Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom kerni tole, hogy...

Van jogom kerni tole, hogy valtozzon meg?

Figyelt kérdés

En 30N vagyok masfel eve ismerem a parom 34F.

Lassan fel eve egyutt is elunk. Mondhatnam hogy minden tokeletes csak eppen van egy dolog ami nem tetszik.

A parom, igaz eddig max 3-4 alkalommal tortent meg, hogy bulizni ment a barataival, de olyankor olyan reszegen jott/hoztak haza hogy azt sem tudta mi a neve.

Mar egyutt is elunk es mivel rajottem, hogy ez a fajta reszegseg nem egyszeri eset nala szeretnek vele beszelni.

Arrol mar beszeltunk hogy kevesebbet iszik, de ugy lattom ez neki nem megy, ha iszik nem tudja abba hagyni.

Szeretnem ha nem inna egyaltalan, vagy ha nem tudja megallni akkor ne menjen bulizni. Nem tudom hogy kerhetek e ilyet?! De nekem ez a fajta ivaszat nem tetszik es nem is akarok egy olyan emberrel egyutt elni aki bar evente par alkalommal de igy berugik.


2014. máj. 30. 23:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megkérheted őt de nem kötelessége abbahagyni. Mindenképpen azt tanácsolom hogy még várj egy kicsit mivel még csak párszor történt meg az eset de ha megállás nélkül tovább folytatja és nem változik egy kicsitsem komolyan beszéljétek meg. :))
2014. máj. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát az odáig okés, hogy nem köteles a kérdező kérésének eleget tenni, de szerintem meg kérdező ne várj, és beszéld meg vele ezt. Nem jellembeli változást kérsz tőle, az ivászat, és hogy vki ilyen szinten berúgjon, ahogy írod rég nem arról szól, hogy jajj, de csak bulizik, vagy épp arról, h megakarnád változtatni. Arra ne kérd, hogy ne menjen bulizni, de próbáljátok megfejteni, hogy milyen oka van a párodnak arra, hogy buli alatt így leissza magát stb.
2014. máj. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Egyetértek a #2 hozzászólóval. Mindenféleképpen beszéljetek, mondd el neki, hogy neked ez nem igazán tetszik (tedd hozzá, hogy mondjuk félted, mert bennem ilyen érzést keltene, ha a párom ezt csinálná). Ha évente csak 1-2 alkalom, akkor szerintem még jegelhető. Végül is nem olyan dolgot kérsz tőle, ami belső tulajdonságából ered, hanem csak egy szokásán kellene minimálisan változtatni. Megtiltani nem tudod neki, mert azzal többet ártanál, mint segítenél, de ha igazán fontos a véleményed a számára, akkor figyelembe fogja venni. (Azt gondolom mondanom sem kell, hogy ne hozd fel érvként a "ha igazán szeretsz, nem viselkedsz így/nem csinálsz ilyet" dolgot.)

Sok sikert és kitartást Neked, Nektek! :)

2014. máj. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

01:06

Az illető 34 éves, és nem a "jó hangulatú berúgásról" van szó, egyébként is, fél év alatt 3-4 alkalom mióta kevés?

Szerintem beszéld meg vele. Lehet, csak nem esik le neki, hogy ez nem jó dolog. Viszont, ha esze ágában nincs változtatni, csak rábólint, ne ragaszkodj ehhez az emberhez.

2014. máj. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmusról egy kérés miatt senki sem fog leszokni.A családom története ez esetben jó példa erre:

Én jelenleg 18 éves vagyok.Az "apám"(akivel nem állok biológiai kapcsolatban szerencsére,mert örökbe fogadtak) alkoholista.3 éve lett nyugdíjas,és akkor kezdett el durvábban alkoholizálni.Voltak durva esetek(elesett kint,elesett bent,majdnem a mentőt kellett hozzá hívni alkoholmérgezés miatt,de mégsem).Az esetek után beszélgettem vele rengeteget,hogy hátha tudok esetleg segíteni neki.Mondtam kedvesen,mondtam szépen,hogy tönkreteszi a családunkat,de nem értette meg.Mondta anya is neki,hogy fejezze be,amit csinál.Anyám egy kicsit durvábban is fellépett,de nem hatott rá semmit!Ezek után bekerült egy 2 hétig tartó elvonóra,de hazajött,és pár nappal később visszaesett.Próbáltuk rábeszélni,hogy szedje a gyógyszereit,szinte mindent kipróbáltunk,de nem történt semmi.Mi már ennél többet nem tehetünk,csak elviseljük őt.Eközben romlik a koordinációs képessége,büdös,ápolatlan,kezd elbutulni..stb.El lehet képzelni,hogy egyrészt ez is okozhatta a meddőségét(igen,ebben biztos vagyok).


