Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért mert van egy gyerekem...

Azért mert van egy gyerekem nem mehetek sehová?

Figyelt kérdés
Párom szerint én ne menjek sehová mivel van egy gyerekünk. Azt mondja, hogy nekem nem illik barátnőzni stb. Most komolyan, nem mehetek el a barátnőmhöz délutánonként a kicsivel? Meg van főzve, ki takarítva. Igaza van a páromnak?
2014. máj. 26. 12:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
UI: Ajánljad figyelmébe a játszóteret. Ott össze tudsz futni más anyukákkal is.
2014. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
kik ezek a rosszakarók?
2014. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
10%

Nem értem,hogy sokan hogy jönnek itt ahhoz,hogy bunkóskodjanak a kérdezővel.

Szerintem nyugodtan menj el a barátnőidhez,és vidd a kicsit is ki a levegőre magaddal:)Neked is,és neki is csak jót tesz.

Általában ezt falun szokták mondani az anyukának,hogy "jaj,nem illik menni sehova,amikor már gyereked van".

Nem attól lesz baja a gyereknek,hogy viszed valahova,hanem a bezártságtól.Később ha otthonülő lesz,meg hozzá lesz a hülye felfogásokhoz szoktatva,akkor sok problémája lesz.Nem érti meg a világot,nem tud majd beilleszkedni semmilyen környezetbe normálisan.A teljes szocializáció folyamatából gyakorlatilag kimarad.Az életben minden lépcsőn végig kell menni ahhoz,hogy teljes életet tudjunk élni.


Nálunk(falun...) elítélnek egy nőt azért,mert elvált(nem érezte jól magát a férje mellett,és a férj sem szerette a volt feleséget).Ő is sokszor vitte a kisgyereket ide-oda,és mégsem lett a gyereknek semmi gondja.A férj szülei nem voltak képesek felfogni,hogy nem árt az,ha viszi a gyereket ide-oda.Az viszont sokkal jobban ártott a gyereknek,hogy lett két igazából felelőtlen szülője.Addig az ember nem vállal gyereket(és nem engedi,hogy csak úgy becsússzon),ameddig a megfelelő párt nem találja meg magának.

Majd amikor talál egy olyan élettársat magának az ember,aki gyakorlatilag a tenyerén hordozza,vagy legalábbis megbecsüli,akkor vállal a normális ember gyereket.

Azon kellene mindenkinek elgondolkoznia,hogy mi az egészséges:hirtelen meggondolatlanságból gyereket vállalni,vagy pedig elgondolkodni azon,hogy két ember tényleg összeillik-e.


Nem bántani,vagy bírálni akarlak,mert nem a te hibád,hogy az élettársadat,vagy férjedet rosszul nevelték,hülye elvek között.Leginkább a szüleit lehetne bírálni,de még ez is felesleges lenne,mert már ezeket a hibákat kijavítani nem lehet.


Fogadd el,hogy az élettársad/férjed ilyen,mert a gyereknek szüksége van az apjára meg arra,hogy érezze a biztonságot!

Ha nem tudod elfogadni és megbeszélni vele a dolgokat,akkor inkább még most hagyd ott,ameddig a gyerek nem fogja fel ezeket a dolgokat.

2014. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez nevetséges. Az pedig, hogy egy kapcsolatban bárki megmondja a másiknak, hogy hova mehet el és hova nem, nekem nem fér bele. Nem az apád, és te nem vagy gyerek. Szülők vagytok, egyenlő jogokkal és felelősséggel. Oda mész, ahova akarsz. Akkor is elmehetsz otthonról, ha nincs "megfőzve és kitakarítva". Nem a középkorban élünk! N30
2014. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
21%
Az szerintem tök természetes, ha párkapcsolatban élő vagy gyerekes barátnőiddel összejársz/összejártok. Viszont annak én sem örülnék, ha a csajom szingli barátnőivel akarna éjszakai buliba menni.
2014. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
10%
Délutánról volt szó, nem éjszakai buliról. A 24-essel teljes mértékben egyet értek.
2014. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
63%

És miért ne mehetne éjszaka is buliba szingli barátnőkkel. Engem küld a férjem, ha van lehetőség, hogy menj majd én itthon maradok. Volt hogy a barátnőm válását ünnepeltük, akkor volt a lányom 3 éves.

Azért mert a bartánők szinglik, én hűséges vagyok.

2014. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
34%
Dehogy van igaza!
2014. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Te vagy a kis libuska, aki itt hisztizett a minap, hogy nem mehet a sógorékhoz bográcsozni, mert két hetes a gyereke? :) Nagyon-nagyon hasonló a helyzet és a stílus ugyanaz.


Nincs arról szó, hogy ne menj sehova, de az tény, hogy minél kisebb a gyerek, annél nagyobb szüksége van a stabil érzelmi háttérre és a te jelenlétedre - az apján a szűk családi körön (értsd: akikkel együtt lakik) kívül viszont senki másra, csakis pár percig.


Egyáltalán nem igaz, hogy a kicsi gyereknek jót tesz az álladanó ricsaj, a túlzott ingerek. Még most fejlődik a személyisége legalapja - ha ezt elszúrod, csak mert nem vagy képes a fenekeden maradni pár hónapig, akkor nem tudom, hogy mi a francnak akartál egyáltalán gyereket?


Köss kompromisszumot: megmondod a férjednek, hogy hat hetes kora után a gyereket elviszed sétálni minden egyes nap (lehetőleg ugyanabban az időben!), és akkor találkozhatsz a barátnőddel - mondjuk útközben vagy egy KV-zóban. A barátnőd is elmehete hozzád - merthogy neki a könnyebb, ha nincs gyereke, vagy van, de az már nagyocska.

2014. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Ő amúgyis féltékeny tipus. Ha megbámul egy pasi mert csini vagyok akkor is velem veszekszik.
2014. máj. 26. 13:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!