Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakadnátok? Hogy éljem így...

Kiakadnátok? Hogy éljem így túl a nyaralást?

Figyelt kérdés

Párommal külföldön élünk és rengeteget dolgozunk. Kapcsolatunk 4 éve alatt soha egyszer sem voltunk nyaralni sehol, mert mindig dolgoztunk, nem egyszerre voltunk szabadságon, meg ilyenek. Idén elhatároztuk hogy ha törik, ha szakad, elmegyünk végre 4 év után nyaralni. Nagy küzdelmek árán össze is hoztuk a közös szabadságot (júliusban lesz), ami tényleg csoda, mindkét munkahellyel harcolni kellett az időpontokért. Tengerpartra megyünk, de úgy döntöttünk, kocsival megyünk, mert szeretünk utazgatni, kirándulni. Kb 1500 km szóval azért nincs közel. A párom tegnap este telefonált az anyjával, mesélte, hogy megyünk nyaralni, kocsival, stb, csak szállást kell foglalni meg ilyenek. Erre ma reggel nézem hogy írt nekem az anyósom egy e-mailt, hogy tegnap átbeszélték apóssal, és úgy DÖNTÖTTEK, ők is eljönnek velünk! Elvégre olyan ritkán találkozunk (ez nem igaz, mert 2-3 hetente látogatjuk őket, nem lakunk olyan messze), meg hogy a kocsiban is elférnek, majd megfelezzük az üzemanyag árát! Szóval foglaljunk nekik is szállást ott ahol mi foglaltunk, aztán mehetünk is.


Na hát én most teljesen sokkot kaptam és elkeseredtem több okból is. Anyóssal nincs bajom, de apósom egy kiállhatatlan ember! Komolyan, ezt nem csak én mondom, hanem az egész család, a párom sőt még az anyósom is elismeri. Olyan "mindent ő tud jobban, mindig csak az lehet amit ő akar" tipus. Elég zsarnok fajta. Abszolút nincs kedvem vele tölteni az első közös kínkeservesen összehozott nyaralásunkat a párommal! A hétvégi látogatások is rendszeresen veszekedésbe torkollanak, mert a párom mindig rászól, hogy ne beszéljen úgy anyóssal mint a kutyával, aztán akkor összekapnak. Meg amúgy is, szerintem 4 év után kijárna már nekünk egy kettesben töltött romantikus nyaralás. Tiszta görcsben vagyok, előre tudom hogy nem fogom magam jól érezni egy ilyen emberrel, csalódott vagyok. Január óta szervezzük a nyaralást (hova menjünk, mikor menjünk, mit szól a munkahely...)


2014. máj. 27. 08:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%
Ne akadj ki,mond meg a párodnak is és a kedves mamának is,hogy ez nem is volt opció,tehát nem dönthetnek,nem jöhetnek.Ennyi.Lehet megsértődnek,ez van,ő bajuk.Meg nem fordulna ilyesmi a fejemben,hogy úgy "döntsek" hogy bepofátlankodok más nyaralásába.
2014. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
96%
nyugodtan írj vissza neki, hogy Kedves Mama!Nagyon jó ötlet a közös nyaralás, de most a kettesbe szeretnénk elmenni az első közös nyaralásunkra, de ha legközelebb találkozunk meg is beszélhetünk egy közös nyaralást is. Puszi, XY
2014. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a pároddal tisztázd, hogy te romantikus nyaralást szeretnél, nem családit.

Meg mindig hozzájuk kéne igazodni....


Esetleg ha nagyon beleélte magát mondd azt, hogy már nincs hely a hotelben vagy valami kegyes hazugságot.

Vagy ajánljatok fel egy hétvégét valamilyen wellness fürdőben.

2014. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
96%

Én válaszolnék neki, hogy:


Kedves Juliska néni!


Nagyon helyes, hogy ki szeretnének mozdulni, de ez a nyaralás már 4 kerek éve várat magára. Mi még sosem voltunk nyaralni sehol, ezért szeretnénk az első közös nyaralásunkat kettesben tölteni, gondolom megtetszik érteni, és nem tetszik haragudni.

Puszi, Mancika

2014. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
72%
Mielőtt párod reagálna(mert tudod hogy fog erre válaszolni)írd meg anyósnak hogy te megpróbáltad,de így az utolsó pillanatban örültél hogy nektek jutott hely te nagyon sajnálod,legközelebb majd előre egyeztettek és együtt mentek,de most nem volt szerencsétek a foglalással. Így anyós sem sértődik meg és te is boldog lehetsz. Párod meg megbékél vele ha bőgve elmondod hogy az első nyarat nem akartad 4 év után az apóssal tölteni.
2014. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%
Akármennyire szeretem anyámékat / anyósomékat soha, de soha nem mennék el velük nyaralni. (Szerencsére Anyám nem ért egyet hogy közös nyaralás , anyós viszont még erőltetné is) Az év bármelyik napján tudunk találkozni / közös hétvégét szervezni. Túl sokat dolgozunk párommal hogy egy hetet bárhol ne csak egymásra és a gyerekre fordítsunk a tengerparton.
2014. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
78%
Minden esetre egy kegyes hazugság nem árt és mindenki boldog lehet:D
2014. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%

Én anyósékkal bármikor elmennék nyaralni, amennyiben elég nagy a hotel, nem akarnak a nyakunkon, lógni, tehát mindenki megszervezi a maga kis programját és nem vagyunk egymásra utalva.

Akkor még jól is elsülhet a dolog.


De egy rigolyás apóssal egy kocsiban ilyen messzire soha. Nekem nem kell a hisztije, meg a veszekedés, mert még el sem lehet vonulni.


A pároddal beszéld meg, hogy mit akartok. Anyóssal dumáljátok le, hogy ez így most nem pálya és majd kitaláltok valamit helyette.

2014. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg a párodnak, hogy te úgy tervezted, hogy egész nap szexelni fogtok. Vagy a mamának mondd inkább, és akkor tuti nem akar majd menni.
2014. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%

Hát ne is haragudjatok, de nincs szátok? Mondjátok meg, hogy kettesben terveztetek nyaralni, majd aztán egy hétvégén négyesben is elugrotok valahova.


Én biztosan megmondanám, aztán lehet puffogni...

2014. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!