Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakadnátok? Hogy éljem így...

Kiakadnátok? Hogy éljem így túl a nyaralást?

Figyelt kérdés

Párommal külföldön élünk és rengeteget dolgozunk. Kapcsolatunk 4 éve alatt soha egyszer sem voltunk nyaralni sehol, mert mindig dolgoztunk, nem egyszerre voltunk szabadságon, meg ilyenek. Idén elhatároztuk hogy ha törik, ha szakad, elmegyünk végre 4 év után nyaralni. Nagy küzdelmek árán össze is hoztuk a közös szabadságot (júliusban lesz), ami tényleg csoda, mindkét munkahellyel harcolni kellett az időpontokért. Tengerpartra megyünk, de úgy döntöttünk, kocsival megyünk, mert szeretünk utazgatni, kirándulni. Kb 1500 km szóval azért nincs közel. A párom tegnap este telefonált az anyjával, mesélte, hogy megyünk nyaralni, kocsival, stb, csak szállást kell foglalni meg ilyenek. Erre ma reggel nézem hogy írt nekem az anyósom egy e-mailt, hogy tegnap átbeszélték apóssal, és úgy DÖNTÖTTEK, ők is eljönnek velünk! Elvégre olyan ritkán találkozunk (ez nem igaz, mert 2-3 hetente látogatjuk őket, nem lakunk olyan messze), meg hogy a kocsiban is elférnek, majd megfelezzük az üzemanyag árát! Szóval foglaljunk nekik is szállást ott ahol mi foglaltunk, aztán mehetünk is.


Na hát én most teljesen sokkot kaptam és elkeseredtem több okból is. Anyóssal nincs bajom, de apósom egy kiállhatatlan ember! Komolyan, ezt nem csak én mondom, hanem az egész család, a párom sőt még az anyósom is elismeri. Olyan "mindent ő tud jobban, mindig csak az lehet amit ő akar" tipus. Elég zsarnok fajta. Abszolút nincs kedvem vele tölteni az első közös kínkeservesen összehozott nyaralásunkat a párommal! A hétvégi látogatások is rendszeresen veszekedésbe torkollanak, mert a párom mindig rászól, hogy ne beszéljen úgy anyóssal mint a kutyával, aztán akkor összekapnak. Meg amúgy is, szerintem 4 év után kijárna már nekünk egy kettesben töltött romantikus nyaralás. Tiszta görcsben vagyok, előre tudom hogy nem fogom magam jól érezni egy ilyen emberrel, csalódott vagyok. Január óta szervezzük a nyaralást (hova menjünk, mikor menjünk, mit szól a munkahely...)


2014. máj. 27. 08:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Ez szerintem pont egy olyan probléma, amit az ún. "pároddal" kellene tisztázni!
2014. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt velünk is eljátszották az első igazi nyaralásunnkor.

De mi megmondtuk,hogy nem,ez kettesben,romatikus nyaralás lesz,nem családi.

Megsértődtek kicsit,de nekem ért annyit,hogy ne rontsák el.

2014. máj. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Persze majd beszélek vele is, de ezt most olvastam, ő meg már elment dolgozni. De amúgy sejtem mi lesz a reakciója. Nem fog nemet mondani, ha látja hogy az édesanyja mennyire beleélte már magát, mert az anyukáját nagyon szereti (én is) és hát egy ilyen ember mellett nem sok szép jutott neki az elmúlt 30 évben (az más kérdés, hogy akkor miért nem hagyta el soha)
2014. máj. 27. 08:29
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Istenem :( teljesen megértelek, mi is hasonló cipőben járunk, csak nálunk az van hogy egy nyár se telt még el úgy hogy ne jött volna a párom családja nyaralni, amiből már baromi elegem van.. csak ezt a nyarat kértem, de semmi.. csak megy a lelki terror már 3 éve. Na mindegy neked kedves kérdező azt tudom mondani, mondd meg kerek perec a párodnak hogy te CSAK vele szeretnél nyaralni, ha a párod hajthatatlan, akkor én elmennék egyedül, vagy olyat tennék ami neki is éppen annyira rosszul esne mint neked ez
2014. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk is volt egy ilyen bepróbálkozás. Csak szerencsére telefonon hívták a férjem és ő - bármennyire szerette az anyukáját és ugrott, ha kérte - egy pillanat alatt közölte, hogy nem. Mert akkor a mi autónkkal jöttek volna, őket is kellett volna ide-oda furikázni, hát nem. Beszéld meg a pároddal, hogy te mit gondolsz, ő mit gondol, lehet, hogy ő sem örül egyből, h a szüleivel nyaralhat. Én biztos nem mennék négyesben..
2014. máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerencsére nincs ilyen, nálunk apósom hozzánk sem jön, anyósomat szeretem, de ő sem mozdul ki. A férjem viszont a két unokaöccsét szeretné mindenképp nyaraltatni. Egyszer már voltak nálunk, elmentünk jó pár helyre, az anyjuk kemény 5000 Ft-ot hagyott nekünk egyéb kiadásokra, de még az úszónacit is mi vettük a fiúknak. Na én azt mondtam, hogy így soha többet. Van nekik anyukájuk, akik el tud menni szórakozni ide-oda, akkor vigye nyaralni a két fiát. így nem. Mi is alig tudjuk összehozni a nyaralást, mondtam a férjemnek, hogy kettesben, vagy sehogy. Én is szeretném elvinni a tolószékben ülő anyukámat, mert már 2 éve nem volt sehol, de őt sem egy hétre, hanem mondjuk elmenni egy napra balcsira, vagy strandra vagy bárhova, ami nem a lakás. De a nyaralás az legyen már kettőnké.
2014. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Fú hát nem semmi... Ezt a párodnak kellene elintéznie, nem elsősorban neked. Ő mit szól hozzá? Nézd, mást nem tudtok csinálni, mint hogy megmondjátok nekik az igazat, hogy 4 éve nem voltatok kettesben nyaralni, ezért úgy szerveztétek, hogy legyen egy igazi nyaralásotok, egy amolyan "nászút". Simán lehet, hogy megsértődnek, de ez egy olyan helyzet aminek csak kétféle megoldása létezik vagy megmondjátok nekik vagy elfogadjátok, hogy menni akarnak és úgy "döntöttek".
2014. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
42%
Szia .Vagy megmondjátok őszintén ,hogy ezt a nyaralást két személyesre terveztétek ,vagy belementek hogy ők is menjenek ... de ott nem kötelező egymás nyakán lógni ,közös programokat szervezni . Ti mentek jobbra ,ők balra ... legfeljebb a vacsoránál ,vagy a reggelinél találkoztok és megbeszélitek ki merre volt s mi szépet látott . Legfeljebb 1 x- 2 x beiktattok egy közös strandolást .
2014. máj. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
Jesszus. Megtudlak érteni. 4 év alatt sosem voltatok nyaralni és amikor tényleg összejön, beleköpnek a levesetekbe. Beszélj a pároddal hogy neki mi az álláspontja, aztán jussatok közös nevezőre. Én azt is megoldásnak látom hogy esetleg felajánljátok anyukának hogy most nem, de a nyár folyamán elmentek 4esben egy wellnes hétvégére ha megoldható. Vagy csak egy teljes napra valahova. Így anyuka is örülhet hogy mehettek együtt, de végre nektek is meglesz a nyaralás.
2014. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán hogy merült fel bennük az hogy veletek menjenek?akit nem hivnak az nem szokott magátol ajálkozni nem?

Mondjuk én kerek perec megmondanám a páromnak hogy beszéljen a szüleivel,nem rontanám el a nyaralásom.

2014. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!