Egy nő pedig nem élheti le úgy az életét és NEM nevelhet úgy gyereket,ahogy anya tette.Nagyon sajnálom anyát,34 éve szenved már.AZ az egyetlen szerencsénk,hogy "apám" átmegy a mamához,beszélget vele,a ház körüli teendőket megcsinálja(kertbe megy ki...stb.).Anya még dolgozik,én meg még tanulok.Én is átszoktam menni a mamához beszélgetni,segíteni neki lelkileg feldolgozni,amin átmegy.De megmondom őszintén neked,hogy lelkileg én is teljesen sérült vagyok,és most ezt nem azért mondom,hogy sajnáltassam magam!Sosem tettem ilyet.

Egy egészségtelen ember mellett NEM lehet egészségesen élni.Egy szenvedélybeteggel,egy alkoholistával hihetetlen nehéz az élet.


Hagyd ott őt,ne segíts neki,ne akard megváltoztatni!

KETYEG A BIOLÓGIAI ÓRÁD,ÉS HA LESZ EGY GYEREKED,AKKOR NEKI IS JOBB,HA JOBB KÖRÜLMÉNYEKET BIZTOSÍTASSZ!

Ha nekem nem hiszel most,akkor majd hiszel 24 év múlva,de akkor már késő lesz!Az hazugság,hogy soha nincs késő.


Ha adott egy élet,amit élhetsz egészségesen,nyugodtan,boldogan,akkor tedd meg!Egy büdös alkoholista mellett,aki ráadásul bunkó is lesz később,meg buta is,amellett boldog NEM tudsz lenni!

HIÁBA ÉVENTE PÁR ALKALOM,EZ TÖBB LESZ!


Szurkolok neked,hogy sikerüljön megtalálnod a valós boldogságot,meg azért is szurkolok,hogy ne kelljen ilyeneken majd gondolkoznod!Megérdemled te is,hogy boldog legyél,ezt soha ne feledd el!És remélem,hogy egy szép,egészséges gyereked lesz egyszer,és nem ettől a "férfitól"!

2014. máj. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
#5: másfél év alatt nem lehet egy embernek 3-4 napja, amikor nem szól bele a kérdező, hogy mit csinál? mert ugye a kérdező dönti el, hogy mi megfelelő berúgás és mi nem. nem az adott ember. mert ugye ő nem tudja eldönteni magától, hogy kell e ez neki. egy gyerek akinek meg kell mondani mit csinálhat. és hát nem lehet 3-4 napja sem amiről saját magad dönt. előtte jóvá kell hagyatni, hogy megfelelően csinálja e.
2014. máj. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Egyáltalán nem normális dolog, ha valaki ilyen szinten leissza magát akár csak alkalmanként is. Ennek biztosan van valami háttere. Egy szellemileg ép ember jól tudja magát érezni kevés alkohollal vagy alkohol nélkül is a barátai körében.
2014. máj. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Másfél év alatt 3-4 alkalom? És emiatt vagy kiakadva? Neked sose sikerül félre egy-egy buli? Nekem szokott. félévente egyszer-kétszer és ettől még nem vagyok alkoholista... Olyankor szerencsére az én barátom nevet, homolokon puszil, meghánytat és elrak aludni. Amikor ő jár így, hát én segítek neki. Mit kell ezen kiakadni, nem az anyja vagy...
2014. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem ez nem tetszik, kesz ennyi, en ilyen vagyok. Nem a bulizassal van problemam es nem is azzal, hogy iszik "csak" az elfogyasztott alkohol mennyisegevel! Nem jo lattni egy 34 eves 90kilos ferfit furdonadragba fetrengeni a kertbe mert nem tud bejonni az ajton. Bulizzon, igyon de tudja hol a hatar.

A barataitol tudom, hogy mindig ilyen volt... csak regebben surun bulizott, de egy komoly balasete volt 6eve es azota ritkabban megy.

Arrol mar beszeltunk, hogy kevesebbet kellene innia, de nem erzi mikor eleg egyik kortynal meg jol van a kovetkezo utan mar a nevet sem tudja... es ez szerintem nem aranyos meg cuki dolog maximum ha 18 eves es meg nem ismeri a sajat hatarait...

Velem tervezi a jovojet hazassag, gyerekek. De en nem ilyen ferjrol almodtam (meg ha evente egyszer kellene agodnom hogy korhazba van vagy telen az utcan fagy halalra nekem meg az sem ferne bele).

Nem tudom, hogy igy dontes ele allithatok e valakit, hogy vagy en vagy az alkohol... van hozza "jogom"?? Felnott ember aki tudja mi jo neki en nem akarom zsarolni vagy befolyasolni.

2014. máj. 31. 10:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Figyelj. Megváltozni nem fog. Vagy elfogadod így, vagy keress mást. Lehet hogy ideig-óráig tud változni, de véglegesen biztosan nem.
2014. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!