Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a tanácsotok, mit lehetne...

Mi a tanácsotok, mit lehetne tenni? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

A problémám az, ahogy a mamámmal viselkedik a fia és az élettársa. Kezdem az elejéről.


Mikor papám meghalt, mamám és a nagybátyám úgy döntöttek, elköltöznek egy családi házba. Anyum lemondott a ráeső örökségről a lakásból, így simán el tudták adni és elköltöztek. Mamám otthon volt, megcsinált minden házimunkát, de nagybátyám is segített, szerettünk ott lenni. Kb 5-6 éve nagybátyám odaköltöztette a barátnőjét, és az akkor 3 éves gyerekét. Azzal az indokkal, hogy segít mamámnak, neki is segítség lesz. A probléma ott kezdődik, hogy a nő SEMMIT nem csinál, mamámnak kell teljesen kiszolgálnia, elé kell rakni a kaját is. Se nem mos, se nem mosogat vagy takarít, főz, süt. Mindig mindent mamám csinál. Erre még mondhatnám, hogy otthon van, ráér, a nő dolgozik. DE. Nem régen terhes lett, azóta otthon volt, még annyit sem csinál. Arról nem beszélve, hogy állandóan ordít a nagyobb gyerekkel, semmi sem jó neki, egyedül elzavarja tanulni (elsős), segíteni semmit nem segít neki, nem ül le vele, mamám tanulgat vele, de kezd egyre kezelhetetlenebb lenni. Az anyja úgy beszél vele, mint az utolsó kutyával. Ha vendég jön, bejelentik, mamám meg süssön-főzzön. Nem mondják meg, mit ennének, de amit főz, az nem tetszik, akkor löködik, otthagyják (mármint a kaját). Most megszületett a kicsi, már 1 hónapos, de a mama még csak meg sem foghatja, de a kaja az legyen, meg a rend, meg a mosott ruha.

Én nagyon szeretem nagybátyámat, a nőt ki nem állhatom, de a gyerekét is nagyon szeretem, és ő is ragaszkodik hozzám, nagyon szeretetéhes szegény. Nagybátyámnak bármit kiböföghetek, megkapom, segít, megcsinálja stb.


Én nem akarok ezen összeveszést meg családi harcot, de nagyon sajnálom a mamámat. Sajnos idehozni hozzánk nem tudom, meg nem is jönne. Gondoltam albérletre, de 90e ft-os nyugdíjból a szülővárosunkban (kb. 30-35e az albi+rezsi) nem tudna megélni. Ha idehozom albiba, ahol mi lakunk, az is megoldás lehetne, de nem tudom, meddig leszünk, plusz mi is szinte 0-24ben dolgozunk, unatkozna is. Bottal jár, annyira nem is tudna közlekedni sem.


Panaszkodik is, de csak nekem, hogy egyfolytában bántják, szapulják, hogy ő egy senki, és sorolhatnám. Mondta, hogy inkább végigsírja az éjszakát, de előttük akkor sem fog.


Annyira bánt, hogy látom, mennyire vágyik kicsit dajkálni azt a pici gyereket, és nem engedik neki. A nő anyja meg odajár és naphosszat dajkálja. Nem azt mondom, álldogáljon vagy sétáljon vele, de ülve miért nem lehet a kezébe adni? Annyira bánt, hogy nem tudok segíteni.

Ha még a szülővárosomban találnék is albit, még segítenénk is fizetni, de akkor meg egyedül lenne, az sem lenne jó. Mondjuk szüleim, tesóm is abban a városban lakik (anyai nagymamáról van szó)


Egyszerűen nem tudok mit kitalálni, hogy harag se legyen, de a mama is érezze jól magát. Már azt is mondta, hogy így nem akar élni. Mert mikor otthagyta a lakást, mondták neki, hogy biztos benne, hogy akarja? Ő meg szegény állította, hogy az ő fia nem olyan... Ami igaz is, de ez a nő kihozta a legrosszabbat belőle...


Segítsetek, mit tudok csinálni?? Annyira tanácstalan vagyok...


23L


2014. máj. 27. 13:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mamámnak kellene a sarkára állni, de nem akar, elege van a veszekedésből, és nincs is hova mennie...
2014. máj. 27. 13:21
 2/7 anonim ***** válasza:
Ember legyen a talpan,aki ezt vegig olvassa.....
2014. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos tanácsot. Odaírtam, hogy hosszú lesz. Ha nem szeretsz olvasni, meg sem kellett volna nyitnod...
2014. máj. 27. 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kellemetlen ügy, azonban ahogy te is írtad, itt egyedül a mamád tehetne bármit is ez ellen. Amíg ő nem szól rá a (hozzá képest) fiatalokra, addig nem is fog semmi változni.

Megpróbálhatsz még esetleg beszélni a nagybátyáddal kettesben. Értesd meg vele, hogy az ő élete és párkapcsolata ellen nincs semmi kifogásod, de aggódsz a nagyi miatt, hogy túl sok rajta a teher. Neki is érdeke hogy jól legyen, hisz az anyukája. Ketten rágjátok át, hogy hogyan lehetne a házimunkát úgy beosztani, hogy mindenki kivegye a részét. Akár azt is mondhatod, hogy nem csak te látod így, a nagyiddal is sokszor beszéltél már erről és ő maga is fárasztónak találja a sok munkát egyedül... stb.

A gyerek kérdést meg old meg magad. Dajkáld egy kicsit a gyereket aztán add oda a mamádnak és ennyi. Amúgy ahogy nő a pici az anyja egyre jobban másra hagyja majd, akkor lehet vele bőven foglalkozni.

2014. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagybátyámmal nem lehet így beszélni, hamar felkapja a vizet (ebben hasonlítunk). Mama direkt mondta, hogy nehogy mondjam nekik. Az igaz, hogy ahogy nő, hagyná majd rá jobban másra (előre sajnálom a gyereket amúgy...), de ezek után biztosan nem tennék szívességet én sem az anyjának.

Erre én is gondoltam, hogy dajkálom, és utána odaadom neki, de csak 2-3 hetente megyünk haza.


Nagyon bosszant, legszívesebben megjutalmaznám a nőt két egyformával....

2014. máj. 27. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan szerintem nincs, hogy csak az egyik fél az ősgonosz a másik pedig egy ártatlan angyal...

amíg ilyen pici a gyerek addig a nagybátyád is tudna főzni, takarítani, mosni, sőt kötelessége is!

Előtte pedig el kellett volna osztani a házimunkát több felé, ezt felnőtt emberek módjára megbeszélni, mert ha a nő dolgozott munkahelyen akkor a házimunka felét a bátyádnak kellett volna megcsinálni.

A mamád meg velük beszélje meg mi nem tetszik neki, ne veletek.

2014. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagybátyám reggeltől estig dolgozik, kb. a fürdik-eszik-alszik triót képviseli otthon. Ha többet lenne otthon, szerintem a nő se merné csinálni, amit csinál.

Így kívülről könnyű mondani, h a mamának kell lépni, de szerencsétlen hova lépjen? Így is bunkóskodnak vele, ha abbahagyná a főzést pl., akkor még ordítanának is. És nem tud elköltözni, úgy meg én se szívesen élnék ott, hogy úgy nézzenek, mint a véres rongyra, márpedig ez lenne, ha nem csinálná...

2014. máj. 27. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!