Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy alkohol...

Mit lehet csinálni egy alkoholista apával? Akinek már az orvosok is megmondták hogy ha nem áll le az ivással, meg fog halni.

Figyelt kérdés

Apám régóta iszik, hogy miért kezdte el nem tudom, még gyerek voltam, de nem vettem észre magam körül semmilyen problémát. Nem halt meg akkoriban senki akinek a halála miatt kezdhette volna el az ivást, nem voltak anyagi gondok, munkahelye is volt mindkét szülőnek, és a testvérem is már pár éves elmúlt amikor apám elkezdett inni. Ha előveszek egy már 6 éve fényképet rá sem lehet ismerni apámra. Most nagyon le van fogyva, 50 valahány kiló a 170 cm-e magasságához, sárga a szeme. Pénzt kéreget kölcsön valahonnan, vagy az is lehet hogy itthonról adott el valamit, fogalmunk sincs. Megmondták az orvosok, hogy nullára vissza kell vinni az alkohol szintet, de apám valahol iszik. Pedig már több helyen is szóltunk hogy ne szolgálják ki.

Apám nem gondol arra, hogy van 2 gyereke,akiket támogatnia kellene hogy vigyék valamire az életbe. De már lassan ott tartunk, hogy apám azért nem akar majd dolgozni, mert én elhelyezkedtem, fiatalok vagyok, és majd eltartom én a fél családot meg anyám.

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel?

Nem hisz az orvosnak, nem hallgat a családtagokra, nagyon sok családi botrány/jelenet volt már abból, hogy anyám az idegösszeomlás szélén áll és segítséget kellett kérnünk. De őt semmi nem érdekli.

Mit lehet tenni?

23N


2014. márc. 30. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Hát abban nem osztott a sors hatáskört senkinek, hogy más helyett megtegyen valamit, más helyett akarjon valamit... magyarul: VELE nem tehetsz semmit.

Magaddal annál inkább.

Nem tudom, milyen szakemberekkel beszéltél eddig, de rengeteg lehetőséged van.

Addiktológián, családsegítőnél, 12 lépéses programban voltál?

2014. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk el lehet válni tőle, aztán vagy bele döglik vagy észbe kap, hogy ha nincs aki eltartsa, inni se tud.

De ez se a te feladatod, hanem anyukádé.

2014. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elöször is a legtöbb ember NEM azért kezd inni, mert valami "történik" vele, hanem mert nem tudja magát fegyelmezni. Sokszor elég egy influenza - ha iszik, elöbb meggyógyul -, vagy több munka - a fáradtság ellen jó este egy pohárral -, stb.

Másodszor aki alkoholista, azt más valaki nem tudja rendbehozni, ha ö saját maga nem akarja, akkor senki nem tud semmit tenni. Azt meg nem teheti meg egyetlen vendéglátó egység sem, hogy a családtagok kérése miatt nem szolgálják ki - ugyanis ezért adott esetben az apád feljelentheti öket.

Egy alkoholista nem tud gondolkodni azon, hogy mi lesz vele meg a családdal, csak az az egy érdekli, hogy megkapja a szükséges alkoholt.

Anyád annyit tud tenni, hogy elválik töle. Ha beadja a válókeresetet, akkor esetleg (de csak tényleg esetleg) elöfordulhat, hogy ez eljut apádig és kezelteti magát. Ha nem, akkor tényleg ott kell hagyni és anyádnak is, meg neked is a családra koncentrálni.

2014. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmit.

Tudja o is a kockazatot, latja, hogy mi tortenik a csaladban.

Megsem erdekli semmi.

Ez az o dontese, hogy rontja el a sajat eletet. Megteheti, a sajat elete.

2014. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is ne sajnáld!

Mindenki tudja mit művel az alkohol az emberrel, aki felnőtt fejjel iszik az igyon is.

Ahogy leírtad már eléggé tönkre van menve, anyukád váljon el tőle, hagyjátok magára.

Volt egy osztálytársam akinek az apja hosszú alkoholizmus után kórházba került, ahol megmondták neki, hogy nem ihat többet, mert meghal.

Fél évre rá meg is halt, mert ugyanúgy ivott...


Nem tudtok rajta segíteni és nem is érdemli meg.

Anyukádat is tönkreteszi ezzel a viselkedéssel, minél előbb hagyjátok el.

2014. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt a helyzet, en leleptem otthonrol, majd 3 evvel kesobb elhoztam anyamat es az ocsemet is. Azota nem tudunk semmit rola, de en oszinten nem is sajnalom, hosszu evekig probaltunk ra hatni, beszeltunk vele hogy ennek nem lesz jo vege, de semmit nem ert. Senkivel nem foglalkozott csak hogy minden este leigya magat.
2014. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!