóperekben. Ellenzi a válást alapból, ezért mondta a 3 év különélést, mert akkor már csont nélkül, minden további per nélkül azonnal kimondják a válást.


Többi kommentre nem reagálnék, mert nincsenek tisztába a törvényekkel. Sajnos nekem panaszkodik a testvérem rendszeresen, a férj meg fenyegetőzik állandóan, hogy nagyon megbánja ha elválik. Egy darabig még tűröm, de attól tartok, hogy nekem kell majd kirakni, ha a jog nem segít.

2014. jún. 1. 17:01
 16/20 anonim ***** válasza:
Rövid úton: válással.
2014. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A nővéred jobban odatehetné magát...simán ki lehetne onnan rakni, mert nem az ő háza. És nem értem, miért nem lehet elválni? Manapság már nincs szabad akarat, vagy mi van? Fogja magát, elválik, majd kirakja a férje cuccait a ház elé és szevasz.
2014. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

# 17

1. Ez a bejelentett lakhelye, melyet nem lehet egyoldalúan megszüntetni amíg életvitelszerűen itt él, sajnos válás után sem. Tehát ha nem akar elmenni, akkor nem lehet kitenni. Számtalan ember él az exével egy fedél alatt válás után is, mert nem tud (nem akar) elmenni valamelyik fél.

2. Mivel nem készült házassági szerződés, így ennyi év házasság után a törvény szerint a fél ház őt illeti, még akkor is ha 10 fillérje nincs benne. Úgyhogy ez az "ő háza" elmélet nem működik.


Amúgy így lenne logikus.

2014. jún. 1. 19:51
 19/20 anonim ***** válasza:
A kommented 2. pontjában szerintem tévedsz. Az ingatlanvagyon nem válik automatikusan közös vagyonná. A 10 év, amit te említesz, csak az ingóságokra vonatkozik. Ha tehát a házasságkötés előtt is a testvéred nevén volt az ingatlan, az továbbra is kizárólag az övé. Ez azonban nem változtat azon a tényen, hogy a törvény szerint nem lehet a volt férjed az utcára kirakni.
2014. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%
hát a testvéred elég gyáva... mondhatni magának köszönheti ezt az egészet. nem igaz, hogy nem képes a sarkára állni... ha elmegy otthonról az alkoholista zárcsere, cuccai az utcára, ha őrjöng akkor hívja a rendőrséget a nővéred... aztán esetleg ha adni akar neki valamit a ház árából vagy akármi, azt ügyvédi úton. ennyi.
2014. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!